22 بهمن؛ یادآور از جان گذشتگی های ملت ایران
21 بهمن 1391 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: مقام معظم رهبری (مدضله العالی): «دهه‌ى فجر مثل خيلى از چيزهاى انقلاب اسلامى و نظام جمهورى اسلامى، يك پديده‌ى منحصربه‌فرد است در تاريخ شناخته شده‌ى ما. اين، شعار نيست؛ اين درست عين واقعيت است، با مطالعه و با تدبر. چرا منحصربه ‌فرد است؟ همه‌ى انقلابهاى دنيا، از وقتى كه جريان انقلابها و حضورهاى مردمى در تاريخ ثبت شده است، سالگردهائى داشتند و دارند. اينى كه اين سالگردها به وسيله‌ى همان عامل و عنصرى تجليل بشود و به ياد مانده بشود كه اصل آن حادثه را به وجود آورد، اين در تاريخ نظير ندارد. ببينيد انقلابهائى كه از آنها چندين سال اثرى باقى بود و تحولاتى كه ياد آنها در ذهنيت جامعه‌شان باقى ماند - حالا بعضى از انقلابها و تحولات اجتماعى بعد از مدتى بكل از بين رفت و ياد آنها هم فراموش شد - مثلاً فرض بفرمائيد انقلاب اكتبر شوروى كه ده‌ها سال وجود داشت، يا يك خرده ضعيف‌تر از آن، انقلاب كبير فرانسه و همچنين بقيه‌ى اين تحولاتى كه يا به وسيله‌ى انقلابهاى مردمى يا شبه انقلابهاى مردمى به وجود آمد، در سالگرد آنها - لااقل در سال سوم و چهارم - ديگر خبرى از متن مردم نيست، مردم حضور ندارند؛ سالگرد انقلاب را به صورت يك حركت تشريفاتى انجام ميدهند؛ يك عده‌اى از مسئولين مى‌آيند، مى‌ايستند؛ احياناً رژه‌ى نيروهاى مسلح و يك تعدادى هم تماشاچى». ۱۳۸۸/۱۰/۲۹

 

22 بهمن ماه ياد آور سلحشوري‌ها و از جان گذشتگي‌هاي ملت ايران است که با فرياد رساي خود طنين «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» را به گوش همه جهانيان رساندند و امروز ملت ما تحت امر مقام معظم رهبري قله‌هاي افتخار را يکي پس از ديگري فتح مي‌کند.

انقلاب اسلامی ايران ثمره خون‌های پاك بهترين فرزندان اين مرز و بوم اسلامی و به اذعان دوست و دشمن و شهادت تاريخ، نقطه عطفی غيرقابل انكار در تاريخ اسلام پس از غيبت كبرای امام عصر (عج) است.

اين انقلاب اسلامی ايران بود كه روح معنويت، تلاش مجاهدانه، رهايی از وابستگی و پيشرفت در تمامی عرصه‌ها را در كالبد ملت مسلمان ايران دميد و امروز با گذشت سه دهه، همگان موفقيت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران در حوزه‌های مختلف را در عرصه‌های داخلی و جهانی به نظاره نشسته‌اند.

قدرت نرم انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های نوین جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های سخت افزاری و تکنولوژي نظامی و فضایی و نیل به اقتدار علمی و بومی در این عرصه خیال انهدام و یا تضعیف بنیان‌های اقتصادی و مراکز حیاتی و راهبردی کشور را برای دشمنان باطل ساخته است.

‌اکنون دنیا شاهد است که ملت‌های کشورهای مسلمان با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران، به پاخاسته و تصمیم قاطع گرفته‌اند که خود را از چنگال مستکبران و وابستگی رها ساخته و ندای آزادی و آزادگی سردهند. پیش‌بینی‌های امام راحل در خصوص رسوایی و انزوای آمریكا و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تاثیر بیداری اسلامی بر كشورهای غربی و ایجاد جنبش‌های مردمی نشان‌دهنده ضرورت توجه و تبعیت ملت‌های مسلمان جهان از ولایت فقیه است.

در آستانه سی ‌و‌ پنجمین سالروز پيروزی انقلاب اسلامی ايران، ملت ایران و مردم شریف آمل، به ویژه جوانان ایرانی بار ديگر بر حفظ و حراست از مبانی، آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تأكيد ورزيده و ضمن تجديد ميثاق با آرمان‌هاي امام خمينی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آيت‌الله العظمی خامنه‌ای و ادای احترام به مقام شامخ همه شهدای راه اسلام و انقلاب، اعلام می‌دارند در راه اعتلای ميهن اسلامی از هيچ تلاشی فروگذار نخواهند كرد.             وعده دیدار در راهپیمایی 22 بهمن 92

شهرام اسفندیار

کارشناس ارشد علوم سیاسی

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0