به کجا چنین شتابان!
17 مرداد 1391 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان و فعالان عرصه خبر آمل با شایستگی هرچه تمام تر و تدبیری ارزنده در سال گذشته شکل گرفت و در ادامه آن با برنامه ریزی رییس جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرمان که به واقع زحمات فراوانی را در حد وسع خویش برای این قشر زحمت کش می کشند با برگزاری پیش جلسات هماهنگی دومین همایش تجلیل از خبرنگاران برگزار شد.

در این همایش علی حبیب نتاج خبرنگار جوان و آتیه دار شهرستان در میان حب و بغض برخی از دوستان به عنوان رابط خانه مطبوعات استان در آمل انتخاب شد که در هنگام اهدای حکم به ایشان دسته ای از خبرنگاران آمل در حرکتی کاملا خودجوش! از سالن خارج شده و مجددا به سالن بازگشتند.

این پایان کار نبود و در هنگام تجلیل از پیشکسوتان عرصه خبرآمل وقتی که اسم تعدادی از بزرگ قلم بدستان شهرمان خوانده شد در کمال ناباوری و عاری از جایگاه مقام والای خبرنگاری ، این عزیزان سالن همایش را ترک نمودند.

سخن من خطاب به آنانی است که در سال قبل به دلیل عدم تجلیل از آنان طبل و شیپورها را به صدا در آورده و تنها حضرت حافظ شیرازی از عدم تقدیر آنان مطلع نشد، امسال چرا در هنگام تجلیل از آنان در حرکتی غیر حرفه ای سالن همایش را ترک کردند.

دلیل این حرکت را اگر واکاوی کنیم یا اعتراض به انتخاب خبرنگار فعال شهرمان برادر حبیب نتاج به عنوان رابط خانه مطبوعات استان در آمل بر می گردد و یا مسائل دیگری در پیش بوده است که خدا می داند و بس.

صحنه های ناشایست این همایش من را به عنوان جوان ترین خبرنگار شهرم به این امر سوق داد که این یادداشت را به قلم تحریر در آورم.

آری ، همه جا گفته می شود که از پیشکسوتان باید درس گرفت و آنان را باید به عنوان الگو قرار داد و حال زمانی که بزرگان رسانه شهرمان اینگونه بی حرمتی به همایش تجلیلی که برای تقدیر از آنان بوده است انجام می دهند چه باید کرد؟

واقعا حرکت این پیشکسوتان عزیز و برخی خبرنگاران شهرمان دور از اخلاق و منش حرفه ای خبرنگاری نبوده است!

وقتی به بررسی پرداختم به این نتیجه رسیدم که در دنیای امروز همه چیز وارونه شده است و بزرگان که باید به تو ارزش های شایسته را بیاموزند ، ضد ارزش را به تو آموزش می دهند و به تو می گویند به راحتی می توانی زحمات چند مجموعه شهری را در برگزاری همایش از بین ببری و قانون جدید التصویب هر چه من می خواهم را اجرا کنی!

در پایان سخنی جز این ندارم که امیدوارم جامعه خبری آمل دست از عدم وحدت و همدلی بردارد و با تدبیری دوستانه بتوانند همدیگر را به عنوان یک فرصت و نه تهدید پذیرش کنند.

 

عبدالرضا عزیزکمالی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0