کمال نیوز گزارش می دهد؛
25 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور پرسنل نیروی انتظامی آمل در روستای هشتل سفلی آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور امام جمعه دابو و دشت سر، فرماندهی، مسئول عقیدتی سیاسی، پرسنل نیروی انتظامی و خانواده هایشان، اعضای شورای اسلامی، دهیار و مردم، محفل انس با قرآن کریم در مسجد جامع روستا به نحو باشکوهی برگزار شد.

در این مراسم معنوی پس از تلاوتی چند از کلام الله مجید توسط قاریان ممتاز نیروی انتظامی، حجت الاسلام مهدی تقی زاده، امام جمعه دابو و دشت سر با قدردانی از مهمان نوازی شورای اسلامی و دهیاری روستا در برپایی این مراسم و تسلیت شهادت 13 تن از رزمندگان دلاور مازندرانی در سوریه اظهارداشت: رزمندگان اسلام با بهره گرفتن از آیات نورانی قرآن در حال ستیز با دشمنان هستند.

 امام جمعه دابو و دشت سر تصریح کرد: امروز دلاورمردان ایرانی با الهام گرفتن از قرآن مجید، سیره انبیا الهی و امامان معصوم در بیرون از مرزها عزت آفریده و در مسیر شهادت قرار گرفتند.

  حجت الاسلام تقی زاده با تاکید بر این که کسانی در محضر قرآن هستند احساس امنیت، تندرستی و صلابت می کنند، ادامه داد: متاسفانه در جوامع امروزی که باید قرآن به عنوان زبان بین المللی معرفی شود مظلوم واقع شده که قرآن را برای گذرعروس و داماد یا قسم خوردن استفاده می کنیم.

 وی اظهارداشت: صلابت و اقتداری نیروی انتظامی بدست آورده است که عملکرد آن مورد تایید فرماندهی کل قوا قرار می گیرد و این به برکت انس با قرآن و خواندن زیارت عاشورا است.

 امام جمعه دابو و دشت سر با بیان این که اعتقاد به ولایت فقیه باید سرلوحه کار نیروی انتظامی و مردم قرار گیرد، بیان داشت: متاسفانه در جامعه امروزی افرادی هستند که دم از ولایت می زنند اما در عمل برعکس رهنمودهای رهبری گام برمی دارند که مردم آن ها را از صحنه کنار می زنند.

  سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم، فرمانده انتظامی شهرستان آمل با قدردانی از مردم باصفای روستای هشتل با بیان این که اگر قرآن در کارهای ما نباشد موفق نخواهیم بود، گفت: از برکات قرآن و خواندن زیارت عاشورا است که توانستیم با همت و تلاش همه مردم به امنیت خوبی دست پیدا کنیم که فرمانده کل قوا در ملاقات اخیر با فرماندهان نیروی انتظامی رضایت خود را اعلام داشتند.

 وی ادامه داد: خوشبختانه قاریان قرآن نیروی انتظامی شهرستان توانستند در سه سال پیاپی رتبه اول استانی را کسب کنند که از برکات نورانیت قرآن کریم است.

 گنجیان مقدم با اشاره به آمادگی نیروی انتظامی جهت حضور در میدان نبرد با تکفیری ها درسوریه بیان داشت: همه نیروی انتظامی آمادگی کامل خود را اعلام کردند اما تاکنون چنین دستوری صادر نشده است.

علی اصغر کریمی رییس شورای اسلامی روستای هشتل سفلی با تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از حضور نیروی انتظامی شهرستان آمل در این روستا و برپایی محفل انس با قرآن همراه با خواندن زیارت عاشور به بیان تاریخچه روستای هشتل سفلی اشاراتی داشت و بیان کرد: با توجه به اینکه اولین حکومت شیعی در آمل شکل گرفت علویان توانستند حکومت را در دست گیرند.

وی اشاره کرد: یکی ازقله ها و پادگان مهم خاندان مرعشی در هشتل بود و قلعه دشت  که نزدیکی روستای هشتل بنام امین آباد مشهوراست و بنابر اسناد و مدارک موجود فرماندهی این قلعه توسط امام زاده قاسم (ع) بوده است و بواسطه اینکه شهر سقوط می کند و سادات به روستای هشتل می آیند درگیری سختی در می گیرد که 8 تن در آستان امام زاده قاسم کشته می شوند.

رییس شورای اسلامی روستای هشتل سفلی اضافه کرد: این شخصیت ها خاص بوده و مردم برای آنها قبوری را درست می کنند و بعدا مورد توجه قرارمی گیرند و هشتل همان هشت تپه کوچک است و برج هشتل در 7 مرداد سال 82 به شماره 9351 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

کریمی عنوان داشت: متاسفانه در سالهای گذشته درب اصلی امام زاده توسط سارقین به سرقت می رود که پس از جست وجو در موزه گرگان نگهداری می شود و از مسئولین خواستار استرداد این درب به موزه تاریخی آمل هستیم.

عزیزالله صادقی دهیار روستای هشتل سفلی با اشاره به اینکه 1230 نفر در این روستا زندگی می کنند و یک نفر شهید را تقدیم انقلاب نموده است گفت: اقدامات خوبی در سایه همکاری خوب توسط آقایان علی اصغر کریمی رییس شورا، حاج علی محمد خالقی نایب رییس، مظاهر بابایی منشی شورا و با مشارکت مردم صورت گرفته است.

وی به اقدامات صورت گرفته از قبیل تعریض کوچه و خیابان با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی با اعتباری 500 میلیون ریالی تاکنون، اجرای فاز اول طرح پروژه هادی از قبیل جدول و کانیو بطول  800متر و آسفالت به متراژ 2 هزار مترمربع ، خرید دستگاه بکهو و لودر برای دهیاری به ملبغ یک میلیارد و  840میلیون ریال که مبلغ 440 میلیون ریال توسط دهیاری و مابقی توسط سازمان دهیاری های کشور تامین شد، خرید و نصب ست تربیت بدنی در زمین ورزشی با اعتباری بالغ بر 100میلیون ریال، نصب چراغ روشنایی دور زمین فوتبال، کمک به موسسات دولتی و غیردولتی اعم از خانه بهداشت، مدرسه ابتدایی ، مدرسه راهنمایی و آستانه مبارکه امام زاده قاسم (ع) و پایگاه مقاومت بسیج جمعا به مبلغ یکصد میلیون ریال، نصب دوربین مداربسته در7  نقطه از سطح روستا با اعتباری بالغ بر 360 میلیون ریال، مرمت و بازسازی سقف آستانه امام زاده قاسم که با اعتباری توسط  میراث فرهنگی صورت گرفت ، ساخت سرویس بهداشتی محوطه آستانه با همکاری هیئت امناء با اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال و دیگر فعالیت اشاره کرد.

 گفتنی است؛ در این محفل نورانی به قاریان و جانبازان نیروی انتظامی شهرستان آمل هدایایی برسم یادبود اهدا شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0