اعتراض اعضای شورای اسلامی شهر آمل به محدوده و حریم قانونی شهر
6 تیر 1395 ، دیدگاه 0
اعتراض اعضای شورای اسلامی شهر آمل به محدوده و حریم قانونی شهر

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل در جلسه رسمی عصر روز شنبه 95/4/5 شورا اعتراض خود و کلیه اعضای شورای اسلامی شهر آمل را نسبت به محدودسازی حریم و محدوده این شهر از سمت جنوب اعلام کردند .

وی ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تسلیت بمناسبت ایام سوگواری و شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) گفت : ما باید از در خدمت رسانی به مردم از حضرت علی (ع) الگو بگیریم تا بتوانیم خدمات رسان خوبی باشیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تعیین نهایی حریم شهر امام زاده عبدا... (ع) و ابلاغ آن از سوی استانداری مازندران در تاریخ 95/3/30به شهرداری مذکور گفت : این طرح صددرصد به ضرر شهر آمل می باشد چرا که بخش عمده حریم شهر امام زاده عبدالله (ع) در حریم مصوب شهر آمل قرار دارد که این یک امر غیر قانونی بوده و بدون اطلاع شورای اسلامی شهر آمل در استانداری تصویب شد و به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و استانداری مازندران موظف است در اسرع وقت برای جلوگیری از ضایع شدن حق مسلم مردم شریف آمل نسبت به اصلاح آن اقدام نماید در غیر این صورت باید جوابگوی مردم این شهر باشد .

وی با بیان اینکه کلیه اعضای شورا نسبت به تصویب تعیین حریم شهر امام زاده عبدالله (ع) اعتراض خود را اعلام نموده و خواستار اقدام جدی در مورد اصلاح و تعیین حریم شهر آمل می باشند افزود : متاسفانه شهر آمل که جمعیت آن رو به افزایش می باشد با این امر بسیار محدود شده و در آینده این فضا جوابگوی شهروندان نمی باشد .

تورنگ با بیان اینکه ما به عنوان منتخبین و امین مردم شهر هستیم و باید از حقوق آنان دفاع کنیم افزود : با این مصوبه به طور قطع در آینده مشکلات بسیاری برای مردم و مسئولان شهر آمل ایجاد خواهد شد و کاری در راستای رفع مشکلات مردم از دست ما هم ساخته نیست و معتقدیم که این شرایط مانع از خدمات رسانی به مردم می شود .

وی با تاکید بر اینکه شهر آمل نباید به هیچ وجه از اندازه واقعی خود کوچک تر شود افزود : این کار یک اقدام غیر منطقی و غیر کارشناسی است .

رییس شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد : چندین سال است که دنبال افزایش حریم شهر آمل در ورودی های چهار طرف این شهر هستیم ولی متاسفانه نه تنها هیچ گونه ترتیب اثری از سوی مسئولین بالادست داده نشده است بلکه طرحی به تصویب رسید که مشکلات این شهر را اضافه خواهد کرد .

تورنگ تاکید کرد : با توجه به اینکه جمعیت شهر آمل هر ساله رو به افزایش می باشد با این کار عملا امکان توسعه شهر آمل از سمت جنوب وجود نخواهد داشت و در آینده با بحران سکونتی مواجه خواهیم شد .

وی با انتقاد از تعلل در حریم شهر آمل افزود : ما همواره حافظ حقوق مردم آمل هستیم و معتقدیم در این خصوص شهردار باید بسیار جدی تر وارد عمل شده و این موضوع را پیگیری کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0