گسترش آمار طلاق نشانگر دوری از تعالیم والای دینی است
8 تیر 1395 ، دیدگاه 0
کارشناس مذهبی سیما تصریح کرد: گسترش آمار طلاق و خیانت ها نشانگر دوری از تعالیم والای دینی است که ضرورت دارد به خودمان برگردیم و در این شب ها عهد و پیمان با حضرت حق ببندیم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام علی سرلک، استاد حوزه و دانشگاه در مراسم احیای شب قدر که به همت هیئت محبین آل طاها و اداره اوقاف و امورخیریه آمل در آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: خداوند متعال بیان می کند من را یاد کنید تا شما را یاد کنم که حضور در این مراسم نشانگر توجه ولی خدا است.

کارشناس مذهبی سیما با بیان این که شب های قدر شب به دست آوردن قدرها و آرزوها است، گفت: بهره گیری درست از این شب های نورانی می تواند زندگی انسان را آباد کند که نورانیت و جایگاه این شب ها از هزار ماه بیشتر است.

وی ادامه داد: باید به خداوند متعال بشارت دهیم که حضرت حق تفضل بسیاری به ما در این شب ها دارد و ضروری است تا شکرگذار خداوند متعال باشیم.

حجت الاسلام سرلک تصریح کرد: بی جهت عده ای از ما اعتراض به حضرت حق کردیم که نگاهی به ما ندارد و پروردگار متعال برای کسی کم نگذاشته و توجه گرانقدری به همگان دارد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: همواره غرق در عنایات حضرت حق هستیم که احدی را خط نزده و دست از ما برنمی دارد که لطف بسیاری دارد.

کارشناس مذهبی سیما ادامه داد: از سر جهالت به حضرت حق اعتراض می کنیم اما در همان جا هم لطف و عنایت پروردگار متعال وجود دارد که باید قدردان باشیم.

وی تصریح کرد: بعضی از افراد تا مشکلی پیش می آید می گویند من دیگر نماز و روزه را انجام نمی دهم که اگر اعمال را انجام ندهیم خودمان ضرر می کنیم و حضرت حق نیازی به آن ندارد.

حجت الاسلام سرلک افزود: حضرت حق می داند کدام گره را در کجا باز کند که عده ای فکر می کنند خداوند متعال به اندازه آنان کوچک است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که خداوند متعال را در وسط هوس ها گم کردیم و خدای خود را کنار گذاشتیم، گفت: دنیامحوری سبب دوری انسان از درک الطاف حضرت حق می شود.

کارشناس مذهبی سیما افزود: چشم ما به الطاف حضرت حق بسته شده است که این شب ها فرصت خوبی است تا نعمت های حضرت حق را شمارش کنیم و ممنون پروردگار خود باشیم.

وی ادامه داد: با اعضایی که از سوی حضرت حق به ما داده شده است گناه می کنیم و خدای کریم چیزی به ما نمی گوید و محبت های بسیاری نسبت به ما دارد.

حجت الاسلام سرلک افزود: ضرورت دارد محبت خودمان را به حضرت حق گسترش داده و نعمت ها را یادآوری و مرور کنیم که ارزشمند است.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ما نمک خوردیم و نمک دان شکستیم و گناهان بسیاری صورت می دهیم که شب های قدر فرصت خوبی است تا عذرخواهی کنیم.

وی ادامه داد: گناهان ما سنگین شده است که نمی توانیم دو رکعت نماز راحت بخواهیم و دل ما در وسط نماز به هزار نقطه می رود که نمی توانیم اعمال خود را به درستی انجام دهیم.

کارشناس مذهبی سیما تصریح کرد: گسترش آمار طلاق و خیانت ها نشانگر دوری از تعالیم والای دینی است که ضرورت دارد به خودمان برگردیم و در این شب ها عهد و پیمان با حضرت حق ببندیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0