تخریب انتخاباتی به بهانه نقد عملکرد شورا
18 فروردين 1392 ، دیدگاه 0
کمال نیوز: پس از مدت ها بی خبری، خواستم با گشت و گذاری در فضای خبری آمل، بلکه بر اثر الحان بهاری خبرسازان، سخنان مشفقانه ناصحان و صداقت و جامع نگری بلند نظران، به دور از مصالح و منافع فردی، تجدید قوائی کرده باشم! ولی علی رغم رسم معمول خانه تکانی در آستانه تحویل سال نو، که توصیه می شود خانه دل نیز تکانیده شود، مشاهده شد برخی منتقدان هنوز با سیاه نمائی دیگران درصدد توجیه خود و یا دیگری هستند!
 
چه خوب است در اظهار نظرها به عملکرد دیگران، به افکار عمومی به عنوان بایگانی تاریخ که عملکرد خوب و بد مدیران یا منتخبان را ضبط دارد، نیم نگاهی بیندازیم و تصور نشود مردم، خدمت و یا کم کاری را فراموش می کنند و صالح و طالح را از هم نمی شناسند.
 
در این وادی وانفسا، ظاهراً هر کس به دنبال کسب جاه و مقام برای خود است و برای بدست آوردن منافع خود تصمیم به تخریب شخصیتی به هر نحوی می کنند. این رسم نادرستی در زمان انتخابات است که منتخبان مردم در آستانه انتخابات مجدد، مورد بی مهری قرار می گیرند.
 
واقعا این گونه بازی های گروهی که در آستانه انتخابات شورای شهر آمل است، کار درست و به جایی است؟ چگونه می توان این گونه رفتارها را با شعارهای دلسوزی و کمک به پیشرفت شهر آمل جمع زد؟ در هر برهه زمانی گروهی به عنوان مسئولین این جامعه، چه کوچک یا بزرگ، انتخاب می شوند؛ آنها در دوره خدمت خود ممکن است دارای مشکلاتی در انجام کارشان باشند، ولی از آن طرف باید منتقدان بعد درست و منطقی که برای انجام وظایف در نظر گرفته شده را شناخته و در جهت آن حرکت کرد.
 
یک برنامه مدون هر چند تمام و کمال باشد، اما در عمل، که به واقع زمین بازی آنها به شمار می رود، شاید مسیر های سختی برای آنها وجود داشته باشد و این مشکلات در پیش روی شان قابل پیش بینی نبوده و اینرا باید تعمیم به همه مسئولینی که در آینده به سر کار می آیند داد.
 
خوب ما برای این مشکلات راه حلی داریم؛ آن هم ایجاد بحث و مناظره در زمان اتفاق است!
 
چه معنا دارد که گروهی در پایان دوره زمانی اعضای شورای شهر، به برگزاری جلسات مناظره برای حل مشکل بپردازند؟ آیا آنها نمی دانند که این دوره شورای شهر، عمرش رو به پایان است؟ یا اینکه بر خلاف قانون قصد تبلیغ و یا تخریب پیش از موعد انتخاباتی دارند؟
 
آیا مسائل آنقدر ساده است که با یک یا چند جلسه (آن هم در هفته های پایانی خدمت شورا)، نقطه بحرانی این مشکلات را هویدا کرده و به رفع آن بپردازند؟ آیا فرصت برای طرح برنامه جدید باقیمانده است؟
 
بهتر آن است که در این فرصت باقی شورای شهر و اعضایشان به ثبات برنامه ای که در نظر گرفته شده است ادامه دهند و کسانی که نقطه نظر و راهکاری دارند در آغاز دور بعدی به کسانی که از جانب مردم فرصت خدمت گزاری به آنها داده می شود نظرات خود را بگویند.
 
نباید فراموش کرد که اعضای شورای شهر منتخبان مردم هستند و تا روز پایانی خدمت به پشتوانه رای ملت روی کارند. بررسی کاستی ها و مشکلات شورای کنونی در مدت کمتر از 2 ماه به پایان خدمت، بیشتر جنبه تخریب انتخاباتی دارد تا حل مشکلات شهر و مردم.
 
ناگفته نماند که این قبیل اقدامات و ایجاد سر و صدای رسانه ای، هیچ کمکی به مردم شهرستان نخواهد کرد و صرفاً ابزاری است برای اجرای برنامه های انتخاباتی. وگرنه، در طول این سالها چرا منتقدی به میدان نیامد؟ از طرفی به نظر می رسد که فعالیت تبلیغاتی برای انتخابات شورا، در مدت 2 ماه مانده به انتخابات قانونی نباشد.
 
همچنین اقدام در جهت پوشش یکجانبه میزگرد نقد عملکرد شورا، بیش از هرچیز، استقلال برخی رسانه های شهری را در صیانت از آرای مردم زیر سوال می برد.
 
البته حضور اعضای شورای شهر در این جلسات و در طول خدمت، خالی از لطف نیست.شاید در این راه بتوانند از اصحاب رسانه و نظرهایشان، به عنوان کسانی که از نزدیک مشکلات و خوشی های مردم رالمس می کنند، استفاده کنند و از نظرات خوب و بد مردم مطلع شوند.

امید رنجبر عمرانی

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0