آغاز مجلس نهم و چند نكته
7 خرداد 1391 ، دیدگاه 0

 كمال نيوز: صبح (يكشنبه) با حضور مقامات عالي رتبه كشوري و نمايندگان منتخب مردم ، نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي آغاز به كار كرد.

مجلس به عنوان مرجع قانونگذاري  و نظارت در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مي تواند نقش مثمر ثمر و مهمي را درصدد توسعه و پيشرفت جامعه ايفا كند.

نمايندگان منتخبي كه از شهرهاي كشورمان انتخاب گرديده اند اگر هميشه بر اين كلمه كه ( ما از سوي مردم و براي مردم انتخاب شديم) تاكيد داشته باشند، سبب خواهد شد كه آنان هيچ گاه از مسير اصلي خدمتگزاري به مردم خارج نشده و تمام سعي و تلاش خود را در راستاي بر طرف نمودن مشكلات مردمي و ايجاد رفاه و توسعه در جامعه به كار گيرند.

كاركرد مجلس زماني مفيد و اثر بخش خواهد بود كه نمايندگان مجلس نماينده مردم شهر و كشور خود باشند و نه اينكه نماينده فلان شخص، شركت، گروه و... باشند كه اگر نماينده اي بر خلاف مصالح عمومي كشور حركت كند در واقع بزرگترين خيانت را به مردم كرده است.

مجلس نهم كه قطار آن به حركت در آمده است بايد با تدبير و دورانديشي قوانيني را با توجه به وضعيت جامعه تصويب نمايد تا هم رفاه و پيشرفت در جامعه حاصل آيد و هم به اقشار نيازمند جامعه كم تر فشار آيد.

مهم ترين برنامه هايي كه مجلس نهم بايد با برنامه ريزي صحيح در راستاي آن قدم بردارد به نظر نگارنده اين يادداشت  بدين شرح است: انجام اقدامات اصولي و كاربردي به منظور اشتغال زايي جوانان جامعه، انجام سياست گذاري ها و كارهاي كارشناسي به منظور مهار گراني ها در جامعه و رساندن قيمت كالاها و اجناس به سطح متعادل، توجه خاص به وظايف نمايندگي و پرهيز از هرگونه اقدامات حاشيه اي، حمايت و توجه به توليدكنندگان كشور، توجه خاص و اساسي به توسعه كيفي آموزش عالي و ايجاد زيرساختار مناسب جهت كاربردي نمودن پژوهش ها در بخشهاي مختلف جامعه، حمايت و توجه به نخبگان جامعه و استفاده از ظرفيت آنان در راستاي توسعه و آباداني، برنامه ريزي خاص پيرامون ترويج فرهنگ حجاب و عفاف و گسترش فرهنگ اصيل ايراني-اسلامي  و...

اميد است نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي بتواند با ياري همه نمايندگان در راستاي توسعه و پيشرفت كشورمان اقدامات شايسته اي را به انجام برساند.

عبدالرضا عزيزكمالي

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0