واگویه‌های مادران و همسران کوی زینبی(س)
25 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
یادی از مسافر ضامن آهو که به جمع کبوتران حرم پیوست/ روایت شهدایی که مهمان حرم زینبی شدند

در خلال عکس‌برداری از مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم، شنیدن سخنان خانواده شهید کار سختی است، اما وقتی پای صحبت آنها می‎نشینی؛ دلت نمی‌آید جمع‎شان را ترک کنی.

همسر شهید مدافع حرم رضا حاجى‌زاده می‎گوید: او زندگى را دوست داشت، اما جهاد را تکلیف خود مى‌دانست و معتقد بود باید تکلیفش را انجام دهد، من نیز آرزو دارم که فرزندانم را طورى تربیت کنم تا در راهى که پدرشان قدم گذاشته، قدم بگذارند.

مادر شهید حاجی‌زاده نیز به عکاس خبرگزاری فارس مازندران، گفت: زمانى که پسرم می‌خواست به سوریه اعزام شود، عروسم به این شرط اجازه رفتن به او را داد که بعد از شهادت و در آن دنیا منتظرش بماند و در دنیای جاودان نیز او را به همسرى برگزیند.

وی اظهار کرد: پیام من به مردم و بستگان شهید این است که طوری رفتار کنید تا شهید و مقام او زیر سؤال نرود.

این مادر شهید ادامه داد: آرزوى من سلامتى رهبر معظم انقلاب و سپردن پرچم ولایت به حضرت صاحب زمان(عج) است.

، شهید رضا حاجى‌زاده متولد 1466 در آمل است و 17 اردیبهشت‌ماه جاری بر اٽر حمله ناجوانمردانه تکفیری‌ها در منطقه خان‌طومان سوریه، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

* شهید بریری: آفت جامعه بى‌حجابى و بى‌ایمانى است

همسر شهید علی‌رضا بریرى نیز در گفت‌وگو با عکاس خبرگزاری فارس مازندران می‌گوید: او براى اعزام به سوریه داوطلب شد و پس از 9 ماه که اجازه رفتن یافت، فوق‌العاده خوشحال بود و مى‎گفت؛ دفاع از حرم اهل بیت(ع)، مهم‌تر از شهادت است.

وی با بیان اینکه شهید بریری در راه خود ثابت‌قدم بود، افزود: زمان اعزام به سوریه احتیاج به رضایت همسر بود، وقتى از من اجازه خواست؛ نمى‌توانستم حرفى بزنم و براى رفتنش مخالفت کنم.

همسر شهید بریری ادامه داد: دیگران مى‌گفتند که چرا با رفتنش مخالفت نمی‎کنی؟ اما من به سبب اعتقاد به راهى که او انتخاب کرده بود، نمى‌توانستم مانع از رفتنش شوم، زیرا به هدف او اعتقاد و به راهى که انتخاب کرده بود، ایمان داشتم، خوشحالم که به آرزوی خود رسید.

وی گفت: آخرین بارى که با او صحبت کردم، قول داده بود تا با فرزندمان به مشهد برویم، زیرا تاکنون سه‎نفره به حرم امام رضا (ع) نرفتیم، آخر به قولش عمل نکرد، در آن صحبت‌های پایانی به او گفتم که مراقب خودت باش، او گفت؛ «زیر قولت نزن، قول داده بودى دعا کنى شهید شوم»، گفتم: دعا می‌کنم، اما مراقب خودت باش.

* آفت جامعه، بى‌حجابى و بى‌ایمانى است

این همسر شهید ادامه داد: چند روز بعد، خبر شهادت همسرم در تلگرام پخش شد، اما به هر کس زنگ می‌زدم خبرى نداشت و می‌گفتند؛ شاید مجروح شده باشد، بالاخره فرمانده سپاه بابلسر خبر قطعى شهادت او را اطلاع داد و دیگر یقین پیدا کردیم که «علی‌رضا» شهید شده است.

وی اظهار کرد: از شهادت همسرم خوشحال شدم، به امام‌زاده رفتم و نماز شکر خواندم، زیرا او به آرزوی خود رسید و در راهى قدم گذاشت که راه اولیا خداست.

همسر شهید مدافع حرم ادامه داد: «علی‌رضا» همیشه می‌گفت؛ «نباید پشت رهبر را خالى کنیم»، «آفت جامعه، بى‌حجابى و بى‌ایمانى است».

مادر شهید بریرى نیز به فارس گفت: از این پس مسؤولیت سنگینى بر دوش عروسم قرار دارد، باید فرزند شهید را به‎خوبی تربیت کند و تحویل جامعه اسلامى دهد.

، شهید علی‌رضا بریرى متولد 1366 در بابلسر و محل شهادت او نیز خان‌طومان شهر حلب است.

گفتگو بهروز خسروی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0