امام جمعه آمل در خطبه های نمازجمعه:
14 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
ماه رمضان بهترین فرصت تقویت اخلاق و معنویت است / ضرورت برخورد جدی با بدحجابی و روزه خواری

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در خطبه های نمازجمعه شهر آمل با بیان این که سرلوحه همه دستورات پیامبران و اولیای دین به تقوا و پرهیزکاری است، گفت: تقوا، پرهیزکاری و دوری از گناه زمینه رضایت پروردگار متعال را فراهم می کند.


وی تصریح کرد: اهل تقوا محبوب خداوند متعال هستند که از حضرت حق می خواهیم ما را در مسیر تقوا قرار داده و توفیق درک ماه رمضان را عنایت کند.


حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که ماه رمضان دانشگاه خودسازی است، گفت: این ماه فرصت طلایی برای همه انسان ها و آشتی با حضرت حق است که می توانیم از ماه رمضان برای تقرب به سوی پرورگار متعال استفاده کنیم.


امام جمعه آمل با اشاره به این که ماه رمضان فرصت ارزشمندی است که انسان عبادت و بندگی خود را به نمایش می گذارد و باید ورقی نسبت به رفتار و کردار خود بزنیم، تصریح کرد: نیاز است تا در ماه رمضان توجه ویژه ای به بعد معنوی داشته باشیم که زمان خوبی برای تقویت اراده است.


وی با بیان این که تقویت اراده می تواند انسان را در برابر همه گناهان بیمه کند، گفت: مشکل رفتاری و گفتاری در جامعه داریم که می توانیم در ماه رمضان در مسیر ارتقای خود گام برداریم و تنها نباید به ظاهر قضیه اکتفا کنیم.


حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: ماه رمضان زمان مناسبی برای نمایش دوستی با خداوند متعال است که با پروردگار هستی به راز و نیاز می پردازیم و باید اراده خود را در مسیر دین و قرآن قرار دهیم.


امام جمعه آمل با بیان این که ماه رمضان بهترین فرصت تقویت اخلاق و معنویت است، گفت: دوری از اخلاق اسلامی مشکل اساسی جامعه است که در این ماه می توانیم تمرین ارتقای اخلاق دینی و اسلامی را برای خود داشته باشیم.


وی با اشاره به این آمل همیشه در عرصه های علم و فقاهت پیشگام بوده است، افزود: ضرورت دارد تا حوزه علمیه این شهرستان تقویت شود که داشتن 250 طلبه نیازهای لازم را برطرف نمی کند و باید حمایت های شایسته ای در این عرصه صورت گیرد.


حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: از نیروی انتظامی، سپاه و بسیج می خواهیم برخورد جدی با افرادی داشته باشند که روزه خواری علنی صورت داده، بی بند و باری می کنند و بدحجابی دارند.


امام جمعه آمل افزود: برای اسلام و قرآن باید همه سختی ها را تحمل کرد که امام راحل با تلاش های خود جهان خفته را بیدار کرد و درس خدمت به همه ما داده است.


وی تصریح کرد: خدمت به مردم را باید از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری یاد بگیریم که رفتار این بزرگواران برای ما پیام های ارزشمندی دارد.


حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) هدف خود را صبر دنبال کردند که دیدیم به چه مقام ارزنده و والایی دست پیدا کردند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0