جوان ایرانی؛ نیازمند توجه
7 تیر 1391 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: واژه جوان را اگر بخواهیم تعریف کنیم از آن معانی چون امید، ایمان، انگیزه ، تلاش و بسیاری واژه های امیدبخش بیرون می آید که جوان می تواند با استعانت از آنها پله های ترقی را طی نموده و به قله های افتخار و سعادت دست یابد.

جوان منبع عشق و امید برای دستیابی به اهداف بلند و آرمانی است که برای خود تصور نموده و در راستای تحقق آن تلاش می کند.

 او در این دنیا زندگی میکند و با ذهن کنجکاو خود درصدد است مسائل مبهم و ناشناخته را شناخته و برای رشد و ترقی خود و جامعه اش گام های محکمی را بردارد که در این راستا داشتن برنامه موثر می تواند نقش بسزایی را در تحقق آرمانهای او ایفا نماید.

امروز جوانان نشان دادند که اعتماد به آنان سبب رشد و تعالی هر جامعه ای خواهد بود و با استفاده از فکر و توان آنان می توان هر چیزی ناخواسته ای را تبدیل شدنی نمود و دلیل آن این است که اگر جوان بخواهد و این باور در او ایجاد شود که می تواند کاری را انجام دهد حتما به آن دست خواهد یافت زیرا در این کره خاکی چیز دست نیافتنی وجود ندارد.

به راستی وقتی به تبیین این مسئله بپردازیم که در جنگ نرم دشمنان علیه کشورمان ، جوانان در خط مقدم اهداف آنان قرار دارند و برنامه های خود را درصدد عجز و ناتوانی جوانان ما سوق می دهند ، دلیل این امر آن می باشد که دشمنان می دانند که اگر جوان به تباهی و فساد کشیده شود و دنبال اعتیاد و... رود دیگر ذهن خلاق و نیروی فعالی وجود نخواهد داشت تا با بصیرت و آگاهی بتواند آرمانهای بلند انقلاب اسلامی ایران را تحقق بخشد.

در این راستا و در این برهه خاص ، بر مسئولان واجب است که ضمن توجه خاص به جوانان در عمل و نه در شعار و تحقق شرایط لازم برای آنان، زمینه حضور فعال و مستمر جوانان را در عرصه های مختلف اجتماعی ، سیاسی و... فراهم سازند.

امروز جوان ایرانی نیازمند توجه است و مسئولین باید به این امر آگاه باشند که یک جوان نیازمند اشتغال، ازدواج ، مسکن و... می باشد و بدین منظور باید امکانات و تسهیلات لازم برای بهبود وضعیت زندگی آنان فراهم شود.

میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان بر همه جوانان ایران اسلامی مبارک باد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0