افزایش طلاق زنگ خطر و فاجعه است
6 تیر 1395 ، دیدگاه 2
افزایش طلاق زنگ خطر و فاجعه است / هر 3 ازدواج یک مورد طلاق

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،  احمد منفرد فرماندار ویژه آمل در جلسه اتاق فکر و تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق در فرمانداری ویژه آمل با اشاره به ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در پنج اولویت طلاق، اعتیاد، ‌حاشیه‌نشینی ، مناطق بحران شهری و فساد در دستور کار قرار دارد گفت: دو مسئله کاهش اعتیاد و طلاق به عنوان طرح ملی مطرح می باشند و در همه شهرهای مازندران باید عملیاتی شود.

 وی با بیان اینکه برای کاهش طلاق در جامعه چه کار باید انجام دهیم افزود: افزایش طلاق با این همه شدت شاهد یک سونامی بزرگ هستیم و اگر بتوانیم این طرح را در قالب طرح ملی دیده ببینیم در یک مقطعی می توانیم جلوی رشد آن را بگیریم.

 فرماندار ویژه آمل ادامه داد: متاسفانه حتی از کشورهای دنیا جلوتر هستیم و برای کشورمان که دارای تعالیم دینی و آسمانی است بسیار بد می باشد.

منفرد با تاکید بر اینکه بعضی از پدیده های طلاق واعتیاد ردپای استکبار جهانی برای نابودی بنیان خانواده می باشد بیان داشت: پخش سریال ها از شبکه های ماهواره ای کانون مقدس خانواده ها را مورد هدف قرار دادند .

وی با بیان اینکه میزان ازدواج در سال 94 حدود 30 درصد به طلاق منجر شد عنوان داشت: این آمار یعنی زنگ خطر جدی در بنیان خانواده که به شدت در معرض تهدید به عنوان یک نهاد مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته از هر 8 ازدواج یک طلاق داشتیم و متاسفانه امروز از هر 3 ازدواج یک طلاق داریم.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه در بیان حقیقت باید تعارف راکنار بگذاریم تصریح کرد: در گذشته در 100 درصد دفاتر ازدواج وطلاق 2 درصد طلاق داشتیم و 82 درصد بخاطر اعتقادات دینی بود که ازدواج مستحکم داشتیم و  پدران ما طلاق را بد می دانستند.

منفرد تاکید کرد: اگر خانواده ها و زوجین پیش از ازدواج 5 جلسه نزد مشاوران بروند از کاهش طلاق کاسته می شود.

وی اشاره کرد: ما در جامعه خودمان یک معضل بسیار بزرگ داریم و برای 7 درصد مبتلایان به دیابت و 5 درصد افراد فشارخون بالا این همه تبلیغات می کنیم برای سلامت فردی وطلاقی که با افزایش 4 برابری مواجه هستیم چقدر برنامه ریزی و کار کردیم.

وی در پایان خواستار تشکیل منظم جلسه با حضور کارشناسان و افراد تاثیر گذار جهت تصمیم گیری شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   2

  1. حامد

    حامد

    سلام. آقای کمالی هر روز بهتر از دیروز

  2. سالار پارسا

    سالار پارسا

    جناب منفرد فرماندار محترم. علاوه بر طلاق بی بند باری و بد حجابی وبی حجابی هم داره در شهر آمل بیداد میکنه!!!!!!!!!!!!!! چرا شما که نماینده قوه مجریه در شهر امل هستید اقدامی در جهت رفع این معظلات نمیکنید؟ ایا اینها هم بازی جناحی هست؟