کمال نیوز خبر می دهد؛
17 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
بیست و هفتمین سالگرد سردار شهید حسن خجسته، شهید علیرضا محمدی و پدر جانبازشان محمدی +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در بیست و هفتمین سالگرد سردار شهید حسن خجسته، شهید علیرضا محمدی و پدر جانبازشان محمدرضا محمدی که در مسجد چهارده تن معصوم (ع) آمل برگزار شد با بیان این که همه ما دوست داریم که در حیات و ممات دارای زندگی سعادتمند باشیم، گفت: آفرین بر پدر و مادری که فرزندانی را تربیت کردند که برای دفاع ازحریم ولایت جان خود را فدا کردند.

 وی با بیان این که بهترین راه حرکت در مسیر ولایت است، افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) در دفاع از حریم ولایت به نحوی شایسته درمقابل همه ایستادگی کرد و به شهادت رسید و امروز به برکت آن روز شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم برای دفاع از ولایت در همان مسیر گام برمی دارند.

امام جمعه آمل با تاکید بر این که شهدا رفتند و کارحسینی کردند، بیان داشت: امروز جوانان عزیزی که در دامن پدرومادرانی گرانقدر پرورش یافتند دنبال رو خط سرخ امام حسین(ع) هستند.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به این که کسانی که رکاب پیامبر گرامی اسلام جنگیدند مسیرخود را عوض کرده و از آن حضرت جدا شدند، ادامه داد: این افراد به سبب نداشتن بصیرت کافی و جاه طلبی از مسیر حق خارج شدند.

امام جمعه آمل اظهارداشت: اگر آگاهی و بصیرت نداشته باشیم از مسیر خارج می شویم که مقامات ارزشمندی مانند شهادت نصیب ما نمی شود.

وی با اشاره به این که شهدا سلامت ولادت، سلامت مرگ و سلامت حشر و قیامت داشتند، گفت: غالب شهدای ما با حضرت فاطمه زهرا(س) معامله ای کردند که قبرشان نشانی نداشته باشد.

امام جمعه آمل با تاکید بر این که بعضی از افراد در داخل کشورمان به سخنان مقام معظم رهبری خورده می گیرند، افزود: مقام معظم رهبری آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را به خوبی شناختند و در دیدار با نمایندگان مجلس دهم دست دادن به آمریکا را خیانت دانستند.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: در داخل کشور افرادی هستند که به خیال این که اگر ما دست به سوی آمریکا دراز کنیم با ما خوب می شوند در حالی که در 1+5 ایران با تمام شرایط موافقت کرد اما در اجرا این آمریکا است که دارد کارشکنی می کند.

 وی با تاکید بر این که بعد از انقلاب آمریکا از ایران دست کشید و به سمت مصر رفت، بیان داشت: ببینید که امروز ایران در منطقه چه جایگاهی دارد و مصر چه جایگاهی  وآمریکا با ترفند توانست بلایی را بر سر مردم عراق، افغانستان و سوریه آورد که به طور قطع و یقین در آینده نزدیک همان را بر سر حکام سعودی می آورد.

امام جمعه آمل با انتقاد از کسانی که زمزمه این را سر می دهند که به ما چه ربطی دارد به سوریه برویم، ادامه داد: این افراد کسانی هستند که در خط دشمن هستند و اگر مقاومت شهدای مدافع حرم نبود باید در نوارمرزی با داعش جنگ می کردیم.

 حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: ما به برکت خون شهدا امنیت و آسایش داریم و برگزاری یادواره های شهدا کمتر از جنگیدن نیست.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0