صداوسیما تریبونی برای مستضعفین جامعه باشد
4 شهریور 1391 ، دیدگاه 0

به گزارش گروه تحلیل و بررسی پایگاه خبری کمال نیوز صداوسیما اثرگذار ترین رسانه ای است که می تواند در جهت دهی به افکار عمومی مردم نقش مهم و ارزنده ای را ایفا نماید.

صداوسیما باید به نیازهای روز جامعه توجه کرده و با توجه به خواسته های مردم حرکت کند تا هم بتواند وظیفه خطیر خود را انجام نماید و هم ابزاری ارزشمند برای ارزش گذاری در جامعه و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان باشد.

ولی متاسفانه در صداوسیمای کشورمان برخی اخبار ، تبلیغات و برنامه هایی مشاهده می شود که به جای آنکه تریبونی برای مستضعفین باشد به مکانی برای ترویج سرمایه داری، رشد سطح توقعات و مصرف گرایی در جامعه تبدیل می گردد که نمونه آن را می توان به تبلیغات هتلی مجلل در سیمای ایران اشاره کرد که فکر کنم بیش از 90 درصد مردم جامعه توان حضور در چنین مکانهایی را ندارند و باید تنها در تلویزیون این صحنه ها را مشاهده کنند.

حال اشکال کار در این است که وقتی حرکت های صداوسیما همسو با نیازهای عام جامعه نباشد علاوه بر رشد سطح توقعات و خواسته ها در جامعه ،زمینه ساز مشکلات روان شناختی در دراز مدت به خصوص برای جوانانی می گردد که خواستار استفاده از امکاناتی از این دست هستند ولی قدرت مالی اجازه این کار را نمی دهد.

به صداو سیمای عزیزمان پیشنهاد می شود که به جای اینگونه تبلیغات و یا برنامه هایی که محتوای چندانی ندارد به تریبونی برای مستضعفین جامعه  که صاحبان و وارثان اصلی این انقلاب هستند تبدیل شود و خواسته های واقعی آنان را انعکاس دهد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0