مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل خبرداد:
1 تیر 1395 ، دیدگاه 0
افتتاح 5 مرکز بهداشت همزمان با هفته دولت در آمل / راه اندازی کمیته بیماری های غیرواگیر

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،حمزه قاسمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با اشاره به نقش تحول سلامت در جامعه گفت: حاشیه شهر، ساخت خانه بهداشت و بهداشت شهری و روستایی جزو اولویت های اصلی وزارت بهداشت می باشد گفت: با تلاش مسئولین و پیگیری های نماینده مردم آمل در مجلس در سال گذشته 24 خانه بهداشت با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی افزود: امسال 7مرکز بهداشت با زیربنای 300 مترمربع در حال ساخت می باشد که 3مرکز دیگر اجوارکلا ، بوران و درازان هم در دست اقدام می باشد که جمعا 10 پروژه به ارزش 100میلیارد ریال با تجهیزات ساخته خواهد شد و ازاین تعداد 5 مرکز بهداشت در هفته دولت امسال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

قاسمی به ساخت پروژه کلینیک تخصصی ویژه جنب اورژانس هوایی اشاره کرد وادامه داد: امیدواریم که بتوانیم این پروژه را در سال 95 به اتمام برسانیم.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با اشاره به اجرای طرح سلامت از 15 اردیبهشت 94 در کشور بیان داشت: در طرح سلامت سزارین طبیعی بصورت رایگان در بیمارستان امام علی(ع) آمل صورت می گیرد که میزان دریافتی در تمام بیمارستانهای دولتی بین 6 تا 3 درصد می باشد.

قاسمی با تاکید براجرای موفق طرح سلامت در کشور عنوان داشت: آمار و ارقام نشان می دهند که میزان خدمات به شهروندان قبل از اجرای طرح قابل قیاس نمی باشد و مردم در بخش سلامت دچار مشکل بودند.

وی با اشاره به راه اندازی فاز اول بیمارستان امام خمینی آمل اظهارداشت: در فازاول خدماتی از قبیل اورژانس عمومی دارای 23 تخت بستری، 6 تخت تحت نظر و2 تخت یس پی آر درمانگاه تخصصی شامل جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، متخصص داخلی، جراحی ارتوپد، آزمایشگاه در بالاترین سطح ، شامل آزمایشات کامل، بیوشیمی بخش آی سی یو درای  12تخت و جراحی ، بخش تصویر برداری شامل ای سی تی اسکن در16 اسلایس همراه با تزریق، رادیولوژی و سونوگرافی می باشد که به مراجعین بصورت شبانه روزی خدمات می دهد.

وی با یادآوری اینکه تمام هزینه های بخش بصورت تعرفه دولتی می باشد از افتتاح بخش جراحی قلب باز در بیمارستان امام خمینی خبرداد و اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پژشکی مازندران حداقل تا 3 ماه آینده بخش جراحی قلب باز راه اندازی خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده د رشهرستان آمل تصریح کرد: طرح پزشک خانواده در 28 مرکز روستائی مشغول به فعالیت می باشد که در تمام این مراکز 28 ماما وجود دارد و ماهانه بصورت دهگردی یک دوره تمام روستائیان توسط پزشکان و ماما مورد معاینه قرارمی گیرند.

قاسمی با تاکید بر اینکه اجرای موفق پزشک خانواده در شهر نیاز به زمان دارد گفت: ماهانه بیش از 40 هزار ویزیت، 30 هزار دارو و5 هزار رادیولوژی، فیریوتراپی و دیگر امور بصورت رایگان در طرح پزشک خانواده صورت می گیرد که یک گام بزرگ است.

وی با اشاره به راه اندازی کمیته بیماری های غیرواگیر در شهرستان ادامه داد: روستائیان بالای 30 سال به تعداد 160 هزارنفر امسال تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند که تاکنون 98 درصد مورد بررسی قرارگرفت و برای سالهای آینده ادامه خواهد داشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0