کمال نیوز خبر می دهد؛
26 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
اولین سالگرد عروج شهید حاج روح الله سلطانی (معاون عملیات لشکر عملیاتی 25 کربلا) و یادبود سرداران و 1041 شهید شهرستان آمل

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،  با حضور امام جمعه، فرماندار آمل و مسئولین ادارات و نهادها، برنامه محورهای یادواره سرداران و 1041 شهید شهرستان آمل با محوریت سرهنگ پاسدار شهید روح الله سلطانی مورد بررسی قرار گرفت.

 حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل با اشاره به این که همه ما سرباز ولایت هستیم، گفت: برای برگزاری یادواره شهدا جانمان را فدا می کنیم تا به عظمت و بزرگی برگزار شود.

 وی با اشاره به دیدار با خانواده شهدا به خصوص شهدای مدافعان حرم تصریح کرد: ما باید به صبر و بردباری این خانواده ها غطبه بخوریم که عزیزشان را از دست دادند اما مانند کوه ایستاده و مقاوم هستند.

 امام جمعه آمل اظهارداشت: همه شهدا برای ما بسیار عزیز هستند و امسال قصد بر این است که اولین سالگرد عروج شهید حاج روح الله سلطانی و یادواره سرداران و1041 شهید شهرستان آمل برگزار شود.

 حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: امروز اگر امنیت و آسایشی در جامعه وجود دارد به برکت خون های پاک شهدا بوده و برگزاری یادواره تاکید بر ادامه راه شهدای عزیز است.

 احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با اشاره به سابقه درخشان شهرستان آمل قبل و بعد از انقلاب اظهارداشت: مردم با پشت سر گذاشتن فرازو نشیب های فراوان درطول انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و خنثی سازی غائله ششم بهمن سال 60 و تقدیم شهدای والامقام برگ زرینی در تاریخ انقلاب به وجود آورند که افتخارات این شهر محسوب می شود.

وی با اشاره به حضور جوانان شهرستان در دفاع از حرم آل البیت(ع) در کشور سوریه  گفت: حضور جوانان در دفاع از حرم و تقدیم شهدای والامقام در این راه که نشان می دهد مردم ثابت کردند در همه زمان ها آماده هستند. وی ادامه داد: برگزاری چنین یادواره هایی تلنگری به خودمان است که غفلت نکنیم و از مسیر شهدای والامقام خارح نشویم.

وی به برگزاری یادواره سرداران و1041 شهید شهرستان به محوریت شهید روح الله سلطانی اشاره کرد و بیان داشت: این یادواره در 24 تیرماه 95 و با سخنرانی آیت سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران در حسینیه ثارالله سپاه آمل برگزار می شود.

 مسعود تسلیمی نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل با اعلام آمادگی برای برگزاری یادواره گفت: خوشبختانه نگاه شورا و شهرداری در جهت اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است که تاکنون توانستیم در برگزاری 25 یادواره مشارکت داشته باشیم.

وی به ساخت فیلم مستند زندگینامه شهید روح الله سلطانی، چاپ ویژه نامه شهدا و فضاسازی شهر برای این برنامه اشاره کرد.

 در این جلسه در خصوص برگزاری شب شعر، شب خاطره گویی، برپایی ایستگاه های صلواتی در ورودی های 4 شهر، اعزام منتخبین شب شعر و خبرنگاران پرتلاش درانعکاس اخبار یادواره به مشهد مقدس و تشکیل کمیته اطلاع رسانی تصمیماتی گرفته شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0