مدیرکل کمیته امداد مازندران در نمازجمعه آمل:
28 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
فراهم آوری 35 هزار فرصت شغلی / ساماندهی 5200 یتیم تحت پوشش در استان

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، تیمور طهماسب ‌پور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران در جمع نمازگزاران آمل با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دغدغه توجه به فقرا را داشته است گفت: در اولین فرصت پس از 22 روز از پیروزی انقلاب دستور تأسیس کمیته امداد را می دهد و مرتب آن را مورد حمایت و هدایت خود قرار داده است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای نیز این سیره را ادامه می دهد و نسبت به فقرا به مسئولین تذکر می دهد و مقام معظم رهبری می فرمایند که کمیته امداد امام (ره) اولی ترین مکان برای تمرکز اعانات و صدقات است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران به بیان عملکرد این کمیته پرداخت و تصریح داشت:  یکی از محورهای اصلی کمیته امداد توانمند سازی فکری و فرهنگی و اقتصادی است و گاهی برخی افراد کمیته امداد را یک امر برای مسئله گدا پروری می دانند و در پنج سال اخیر این کمیته 35 هزار طرح خود اشتغالی را فراهم کرده است.

 وی اشاره کرد: به حمد الهی امروز بسیاری از این افراد که به نان شب خود نیازمند بوده اند به عنوان کارآفرین مطرح استان می باشند و نه تنها زندگی خود را اداره می کنند بلکه جمعی از بیکاران را نیز در کارگاه های کوچک اقتصادی خودشان مشغول کرده اند.

وی بیان داشت: در حال حاضر کمیته امداد استان مازندران بیش از 11هزار دانشجو و دانش آموز را تحت پوشش خود قرار داده است و در مازندران بیش از 9 هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد فارغ التحصیل شده اند که امروز به عنوان مدیران دستگاههای اجرایی در جای جای این استان و خارج از این استان مشغول فعالیت هستند.

طهماسب پور بیمه اجتماعی خانواده های تحت پوشش را یکی دیگر از فعالیت های کمیته ی امداد دانست و گفت: 12هزار نفر از زنان سرپرست خانواده و دیگر نیازمندان را بیمه تأمین اجتماعی و عشایری و روستایی کرده ایم و 5200 یتیم تحت پوشش کمیته امداد و ساماندهی شدند.

وی با بیان اینکه امروز مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران 2 هزار بیمار لاعلاج و زمین گیر را تحت پوشش قرار داده است بیان داشت: این زیبنده استان ولایتمدار مازندران نیست که با این همه سرسبزی و دارای بودن مردمی مومن و دیندار این گونه مشکلات داشته باشیم.

 وی با اشاره به 4 درصد جمعیت استان تحت پوشش این کمیته قرار دارند تصریح کرد: 61 درصد سرپرست خانواده ، 38درصد زن سرپرست و46 درصد سالمندان تحت پوشش این نهاد قراردارند.

مدیر کل مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با تاکید بر اینکه با وجود بیمه های تامین اجتماعی ، عشایری و روستائی بعداز 50 سال کارو تلاش باید تحت پوشش این نهاد قرار گیرند گفت: متاسفانه هنوز فرهنگ بیمه در مازندران فرهنگ سازی نشده است و دهیاران و شوراهای اسلامی روستا همت کنند تا مردم را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

طهماسب پور با تاکید بر اینکه 11هزار خانوار زن سرپرست مطلقه تحت پوشش قراردارند بیان داشت: این یک زنگ خطر است و نباید پدران از فرزندان فاصله بگیرند.

وی با بیان اینکه 200 موسسه خیریه در مازندران شناسایی شدند گفت: بنده پیشنهاد می دهم تا مؤسسات خیریه جمع آوری شود و کمیته امداد محوریت داشته باشد و ما فقط بر این مراکز نیکوکاری نظارت تخصصی داریم و هیچ دخالتی در کار آنها نخواهیم داشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0