کمال نیوز خبر می دهد؛
27 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
برگزاری ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در روستای افراتخت +عکس

عزیزان من! همه کتاب های آسمانی در ماه رمضان نازل شده اند.قرآن که مشهور است:( شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن ). پیامبر (ص) فرمودند. همه ی کتابهای آسمانی در ماه رمضان نازل شده اند. حضرت فرموند: تورات, ششم ماه رمضان بر حضرت موسی علیه السلام نازل شد. این روایت که منبع آن قوی است هم در کافی و هم در وسائل الشیعه است,نبی مکرم اسلام فرمودند: دوازدهم ماه رمضان انجیل بر حضرت عیسی علیه السلام نازل شد, سپس فرمودند:هیجدهم ماه رمضان زبور بر حضرت داود علیه السلام نازل شد و فرمود: بیست و سوم رمضان نزول قرآن صورت گرفت.

عزیزان من این ماه, ماه نزول کتب آسمانی است. ماه نزول قرآن و ماه گسترش کتب آسمانی است..پس هرگز اجازه ندهیم قرآن در منازل به روی طاقچه ها خاک بخورند و همچنین در مساجد فقط قرآن را برای مراسمات ختم استفاده نکنیم بلکه هرشب حتی یک صفحه هم امکانش هست تلاوت کنیم تا دلها با قرآن کلام الهی انس پیدا کند و با تلاوت قرآن چراغ خانه ابدی که قبر نام دارد را روشن نماییم.

لازم به ذکر است  ماه مبارک رمضان ماه غل و زنجیر شدن شیطان در این ماه است .ماهی است که یک چیز باز میشود و یک چیز بسته میشود. روایت می فرماید .شیطان در این ماه بسته میشود. خیلی عجیب است چرا شیطان بسته میشود؟ شیطان که خیلی فعال است.آدم ابوالبشر را فریب داده است!پس چطور در این ماه شیطان بسته میشود؟
گفتند به دو جهت: روایت داریم که شیطان در این ماه ضعیف میشود. مثلا وقتی دشمن حمله میکند, اگر نیروی کمکی زیادی جلویش بریزید خود به خود دشمن عقب نشینی میکند. حدیث داریم در این ماه شبانه روز فرشته ها(لا یعلم عددا الا الله ) که تعدادشان را جز خدا کسی نمیداند ..( ان الله عز وجل وکل ملائکته بالدعاء للصائمین ) موکلند و وظیفه دارند در ماه رمضان فقط برای روزه دار دعا کنند.
بنابراین یک دلیلی که شیطان عقب نشینی میکند, نیروی کمکی زیاد است,یعنی رحمت خدا گسترده است,نفس انسان عبادت و تسبیح محسوب میشود. دعای انسان مستجاب میشود.

دلیل دومش بیان امیرالمونین علیه السلام در نهج البلاغه است که خیلی زیباست:
حضرت میفرماید: ( شیطان عقده,عقده پیش می آید) یعنی گره گره.
دیده اید اگر یک جایی را بخواهید باز کنید,گره گره باز میکنید و یا اگر یک جایی را بخواهید فتح کنید,وجب وجب فتح میکنید.
به گفته یکی از بزرگان که می فرمود: اول شیطان گره تعلق به مستحبات را از دل آدم باز میکند. آرام آرام مستحبات را کنار می گذاری. دوم شیطان گره ی تنفر از مکروهات را باز میکند,میگوید مکروه عیبی ندارد و مکروه را مرتکب میشوی. در مرحله سوم گره علاقه به واجبات را باز میکند.پس نسبت به واجبات سست میشوی. چهارم گره ی تنفر از حرام را باز میکند و حرام را مرتکب می شوی.

قرآن می فرماید : شیطان گام به گام پیش می آید.. مستحب . مکروه . حرام . واجب..
حالا چرا شیطان دستش در این ماه مبارک بسته است؟ دلیلش این است که آدم یا مستحب انجام میدهد.یا واجب..
میخوابی خوابت عبادت محسوب میشود. نفس میکشی نفست تسبیح محسوب میشود(تسبیح مستحب است ) مسجد می آیی,قرآن میخوانی,نماز میخوانی,مناجات میخوانی و.......ویا از تلویزیون سخنرانی گوش می دهی..چون در این ماه این گره ها را سفت می بندید شیطان نمی تواند به شما راه پیدا کند..

سروران من پس در این ماه که ماه تقویت اراده ماه فرصت یابی است بیاییم با نماز خواندنهای به موقع و با جزء خوانی تلاوت قرآن کریم مسیر شیطان در وجود انسان را سفت ببندیم تا شیطان در ماها نفوذ پیدا نکند...

وعده ما همه روزه نماز پرفیض جماعت صبح و ظهر و عصر و مغرب و اعشا در مسجد شهدا افراتخت
لازم به ذکر است زمان برگزاری جز خوانی تلاوت قرآن کریم هر روز ساعت14:30 و هر شب ساعت23 در مسجد شهدا روستای شهید پرور افرتخت می باشد.
منتظر حضور سبزتان هستیم.التماس دعا
امام جماعت مسجد شهدا افراتخت سید حسین حسینی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0