امام جمعه آمل تاکید کرد:
26 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
رفع دغدغه کشاورزان ضرورت دارد / کم توجهی صداوسیما به برندهای ملی

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل در دیدار مدیر، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی آمل و روسای زیر مجموعه جهادکشاورزی شهرستان آمل که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد گفت: جهاد کشاورزی یک نهاد مقدسی است که از یادگارهای امام عزیز است که باید با جدیت تداوم داشته باشد.

 وی با اشاره به نقش جهاد کشاورزی در دوران هشت سال دفاع مقدس، بازسازی و ساخت و سازها که بصورت جهادگونه عمل می کردند، افزود: تمام انبیا و پیامبران الهی شغل اصلی شان کشاورزی و دامداری بود و امام علی(ع) یک کشاورز نمونه بودند.

 حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به به اهمیت دادن دین اسلام به درخت کاری افزود: اسلام در تمام زمینه ها بخصوص در امر کشاورزی و درخت کاری اهمیتی قائل بوده که یک کار ارزشی و مقدس است و امروز باید تلاش کنیم تا این عرصه را برای آیندگان حفظ کنیم.

امام جمعه آمل با تاکید بر این که نسل آینده به مدیریت شما نیازمند است، ادامه داد: خداوند متعال برای حفظ درختان جنگلی در داخل جنگلها چشمه های روان را ایجاد کرد تا جنگل بتواند به حیات خود ادامه دهد.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه قوانین فعلی نمی تواند تاثیرگذاری خوبی در امر حمایت از کشاورزان باشد عنوان داشت: مجلس و وزارت جهاد کشاورزی به دنبال قوانینی باشند تا نظارت بیشتر شود و در مسیری حرکت کنیم که کشاورزان دچار مشکل نشوند.

 و با اعلام کم بودن سرانه کشاورزی در استانهای شمالی کشور یادآورشد: سرانه کشاورزی دراستانهای شمالی وجود دارد و معاش می کنند ولی می ببینیم که چه بلایی برسر پنبه، چای، برنج و مرکبات می آورند که کشاورز دیگر رمق ندارد به کارش ادامه دهد.

وی با اشاره به این که درکشورمان محققین و مهندسینی وجود دارند که نسبت به انقلاب وفادار هستند و خود را وامدار نظام می دانند، گفت: در کشور ما بهترین چای دنیا را داریم ولی صداوسیما پفک تبلیغ می کند و محصولاتی که برند ملی دارند کمتر توجه می شود.

 امام جمعه آمل تصریح کرد :قوه قضائیه اگر جهاد کشاورزی را حمایت نکند نمی تواند با زمین خواری مقابله کند و به کشاورزان دلگرمی بدهیم  و در طول سال دغدغه او را از بین ببریم.

مهندس حسین اسلامی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل با اشاره به برنامه های هفته جهاد کشاورزی درشهرستان آمل گفت: شعارامسال هفته جهاد کشاورزی بستر تولید و امنیت غذایی کشور نامگذاری شده است.

 وی اشاره کرد: امسال پروژه های عمرانی تولیدی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 41میلیارد و450 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0