دلهاي عاشق خميني تا ابد خواهد تپيد
8 خرداد 1391 ، دیدگاه 0

 یاد امام نیرو بخش است، امید بخش است. این یاد را باید زنده نگه داشت.     مقام معظم رهبری «مدظله العالی»

 كمال نيوز:  تاریخ، مردانی را به خود دیده است که خاص و برجسته بوده و از شخصیت بالایی برخوردار بوده اند و در عین حالی که از نظردیگران خاص بوده اند ولی با ریز شدن در زندگی آنها در می یابیم که اتفاقا آنها هیچ وقت خود را خاص نمی دانستند بلکه بالعکس با عوام بوده و در میان آنها و با آنها همانند خاصان برخورد نکرده و خود را هم چون عموم مردم دانستند و از آنها جدا نکرده اند.

مصداق بارز جملات بالا معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ره می باشند. همان کسی که بعنوان یک حقیقت همیشه زنده در تاریخ مطرح است. اگرچه بیست و سه سال پیش، روح بلند پیشوای مسلمانان و رهبر آزادگان جهان به ملکوت اعلی پیوست و دل مالامال از عشق به خدا و بندگان رنج کشیده صالحش از تپش افتاد، اما دلهای دردمندی که سر ریز از عشق به خمینی است تا ابد خواهد تپید و خورشید رهبری امام تابناک تر از گذشته بر عالم و آدم خواهد تابید.

در 14 خرداد خورشید فروزانی غروب کرد که گرمی بخش دلهای خداجوی مسلمانان جهان بود. 14 خرداد حدیث عشق ملتی است برپادارنده ی پرچم اسلام ناب محمدی، همان پرچمی که امروز جوانان مسلمان در منطقه از دست فرزندان خمینی کبیر گرفته و بساط ظلم حاکمان را بر می چینند. امروز این هدف ها و آرمانهای روح خداست که دو دهه پس از ودیعه سپاری پیکر مطهرش در حرم عشق در عزم و رزم پویندگان بیداری اسلامی جلوه گر است. در حقیقت این عصر را باید عصر امام خمینی ره نامید که ویژگی آن عبارتست از بیداری و جرات و اعتماد به نفس ملت ها در برابر زورگویی ابرقدرتها و شکستن بت های قدرت ظالمانه و بالندگی نهال قدرت واقعی انسانها و سربر آوردن ارزش های معنوی و الهی.

14خرداد روز تجدید بیعت عشق و تجلی بیداری و هوشیاری ملتی است که خمینی وار درخت تنومند جمهوری اسلامی را با استقلال و آزادی و وحدت پرورانده و ثمره های بی بدیلش در جهان اسلام در حال رویش است. اگرچه عده ای ناتوان از درک اندیشه های امام، حقیقت تاثیر گذاری انقلاب اسلامی ایران بر جنبش های منطقه را با عناوینی چون "بهار عربی" یا "بیداری انسانی" تحریف نموده اند ولی گواه صادق این حقیقت آن پیام نورانی امام راحل است که فرمودند: " شما ای مستضعفان جهان و ای کشورهای اسلامی و مسلمان جهان بپا خیزید و حق را با چنگ و دندان بگیرید و از هیاهوی تبلیغاتی ابرقدرتها و عُمال سرسپرده ی آنان نترسید و حکام جنایتکار که دسترنج شما را به دشمنان شما و اسلام عزیز تسلیم می کنند از کشور خود برانید و خود و طبقات خدمتگزار و متعهد زمام امور را به دست گیرید. امید است این انقلاب اصیل مردمی، موجب بیداری و انقلاب سایر مسلمانان در بند و تحت سلطه جهانخواران شرق و غرب شده و با اتکاء به توفیق الهی، خود را از گرفتاری نجات بخشند."

اما باید گفت که 14 خرداد روز آزمون است. یک آزمون بزرگ، آزمونی برای میراث داران بنای انقلابی که معمارش خمینی کبیر است. 14 خرداد فرصتی است برای تجدید بیعت عشق و خاطرات شیرین ملت با امام راحل و روز مصمم شدن بر آرمانها و اهداف آن یار سفرکرده.

باشد که شکرگزار چنین فرصتی باشیم، چراکه  "امام خمینی ره یک حقیقت همیشه زنده است، نام او پرچمدار انقلاب، راه او راه انقلاب و اهداف او اهداف این انقلاب است".

 

 

شهرام اسفندیار

دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه مازندران

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0