مدیرعامل صندوق بیمه روستایی و عشایری مازندران خبرداد:
5 تیر 1395 ، دیدگاه 1
وجود ظرفیت بیمه سازی 500 هزار هم استانی / آمادگی استفاده از کارگزاری بیمه خصوصی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، علی قمی اویلی، مدیرعامل صندوق بیمه روستایی و عشایری مازندران در جلسه رسیدگی به وضعیت بیمه روستایی و عشایری شهرستان آمل گفت: شهرستان آمل نسبت به سایر شهرهای مازندران بسیار خوب عمل کرد.

وی با بیان اینکه در مازندران می‌توانیم ۵۰۰ هزار نفر را بیمه کنیم ولی متأسفانه تاکنون 62 هزار نفر بیمه‌شده داریم افزود: در سال گذشته ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار را نتوانستیم بهره‌برداری کنیم که ناچار استان‌های دیگر از این اعتبار استفاده کردند.

مدیرکل بیمه روستایی و عشایری مازندران ادامه داد: با ایجاد ستادی در زمینهٔ بیمه روستایی و عشایری و با همکاری بخشداری‌ها و شوراها در آینده بتوانیم به دست آوردهای خوبی برسیم و به آنچه مدنظر است و خواست دولت، دست‌یابیم.

قمی  اویلی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما ارتقای سطح دانش کارگزاران بیمه روستایی و عشایر، افزایش صد‌در‌صدی بیمه روستایی و افزایش ضریب نفوذ بیمه در استان است، خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای جدید صندوق بیمه روستایی و عشایر مازندران اجرای نهضت معرفی هر دهیار 50 نفر برای بیمه در استان بوده و قصد داریم در بخش کمیته امداد و بهزیستی نیز با همکاری مدیران کل به صورت انفرادی بیمه روستائیان و عشایر در این دو بخش اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه کارگزاری ‌های بیمه روستایی و عشایر مازندران به بخش خصوصی واگذار می‌شود، افزود: در سطح مازندران 242 کارگزار بیمه شده مشغول فعالیت هستند که خوب نتوانستند در امر تحقق برنامه بیمه گام بردارن.

وی اشاره کرد: تاکنون 30 نفر متقاضی راه اندازی بیمه توسط بخش خصوصی هستند و افرادی که دارای تحصیلات لیسانس اجتماعی، کشاورزی، مدیریت و حسابداری و یا 5 سال سابقه فعالیت بیمه هستند با هماهنگی فرمانداران می‌توانند از طرح کارگزاری بیمه خصوصی بهره مند شوند.

قمی با تاکید بر اینکه یکی ازبرنامه های استراتژیکی مازندران در سال 95 افزایش 100 درصدی بیمه خواهد بود گفت: برای تبیین بیمه روستایی به معارف عمومی توسط روحانیون، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مطبوعات و خبرگزاری‌ها همکاری کنند تا در جهت تحقق شعار از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده و فعالیت‌های ما نیز برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب شتاب بگیرد.

مدیرکل بیمه روستایی و عشایری مازندران با بیان اینکه در مازندران برای دو سوم پرداخت دولت هیچ مشکلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: به هر مقداری که در مازندران داوطلب برای بیمه شده باشند دولت دو برابرش را پرداخت می‌کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. سمیه خزایی

    سمیه خزایی

    ایده خوبیه اما اگه فقط در حد حررررررررررف نباشه