کمال نیوز گزارش می دهد؛
29 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
مراسم افتتاح نمایشگاه عکس ایثار در موزه شهدای آمل برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس ایثار که در موزه شهدای آمل برگزار شد اظهارداشت: اعیاد گرانقدر شعبانیه را داریم که ضرورت دارد بهره گیری شایسته ای از این ایام در راستای ترویج بصیرت و معنویت افزایی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: شهدا از مقام ارزنده و والایی برخوردار هستند که باید قدردان دلاورمردی ها و ایثارگری های این عزیزان باشیم که جان های پاک خود را در مسیر دفاع از اسلام و انقلاب فدا کردند.

امام جمعه آمل با بیان این که شهدا سرمایه های ماندگار نظام اسلامی هستند، بیان داشت: شهدا با ایثار والای خود برای همیشه تاریخ ماندگار شده و صحنه های گرانقدری از مجاهدت و فداکاری را به ارمغان آوردند.

حجت الاسلام رحمانی آملی ادامه داد: ضرورت دارد ملت شهیدپرور ایران اسلامی از آثار شهدا بهره مند شده و یادی از این رشادت ها و سلحشوری ها صورت گیرد که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

امام جمعه آمل تصریح کرد: موزه شهدای آمل میزبان مهمانان ملی و بین المللی است که همواره استقبال خوبی از آن صورت می گیرد و نیاز است آن را از نظر کمی و کیفی گسترش دهیم.

وی اظهارداشت: باید حمایت های شایسته ای از کارهای در حوزه ایثار و شهادت صورت گرفته و عنایت بیشتری به موضوغات و فعالیت های این عرصه شود.

امام جمعه آمل با بیان این که بهره گیری از فرهنگ ایثار و شهادت خنثی کننده هجمه های دشمنان است، گفت: باید زمینه معرفی آثار شهدای گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی را به آحاد مردم و به خصوص نسل جوان جامعه فراهم کنیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی ادامه داد: جامعه امروز نیازمند بهره گیری از فرهنگ ایثار و شهادت است که می تواند برکات بسیاری در راستای حرکت انسان برای رسیدن به سعادت و تعالی باشد.

وی با گرامی داشت روز جهانی موزه و هفته ملی میراث فرهنگی اظهارداشت: کارهای بسیار زیبا و قابل تحسینی در این عرصه در حال انجام است که باید حمایت های شایسته ای صورت گیرد.

احمد سیفیان عمرانی، رییس اداره بنیاد شهید و امورایثارگران آمل در این مراسم افزود: نمایشگاه عکس ایثار شامل 31 اثر برگزیده از آثار دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری هزارسنگر است که در معرض دید علاقمندان در موزه شهدای آمل قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه از 28 اردیبهشت تا 3 خرداد و صبح ها از ساعت 10 الی 13 و عصرها از ساعت 17 الی 19 آماده استقبال از علاقمندان در موزه شهدای آمل (مصلی قدس) است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0