آیا در شرایط کنونی تعطیلی مجلس رواست؟
25 تیر 1391 ، دیدگاه 0

 کمال نیوز: بر اساس ماده 84 آیین نامه داخلی مجلس، می بایست نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک ماه از فصل تابستان را به تعطیلات بروند.

این امر از آنجایی که قانون است قابل احترام بوده و لازم الاجرا می باشد ولی باید نسبت به این قانون تجدید نظر دوباره ای صورت گیرد.

مجلس خانه ملت است و آیا می شود یک ماه ملت را بی خانمان کرد و آیا در شرایط حساس کنونی کشور تعطیلی مجلس به مصلحت جامعه تمام خواهد شد؟

امروز تحریم های اقتصادی، گرانی های غیرمنتظره و خیلی مسائل مهم و حیاتی داریم که کشور با آن مواجه است و چطور امکان دارد مجلسی که جایگاه خادمان ملت به منظور رفع مسائل و مشکلات آنان است تعطیل باشد؟

نماینده مجلس وکیل من، تو و همه ملت است و باید مسائل و مشکلات را بررسی نموده و نسبت به ضعف ها و نواقص از مسئولین امر پاسخ بخواهد که این یک تکلیفی بر عهده اوست که باید به نحو احسن در اجرای آن بکوشد.

اگرچه درست است که در این ایام اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه خود حضور داشته و نسبت به مسائل مردم پاسخگو هستند ولی نسبت به حل مسائل کلی نمی توانند تصمیم گیری نمایند و دلیلش این می باشد که تدابیر کلی پیرامون مسائل و مشکلات جامعه  نیازمند اجماع نظر مجموعه نمایندگان است که برای مثال در هفته اخیر با یکی از نمایندگان شمال کشور پیرامون فعالیت ها واقدامات مجلس برای مقابله با تحریم ها صحبت می کردم که وی گفت: الان که مجلس تعطیل است ولی بعد از تعطیلات وزرای مربوطه را به مجلس دعوت می کنیم تا در کمیسیون های تخصصی گزارش کار خود را ارائه دهندو...

حال قضاوت با همگان است که در شرایط کنونی تعطیلی مجلس و یا فعال بودن آن کدامین مفید به حال جامعه خواهد بود؟

در پایان امید است، مجلس شورای اسلامی به عنوان خانه ملت بتواند با انجام کارهای کارشناسی منسجم و تصویب قوانین جامع ، نسبت به رفع مسائل و مشکلات جامعه بالاخص مستضعفین که وارثان و حامیان اصلی انقلاب اسلامی هستند موفق باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0