آیین غبارروبی بقعه متبرکه میربزرگ آمل برگزار شد +عکس
6 تیر 1395 ، دیدگاه 0
آیین غبارروبی بقعه متبرکه میربزرگ آمل برگزار شد +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در آیین غبارروبی بقعه میربزرگ آمل با بیان این که میربزرگ یکی از شخصیت های بزرگ و از افتخارات ایران اسلامی و تشیع است، گفت: نخستین خطبه اثنی عشری از سوی این شخصیت در آمل خوانده شده است.

وی تصریح کرد: این سید والامقام در نزد مردم ایران و سادات از جایگاه والایی برخوردار است که بسیاری از مردم از نسل ایشان هستند.

امام جمعه آمل ادامه داد: خود از نسل میربزرگ هستم و این شخصیت مظلوم مانده است و کار بزرگی در دستور کار بود که وقفه ای ایجاد شد و جلسات متعددی در راستای برگزاری کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی برگزار شده است.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: در بسیاری از نقاط جهان مردم عاشق و دلباخته این سید بزرگ هستند که در هفدهم شهریور رونمایی از کتاب در خصوص میربزرگ داریم.

وی افزود: کارگروه علمی در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء تشکیل می شود و تلاش داریم کارهای علمی صورت دهیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: هماهنگی های لازم صورت می گیرد تا بتوانیم کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی را در چهاردهم آبان ماه سال 96 به نحو باشکوهی برگزار کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کردند که باید قرارگاه فرهنگی عملیاتی شود و وقتی نام قرارگاه می آید نگاه دفاعی به خود می گیرد.

وی افزود: مردم برای اجابت خواسته ها و راز و نیاز در این بقعه متبرکه حضور پیدا می کنند که باید آمادگی لازم برای استقبال خوب از این عزیزان وجود داشته باشد.

امام جمعه آمل ادامه داد: امام زادگان و بقاع متبرکه از جایگاه و مقام ارزنده ای برخوردار هستند که باید قدر این ظرفیت های ارزشمند را بدانیم.

وی تصریح کرد: بعضی از بقاع متبرکه جایگاه والایی دارند که فراموش شده هستند و ما هستیم که باید آن ها را احیاء کنیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: آمل شهر گردشگری معنوی و دینی است و بزرگان ارزشمندی در گذشته و حال داریم که باید قدر آنان را بدانیم.

وی اظهارداشت: امام زادگان در دنیا و آخرت یاریگر ما هستند و باید بهره گیری ارزنده ای از این عزیزان داشته باشیم که زمینه ساز سعادت و رستگاری انسان می شود.

حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با بیان که رهبر معظم انقلاب فرمودند امام زادگان و بقاع متبرکه باید به قطب های فرهنگی تبدیل شود، گفت: ضرورت دارد در این عرصه کوشا بوده و اقدامات شایسته ای صورت دهیم.

وی تصریح کرد: بقعه میربزرگ از بقاع ارزشمند و گرانقدری است که تلاش می کنیم جایگاه این وجود بزرگ را در میان مردم تبیین کرده و زمینه انس بیشتر مردم با این بقعه متبرکه فراهم شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0