رمضان،ماه میهمانی خدا
30 تیر 1391 ، دیدگاه 0

 ;;کمال نیوز: این روزها مشتاقان درگاه حق تعالی میتوانند باری دیگر در بارگاه خداوند منان روزه ی بندگی به جا آورند  و او را به پاس نعمت های بیکرانش شکر گویند. رمضان فرصت میهمانی خداست که در لحظات شیرین افطار و اوقات عرفانی سحر وجود خداوند عظیم را بیش از پیش احساس مینماییم و خود را به احدیت نزدیک و نزدیک تر می بینیم.

 لحظه های پیش از افطار واقعا زیباست، در این ایام است که انسان به یاد گرسنگان و تشنگان می افتد و سختی زندگی آنان را درک مینماید و از خداوند کریم می خواهد با لطف و کرمش یار و یاور همه مستمندان باشد.

 در لحظه های سحر انسان حال و هوایی دیگر دارد و با خود می گوید آیا می شود انسان اینقدر به خداوند نزدیک گردد و در نیمه های شب سفره ی بندگی خود را در برابر بنده نواز عظیم پهن نماید و از او خیر و سعادت وعاقبت به خیری را در دنیا و آخرت طلب نماید.

شب های قدر را که دیگر قابل گفتن نیست و انسان مومن آن قدر بالا میرود و آن قدر حس و حال عجیبی به او دست می دهد که انگار در آسمانها سیر می کند.

 واقعا شبهای قدر، شبهایی است که بهترین فرصت برای تقرب به درگاه باری تعالی و آمرزش گناهان است و خوشا به حال کسانی که عظمت این شب های بزرگ و نورانی را درک خواهند کرد.

راستی این ماه به یاد ماندنی با همه ی عظمتش به پایان خواهد رسید ، همانطور که ماهها و ماهها گذشت و تنها چیزی که از این ماه عزیزمی ماند این است که رابطه ی خود را با پروردگار مان حفظ نماییم و در لحظه لحظه ی زندگی اوامرودستورات او را عمل نماییم تا بتوانیم بر پیمانی که با او بسته ایم ثابت قدم باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0