تکریم بزرگان؛احیاگر ارزشها
16 آبان 1391 ، دیدگاه 0

 

کمال نیوز: تکریم بزرگان امری مهم و اساسی است که موجب می شود تا دیانت و خدا محوری را به مردم جامعه نشان دهد و سبب گردد تا آنان از سیره این بزرگواران به عنوان چراغ راه آینده خود بهره گیرند.

گسترش اندیشه های علما و فقها امری ضروری و مهم است که همگان باید نسبت به ترویج آن اهتمام داشته و تلاش خود را در راستای آن مصروف دارند و دلیل این اهمیت هم بر این می باشد که جامعه امروز ما نیازمند بهره گیری بیش تری از اندیشه های متعالی علما و مراجع بزرگ هستند تا بتوانند در برابر تهاجم گسترده فرهنگی دشمنان ایستادگی کنند.

نسل جوان جامعه باید گذشتگان خود را به بهترین نحو ممکن بشناسد و بداند تا دین مبین اسلام چگونه و با تلاش ها و مجاهدت های چه عالمان نستوهی به ما رسیده است و نباید به گونه ای باشد که بزرگان را به فراموشی بسپاریم و یادی از آنان را در فضای جامعه زنده نکنیم.

مهم ترین مشکلی که در جامعه وجود دارد این مساله است که ما عالمان و بزرگان ارزنده ای داریم ولی نتوانسته ایم آنان را به جامعه بشناسانیم و بگوییم که آنان که بودند و چه کردند و اساسی ترین مساله در این بعد هم عدم اطلاع رسانی صحیح و نبود برنامه جامع فرهنگی می باشد.

فرهنگ جامعه اگر بر مبنای ارزش های والای اسلامی و سیره بزرگان بنا نشود دیگر نمی توان جامعه آرمانی که برخواسته از دستورات والای الهی می باشد را در جامعه بنا کرد و آن وقت است که انواع و اقسام عرفان ها و فرقه ها به وجود می آیند و هر کدام درصدد می باشند تا به گونه ای اعلام نمایند که برای حل مشکلات جامعه بشری آمده اند.

مدیران فرهنگی و فرهنگ دوستان در این راستا وظیفه ای بس خطیر دارند که باید با درکی جامع نگر نسبت به وضعیت فرهنگ در جامعه و بررسی زیرساختار موجود به شناساندن ابعاد و زوایای گوناگون زندگی بزرگان بپردازند و سیره و روش آنان را در دلهای مردم جامعه نقش بندی کنند تا نگذارند الگوها و ارزش های جامعه بر اساس برنامه های شبکه های ماهواره ای و اتاق فکر ایادی استکبار جهانی شکل گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0