کمال نیوز گزارش می دهد؛
19 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
برنامه های اداره اوقاف و امورخیریه بابل به مناسبت ماه مبارک رمضان تشریح شد

جعفر صفری، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل به موقوفات شهرستان بابل درگفتگو با کمال نیوز ، اشاره و تصریح کرد: شهرستان بابل دارای 460 مسجد،460 تکیه و حسینیه، 99 بقعه، بیش از دو هزار و 100 موقوفه و 36 هزار رقبه دارای سند استیجاری می باشد.

وی افزود: 70 درصد  موقوفات بابل طبق نیات واقفین صرف عزای حسینی می شود و در بعضی از اماکن  از ابتدا محرم تا پایان صفر به مدت 60 روز اطعام دهی انجام می گیرد که نشان از عشق به سالار شهیدان است.

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بابل به طرح های دیگر اوقاف و امور خیریه این شهرستان اشاره کرد و گفت: تهیه سبد غذایی ماه مبارک رمضان برای اقشار مستضعف جامعه  شامل مرغ، برنج، روغن و چای با شناسایی و کمک ثروتمندان براساس نیات واقفان انجام گردید تا موجب رفع مشکلات محرومان شود.

صفری اذعان داشت: نیات خوبی در شهرستان داریم که صرف خیرات و مبرات، دارو و درمان،خرج بیماران، آزادی زندانیان ، تهیه جهیزیه و هزینه عتبات و عالیات و حوزه علمیه می ‌شود.

وی اشاره کرد: انشاء ا... در سال 1395 بیش از 160 رقبه عرصه  عیان وقف جدید در کنار سازه هایی که در حال احداث آن هستیم به شهرستان بابل اضافه خواهد شد که با دریافت مبلغی مناسب در اختیار نیازمندان جامعه قرار خواهد گرفت و عوائدی که از محل موقوفات به حساب موقوفات واریز می شود بیش از 5 هزار نیازمند را طی دو سال اخیر تحت عناوین ریالی و یا به صورت کمک در امر دارو و درمان تحت سرپرستی قرار داده و بیش از صد بیمار صعب العلاج را شناسایی و بخشی از هزینه های درمانی آنها را پرداخت نمودیم.

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بابل با اشاره به برنامه‌های اوقاف و امور خیریه در امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان متولی امور این اماکن مقدس تصریح کرد: بهره‌گیری از ظرفیت بقاع متبرکه به منظور تبدیل آنها به قطب فرهنگی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری از برنامه‌های این اداره است.

صفری با اشاره به اینکه به همین منظور سالانه برنامه فرهنگی در مناسبت‌های مختلف در بقاع متبرکه اجرا می‌شود، اضافه کرد: این برنامه‌ها در مناسبت‌های مختلف از سوی اداره اوقاف و امور خیریه و یا به صورت مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

وی به برنامه اداره اوقاف وامور خیریه بابل در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و یادآورشد: برنامه ترتیل خوانی و جزء خوانی در بیش از 12 بقعه متبرکه و بیش از 100 مسجد ، برنامه محفل انسی با قرآن  با حضور قاری مصری در 17 ماه مبارک در مصلی این شهرستان، آیین تجلیل از نفرات برتر در حسینیه خاتم الانبیا ، اعزام 20 مبلغ بومی و اعزامی ، توزیع سبد کالای ماه مبارک از محل موقوفات منطبق، برنامه های ویژه شبهای لیالی قدر در بیش از 20 بقعه متبرکه ، برنامه ویژه جشن کریم اهل بیت در نیمه ماه مبارک رمضان  در 6 بقعه  متبرکه و دیگر فعالیت ها صورت می گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل از اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه شهرستان خبرداد و گفت: برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم، مراسم جزء خوانی قرآن کریم، برگزاری مراسم شب احیا و دیگر فعالیت ها از جمله برنامه هایی است که برگزار می شود.

صفری در پایان از اهتمام و تلاش همکاران اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بابل قدردانی و تشکر نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0