نماینده مردم آمل در مجلس:
4 تیر 1395 ، دیدگاه 0
ارائه طرحی در مجلس برای بازگرداندن حقوق های نامتعارف / عده ای سودجو با ابزار قانونی به دنبال غارت بیت المال هستند

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس در ضیافت افطاری کانون ناشنوایان آمل با بیان این که شرایط جامعه امروزی بسیار ناراحت کننده است،گفت: متاسفانه بیش از 6 میلیون بیکار دارای تحصیلات عالیه داریم که نتوانستیم نسبت به حل معضل بزرگ بیکاری کار اساسی انجام دهیم.

 وی با اشاره به ارائه طرح در خصوص عدم بکارگیری بازنشستگان در پست های مهم مدیریتی، افزود: در این طرح پیشنهاد شد که از بازنشستگان به عنوان مشاور استفاده شود اما متاسفانه امروز افزایش غیر متعارف حقوق مربوط به افرادی است که بازنشسته هستند و به عنوان معاونین وزیر مشغول به کار می شوند.

 نماینده مردم آمل در مجلس تصریح کرد:  برای این افراد حقوق 250 تا 300 میلیون در کار نبود هرگز این مسئولیت ها را قبول نمی کردند که نباید این گونه باشد.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: ما به دنبال این نیستیم که حقوق های نامتعارف در کدام دولت اتفاق افتاده است، عنوان داشت: نباید خدایی ناکرده این موضوع به عنوان ابزار سیاسی و انتقام جویی باشد که اصل مسئله به انحراف کشیده می شود.

وی خاطرنشان کرد: بنده در صداوسیما ریز دریافتی خود را اعلام کردم و هرکس در هر مقامی که باشد از خود و اطرافیان خود شروع کند و این به مفهوم مبارزه با مفاسد است.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به این که اگر حرفی در خصوص پرداخت حقوق نامتعارف زده می شود نباید دیگران را مقصر بدانیم، ادامه داد: طرحی در قالب یک فوریتی در تاریخ سیزدهم تیر ماه در مجلس بر اساس دستورات ریاست جمهوری به معاون اول طراحی شد که امیدواریم نمایندگان همت کنند و این طرح را به تصویب برسانند.

وی به موضوع اشاره شده در این طرح اساره کرد و اظهارداشت: در این طرح کلیه حقوق های نامتعارف دریافتی باید باز گردانده شود و اجرای این طرح نیاز به قانون دارد که نسبت به ارائه آن اقدام کردیم.

وی اضافه کرد: در این طرح به دولت اجازه داده می شود پس از دریافت مازاد حقوق  نامتعارف آن را میان افرادی که حقوق کمتر از یک میلیون تومان دریافت می کنند پرداخت شود و این طرح هم مورد موافقت دولت قرار گرفت.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارداشت: اضافه حقوق یا بصورت قسطی و یا هنگام بازنشستگی از سنوات خدمتی کسر شود.

نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید بر این که عده ای سودجو با ابزار قانونی به دنبال غارت بیت المال هستند، گفت: باید از این افراد ترسید و قانون را با جدیت اجرا کنیم تا راه فساد بسته شود و مسئله سیاسی نشود.

یوسفیان ملا ادامه داد: با کمال تاسف انسان هر موقع چنین چیزهایی را می شنود بسیار ناراحت می شود و حقوق های کلان قابل تحمل نیست.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0