کمال نیوز گزارش می دهد؛
26 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
بازدید شهردار آمل از پروژه میدان میوه و تره بار، سورتینگ و سردخانه فرامنطقه ای شمال کشور در آمل +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،احمد امیرسلیمانی شهردار پرتوان و سختکوش شهرآمل ضمن بازدید از پروژه میدان میوه و تره بار، سورتینگ و سردخانه فرامنطقه ای شمال کشور در آمل با قدردانی از زحمات مهندس جمشید مرزبان و شرکاء در ساخت این مجموعه گفت: احداث چنین جایگاهی در شهرستان به لحاظ ترافیکی و زیست محیطی به ما کمک می کند و امیدواریم که بزودی شاهد بره برداری آن باشیم.

وی با اشاره تقاضای ساکنین حجره های میدان تره بار جهت احداث چنین مکانی افزود: این عزیزان زمینی را خریداری کردند و همانند دیگر اتحادیه ها درصورت دریافت مجوز از استان پروانه ساختمانی را صادر خواهیم کرد.

امیرسلیمانی تاکید کرد: امیدواریم که مجری ساخت بزرگترین میدان میوه وتره بار شمال کشور در آمل بتواند با متقاضیان جدید میدان تره بارتعامل داشته باشد که دغدغه ما حل خواهد شد.

شهردارآمل تصریح کرد: براساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها بلا استثنا باید کلیه صنوف آلاینده به خارج از شهر هدایت شوند که خوشبختانه صنوف بنکداران و برنج فروشان توانستند مجوزات خود را از استان بگیرند و دستور صدور پروانه ساختمانی را صادرکردیم و مشغول ساخت و سازهستند که بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی اشاره کرد: اتحادیه کامیون داران به خارج از شهر منتقل شدند و هر اتحادیه ای بخواهد به خارج از شهر برود پس از کسب مجوزات  و تهیه زمین شهرداری نهایت همکاری راخواهد بود که با انتقال این صنوف علاوه برکم کردن بار ترافیکی کمک شالیانی در امر زیست محیطی وآسایش شهروندان می شود.

جمشید مرزبان مجری ساخت بزرگترین میدان میوه و تره بار شمال کشور در آمل افزود: امکانات طراحی و پیش بینی شده در ساخت بزرگترین و مجهزترین پروژه میدان میوه و تره بار و سورتینگ و سردخانه فرامنطقه ای شمال کشور در آمل شامل پارکینگهای بزرگ روباز برای خودروهای سبک و سنگین، فروشگاه های مواد غذایی، رستوران، دستگاه های زباله سوز، سامانده تصفیه فاضلاب، مسجد، سرویس های بهداشتی و امکانات تفریحی، بانک با معماری مدرن و سنتی اجرا خواهد شد.

مرزبان خاطرنشان کرد: تاکنون 350 نفر برای خرید ثبت نام کردند که پس از اتمام فاز اول و براساس قیمت کارشناسی حجره ها به افراد متقاضی فروخته خواهد شد و اولویت اول متعلق به کسانی است که چندین سال در حجره میدان تره بار آمل مشغول به فعالیت هستند و صاحب حجره نیستند و یا 3 نفر در یک حجره کار می کنند واگذار شود.

مجری ساخت بزرگترین میدان میوه وتره بار شمال کشور در آمل با اشاره به اینکه این پروژه در زمینی بمساحت 70 هزار مترمربع ساخته خواهد شد گفت: تمام مجوزات لازم جهت کاربری برای پروانه ساخت به مساحت زیربنای 55 هزار مترمربع دریافت شد.

وی به رفع موانع معارضی شامل خط انتقال برق و نهرهای کشاورزی اشاره کرد و افزود: تجهیز کارگاه شامل ساخت ساختمان دفتر فنی واداری، نگهبانی ، انبار و خدمات، آب، برق، کارگاهی، آماده سازی زمین شامل خاکبرداری به حجم 45 هزار متر مکعب ، مخلوط ریزی 52 هزار مترمکعب ، اجرای فندانسیون بلوک های B-C-D بمساحت 6500 مترمربع ، خرید سازه فولادی (سوله ) به وزن 850 تن بهمراه پوشش ورق گالوانیزه به متراژ 18500 مترمربع صورت گرفته است.

مرزبان یادآورشد: شروع پروژه 4/4/94 واتمام آن 30/6/96 می باشد و هزینه پیش بینی شده پروژه 580 میلیارد ریال می باشد که تاکنون 152 میلیارد ریال هزینه صورت گرفته است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0