اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل با خانواده شهیدان علی اکبر و مجید جان نثار دیدار کردند .
27 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل با خانواده شهیدان علی اکبر و مجید جان نثار دیدار کردند .

کمال نیوز ، اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل در این دیدار که از سوی کمیسیون فرهنگی شورا در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و دیدار و دلجویی از خانواده های معظم شهدا صورت گرفت با بیان اینکه شهدای عزیز بهترین الگوی مناسب برای جوانان در عصر حاضر هستند گفت : شهدا با خدای خود عهد خوبی بستند ، خوب هم عمل کردند و هر کس که رنگ و بوی الهی گرفت خداوند نام او را عزیز و جاودانه کرد .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر اینکه راه ، نام و مرام شهدا باید هر چه بیشتر در جامعه زنده نگه داشته شود افزود : انسان ها وقتی از دنیا می روند پس از چند سال کم کم از یادها فراموش می شوند ولی پس از سال ها همچنان بوی معطر شهدا در میان جامعه می پیچد و جامعه را معطر می کند .

وی خطاب به خانواده شهیدان جان نثار گفت : شما خانواده های شهدا در ثواب آنها سهیم هستید چرا که با صبر خود و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مسیر آنان حاضر و شریک کار بزرگ آنها هستید .

روح اله آذرگشت مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل نیز در این دیدار با بیان اینکه یکی از ویژگی هایی که قرآن مجید برای شهیدان ذکر کرده است مسئله حیات و زنده بودن شهداست گفت : شهدا همواره زنده اند و به سبب بهره مندی از حیات رزق عنداللهی جاودانه متنعم هستند و در قرآن نیز در چندین آیه به زنده بودن شهید ، رزق شهید ، آمرزش گناهان شهید ، مسرت و خوشحالی شهید ، وارد شدن در رحمت الهی ، رستگاری شهید ، ضایع نشدن عمل شهید و ... اشاره شده است .

وی تصریح کرد : شهیدان آگاهانه و بخاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن فی سبیل الله را انتخاب کردند و چنین مرگی به تعبیر پیامبر گرامی اسلام (ص) شریف ترین و بالاترین نوع مردن است .

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه شهدا مانند گل های چیده شده ای هستند که از میان بهترین انسان ها توسط خداوند متعال انتخاب شده اند افزود : شهدا حاضرند و بر گفتار و کردار ما ناظرند و همان طوری که حرف و عمل همه شهدا این بوده که در تمام کارها رضایت خداوند را در نظر بگیریم ، در مقابل از خودگذشتگی هایی که آنها کردند از ما انتظاراتی دارند و ما باید حواسمان جمع باشد .

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل در این دیدار با بیان اینکه با وجود مشکلات اقتصادی در جامعه هیچ گاه از ارزش های انقلاب اسلامی ، خون شهدا و اطاعت از رهبری دست بر نخواهیم داشت اظهار داشت : ما باید راه شهدا را ادامه دهیم و تلاش کنیم تا بتوانیم در این برهه از زمان که دشمنان با انواع و اقسام توطئه ها می خواهند به نظام ما ضربه بزنند با درایت با آنها مقابله نماییم .

شهردار آمل ادامه داد : خوشبختانه مردم عزیز ایران در همه عرصه ها حاضرند و همیشه دشمنان را مایوس می کنند و این مسئولیت مسئولین را بیشتر می کند که توجه ویژه نسبت به مردم داشته باشیم .

در ادامه مادر شهیدان علی اکبر و مجید جان نثار با بیان خاطراتی از این دو شهید بزرگوار گفت : فرزندان من راه خود را انتخاب کردند و من هم آنها را برای دفاع از اسلام ، ارزش های انقلاب و ولایت تقدیم کردم و راضی به رضایت پروردگار متعال هستم .

وی با اشاره به اینکه فرزندم مجید با سن کم در حادثه ترور سال 60 آمل به دست منافقین کوردل و علی اکبر در منطقه فاو در دوران دفاع مقدس شربت شهادت را نوشید افزود : شهید علی اکبر جان نثار همیشه و در همه صحنه ها حضوری فعال داشت و به فعالیت های فرهنگی و هنری علاقه زیادی داشت و برای شهر آمل زحمت های بسیاری کشیده است .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0