همزمان با هفته دولت 38 کیلومتر دیگر بهسازی جاده هراز افتتاح می شود
4 تیر 1395 ، دیدگاه 0
همزمان با هفته دولت 38 کیلومتر دیگر بهسازی جاده هراز افتتاح می شود/ کار ساخت فرودگاه به قوت خود باقی است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس امروز در نمازجمعه آمل با اشاره به جلوگیری از ورود برنج های خارجی گفت: خوشبختانه در روزهای گذشته حرکت های خوبی برای جلوگیری از ورود برنج ها صورت گرفته است که همه همت کردند تا دل کشاورز خوشحال شود.
 وی با بیان اینکه اگر کشاورزان در صحنه اقتصادی نباشند قطعا دولتمردان با شکست مواجه خواهند شد افزود: شهر و روستا هر دو مکمل هم هستند که لازم و ملزوم می باشند و اگر کشاورز نباشد رونق اقتصادی در شهر وجود ندارد.
 نماینده مردم آمل در مجلس بیان داشت: متاسفانه عده ای از تجار برنج را درا انبارهای خود نگهدای می کنند تا قیمت برنج بالا برود و کمر آن بشکند و دولت را موظف کنند تا برنج خارجی را وارد کند.
 یوسفیان ملا ادامه داد: با این کار می خواهند کشاورز را به امان خدا رها کنند که خوشبختانه در سال گذشته برای اولین بار در تاریخ کشور دولت آمده و برنج پرمحصول را خریداری کرده و در سبد کالای خانوار قرار داده است.
وی با تاکید بر اینکه بلوایی که در مجلس براه انداخته شد برای جلوگیری از ورود برنج خارجی بود تصریح کرد: متاسفانه وزارت جهادکشاورزی زمانی مجوز واردات را صادر می کند که برنج های خارجی در اسکله بندرعباس در زمان برداشت برنج پهلو می گیرد.
 وی با اشاره به اینکه قیمت برنج بالا نمی باشد گفت: قیمت گوشت و مرغ هم بالا می باشد و اگر نهادهای کشاورزی بالا نرود قطعا قیمت برنج هم بالا نمی رود و اگر دولت به کشاورزان سوبسید بدهد قیمت پائین می آید.
 وی با تاکید بر اینکه کار ساخت فرودگاه به قوت خود باقی است اضافه کرد: عده ای قبل از ساخت مترو این حرکت را غیر قابل تصور می دانستند ولی الان عملیات مترو به قوت خود باقی است و در آینده نزدیک هم عملیات فرودگاه اجرائی خواهد شد.
نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه در 18 نقطه جاده هراز 18 پیمانکار شبانه روز مشغول به فعالیت هستند ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی صورت گرفته در هنگام عملیات جاده هراز تعطیل نمی باشد و تاکنون 16 تونل به اتمام رسیده و یک تونل دیگر در شرف اتمام می باشد.
 یوسفیان ملا با اشاره به سفر ریاست جمهوری به مازندران و اختصاص 680 میلیارد تومان برای جاده هراز گفت: با تلاش هایی که صورت می گیرد امیدواریم اگر اتفاق خاصی پیش نیاید در هفته دولت امسال 38 کیلومتر دیگر تعریض جاده هراز افتتاح و به بهره برداری خواهد برسد
وی با اشاره به اینکه تمام تونلهای سد هراز به اتمام رسیده است اشاره کرد: در مرحله پایانی دیواره سد هستیم که با افتتاح این سد 1400 هکتار بر زمین های کشاورزی آبیاری خواهد شد و در حقیقت 27 درصد آب مازندران به تنهائی توسط این سد مهار می شود.
 وی گفت: این سد علاوه بر تامین آب کشاورزان آب شرب شهرها و روستاهای 5 شهر مازندران را تامین می کند.
نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید بر اینکه 18 پروژه عمرانی ملی توسط پیمانکاران مشغول به کار هستند عنوان داشت: طرح فاضلاب شهری بطول 507 کیلومتر و با اعتبار اولیه 700 میلیارد تومان فاز اول به اتمام رسیده است که تمام ساکنین شهر و روستای شهرستان دچار دفع فاضلاب نخواهیم شد که با طراحی که صورت گرفته تمام فاضلاب ها تبدیل به کود شیمیائی می شوند.
 وی همچنین در خصوص گازرسانی به رینه لاریجان، احداث اتاق بازرگانی، منطقه ویژه اقتصادی، افتتاح بیمارستان 220 تختخوابی و آزاد راه رشت به ساری و دیگر امور توضیحاتی ارائه داد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0