آزمونی جدید برای اداره تبلیغات اسلامی آمل
30 مرداد 1392 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: اداره تبلیغات اسلامی از ادارات مهمی است که در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان می تواند برنامه های ارزنده ای را در سطح جامعه ارائه دهد.

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آمل به ریاست حجت الاسلام محمد قنبری که به مدت 17 سال تصدی این سمت را داشته است توانسته گام های خوبی را در این راستا بردارد که از جمله آن می توان به تاسیس مراکز قرآنی شهری، تاسیس خانه های قرآن روستایی، راه اندازی کانون شعرای دینی، راه اندازی مرکز مشاوره دینی، اعزام مبلغ در ایام تبلیغی به نقاط مختلف شهرستان، حمایت در تاسیس حوزه علمیه خواهران آمل، تاسیس شورای هیئات مذهبی و مداحان و... اشاره کرد.

حال اداره تبلیغات اسلامی آمل در آزمونی جدید قرار گرفته و حجت الاسلام حسین رمضانی رییس سابق اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور به عنوان سرپرست این اداره انتخاب شده است که امیدواریم در انجام وظایف خود موفق باشند و برنامه های ذیل را در جهت ترویج فرهنگ دینی در جامعه مورد لحاظ قرار دهند:

1.گسترش مرکز مشاوره دینی اداره تبلیغات اسلامی آمل در سطح مساجد تا تمام مردم شهر بتوانند از این مراکز به صورت رایگان و در راستای تحقق سبک زندگی اسلامی بهره گیرند.

2.تجهیز و گسترش کتابخانه اداره تبلیغات اسلامی آمل که به عنوان 3 کتابخانه عمومی فعال شهر است و باید در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و استفاده ارزنده از این کتابخانه تلاش لازم صورت گیرد که می توان با رایزنی با شهرداری آمل بخشی از بودجه نیم درصد کتابخانه های عمومی را به این کتابخانه اختصاص داد.

3.همکاری و تعامل تنگاتنگ با هیئات مذهبی و حوزه های علمیه شهرستان برای انجام فعالیت های شاخص در عرصه ترویج فرهنگ دینی و گسترش حضور روحانیت در میان اقشار مختلف جامعه من جمله دانش آموزان و دانشجویان

4.ساماندهی عزاداری ماه محرم در شهرستان آمل که این امر یکی از دغدغه های متدینین شهرستان می باشد تا برنامه های عزاداری من جمله در دهه اول به صورتی که در مقام والای حضرت امام حسین(ع) است برگزار شده و از چشم و هم چشمی های مرسوم و طایفه های بازی ها جلوگیری شود که می توان با تشکیل کارگروهی متشکل از ادارات مرتبط و هیئت امنای تکایا و حسینیه ها در این راستا گام های خوبی برداشت.

5. تشکیل اتاق فکر اداره تبلیغات اسلامی آمل و استفاده از ظرفیت های ارزنده روحانیان و جوانان مذهبی شهرستان در راستای سیاست گذاری برنامه های کلان و موثر در خصوص ترویج فرهنگ دینی و گسترش تبلیغات اسلامی در سطح شهر

6.تقویت و حمایت لازم از وبلاگ نویسان مذهبی و استفاده از ظرفیت رسانه های مجازی شهرستان برای گسترش فرهنگی دینی

7.راه اندازی دبیرستان علوم و معارف اسلامی در سطح شهرستان آمل

8.برگزاری یادواره شهدای روحانی شهرستان آمل در راستای گرامیداشت مقام والای شهدای روحانیت

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0