رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء:
2 خرداد 1395 ، دیدگاه 0
حاکمیت تعالیم دینی سبب تحقق جامعه حق مدار می شود / رویکرد گروه های تکفیری مبتنی بر جهالت است

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در جشن منتظران آفتاب که به همت مجتمع فرهنگی قرآنی مهدیه و فاطمیه آمل برگزار شد اظهار داشت: در شهری زندگی می کنیم که معارف و اشارات را به زیبایی برای ما بیان کردند و آمل به شخصیت های علمی گذشته و حال خود افتخار می کند و زن و مرد این جامعه حیات حقیقی داشته و با این معارف زنده هستند.

 

وی ادامه داد: نیمه شعبان از بهترین و پرفضیلت ترین ایام است که میلاد باسعادت و گرانقدر امام زمان(عج) را داریم و بسیار گرانقدر و ارزشمند است.

 

رییس حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل اظهار داشت: نیمه شعبان از ارزشمندترین حقایقی است که به پیروی از مکتب اهل بیت معصومین(ع) نصیب ما می شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: همین ایام از مواهب الهی به امت اسلام و پیروان اهل بیت معصومین(ع) است که اگر اهل بیت(ع)، تشیع و پیروی از حقیقت ولایت نباشد جهان تیره و تار است.

 

وی اظهارداشت: خداوند متعال که عالم را آفرید بیان کرد ظاهر و باطنی وجود دارد که اهل ظاهر با ظواهر دنیایی خوش هستند اما اهل باطن سرور و شادمانی اصیل و ظواهر را در کنار هم دارند.

 

حجت الاسلام جوادی آملی افزود: فطرت محور انسانیت است که اگر فردی صالح و شایسته بود از لذاید طبیعی هم برخوردار است و انسانی که خود را بر محور ظاهر قرار دهد سرور طبیعی برایش خیر و کمال ندارد.

 

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء بیان داشت: انسان صاحب حقیقتی ابدی و ماندگار است که با مرگ زنده شده و انسان تازه ای می شود.

 

وی ادامه داد: مدار انسانیت در نظر طبیعت گرایان لذایذ طبیعی است اما آن هایی که دنیا را ظاهر و پوسته می دانند به گونه ای دیگر زندگی می کنند.

 

استاد حوزه و دانشگاه افزود: این عالم باطن و جانی دارد و خدایی بزرگ داریم که نباید به لذت های ناچیز راضی شده و ضرورت دارد تا اوصاف حضرت حق را پیدا کنیم.

 

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: در حوزه علوم انسانی محصول تحقیقات و پژوهش های بشر را می بینیم که به معارف ما نمی رسد و آموخته های وحیانی از جنس زمینی نیست.

 

وی با بیان این که اگر تعالیم دینی حاکم باشد جامعه ما سراسر نورانی می شود، گفت: جامعه ما باید حق مدار شده و براساس معارف اهل بیت معصومین(ع) زندگی کند که ضرورت دارد همه را بیدار کنیم و تلاش داشته باشیم تا حقایق و معرفت الهی را دریافت کنند.

 

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با اشاره به این که رویکرد گروه های تکفیری مبتنی بر جهالت است، افزود: در این گروه ها منطقی بدتر از کفر حاکم است و خود را مسلمان و بقیه افراد را کافر می دانند.

 

حجت الاسلام جوادی آملی اظهارداشت: جهان را جهالت و حماقت پر کرده است و دستان قدرتمندان نیز بر دامن زدن به جهالت مشغول فعالیت است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0