در جلسه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزی آمل مطرح شد؛
27 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
از فرصت ها برای پرورش استعدادهای دانش آموزان استفاده شود / ضرورت اجرای برنامه های ویژه غنی سازی اوقات فراغت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه ستاد غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزی آمل که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد اظهارداشت: نسل جوان سرمایه و آینده کشور هستند که غنی سازی اوقات فراغت جزو برنامه های ضروری ما به جهت اهمیت بخشی این قشر است.

وی افزود: نباید دست روی دست بگذاریم تا این عزیزتن بدون برنامه وقت خود را سپری کنند که باید برنامه های ویژه ای را برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان داشته باشیم.

معاون استاندار مازندران خاطرنشان کرد: غنی سازی اوقات فراغت کار بزرگی است که هماهنگی و همکاری همه نهادها را طلب می کند و باید سازمان های دارای امکانات فضای مطلوبی را برای دانش آموزان ایجاد کنند.

وی اظهارداشت: بی توجهی به دانش آموزان خسران بزرگی است که باید سعی کنیم تا حد ممکن بتوانیم آثار مثبت و در خور ارزشی را برای این عزیزان صورت دهیم.

منفرد ادامه داد: وظیفه همه ما است نوجوانان و جوانان را برای ورود به جامعه و پذیرش مسوولیت آماده کنیم و نباید این کار به مقید به آموزش و پرورش باشد و همه در این راستا تکلیف دارند.

معاون استاندار مازندران افزود: آموزش فنی و حرفه ای می تواند برای ذهن دانش آموزان مستعد برنامه های خوبی داشته باشد و کار تیمی بزرگی صورت دهد که تحقق این امر برکات و دستاوردهای ارزنده ای دارد.

منفرد بیان داشت: اگر دانش آموزی استعداد لازم را دارد می توانیم اصول اولیه را به او آموزش دهیم و آینده سازان جامعه را به نحوی شایسته برای فردایی بهتر آماده کنیم.

حبیب اله ولایتی مهر، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: در اوقات فراغت دانش آموز از وظایف رسمی خود خارج می شود و قرار است براساس علایق به فعالیت های غیر رسمی بپردازد.

وی افزود: فعالیت های دانش آموزان باید در جهت فرهنگ اسلامی باشد که امروز پیچیدگی های زندگی اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و دانش آموز به سمت انزوا می رود که باید برنامه های خوبی داشته باشیم.

ولایتی مهر ادامه داد: آسیب هایی متوجه نسل جوان جامعه است که اگر برای این عزیزان برنامه نداشته باشیم خودشان برنامه هایی تدارک می بینند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: فرهنگ غنی سازی اوقات فراغت در میان خانواده ها ضعیف است که باید برای فرهنگ سازی گام های خوبی برداریم و افتتاحیه و اختتامیه طرح را برگزار کنیم.

ولایتی مهر ادامه داد: در طول سال تحصیلی هم دانش آموزان اوقات فراغتی دارند که برنامه هایی را برای این عزیزان با سبقه اجتماعی و پرورشی تعریف می کنیم.

وی افزود: شانزده نفر از روحانیان در قالب گروه تبلیغی صبح برنامه های تبلیغی و گفتمان دینی را در طول ایام سال در مدارس شهرستان آمل دارند.

ولایتی مهر خاطرنشان کرد: گروه های تبلیغی همزمان با ایام تابستان در پایگاه های غنی سازی اوقات فراغت هم حضور پیدا می کنند و از همه مراکز هم دعوت کردیم که تمام مراکز آموزشی و پژوهشی ما در اختیار است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آمل افزود: 6 هزار دانش آموز سال گذشته در سطح کانون های فرهنگی قرآنی و مجتمع های ورزشی حضور داشتند و پیش بینی می شود در سالجاری برای غنی سازی اوقات فراغت شاهد استقبال گسترده ای از دانش آموزان باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0