کمال نیوز خبر می دهد؛
21 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
اولین جشنواره رفتینگ در رودخانه هراز آمل برگزار می شود +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، جلسه هماهنگی برگزاری اولین جشنواره رفتینگ مازندران در دفتر فرماندار ویژه آمل برگزار شد.احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با استقبال از برگزاری اولین جشنواره رفتیگ مازندران در آمل گفت: رودخانه هراز با مسیر 120 کیلومتری از جذابیت خاصی برخوردار می باشد که قطعا برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند در جذب توریست تاثیرگذار باشد.

 وی با اشاره به جاذبه های دیدنی در شهرستان آمل افزود: متاسفانه هر زمان که از رودخانه هراز صحبت به میان می آید از تهدیدهای آن می شنویم ولی کمتر از فرصت ها صحبت به میان آمده است.

 فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه برای جذب توریست باید از ایده های جدید استفاده شود عنوان داشت: راه اندازی تله کابین در پارک جنگلی میرزا کوچک خان با وجود داشتن کوههای مرتفع درمنطقه می تواند بهترین نقطه برای جذب توریست باشد.

منفرد با اعلام اینکه رودخانه هراز یکی از رودخانه های دائمی استان مازندران است، اظهارداشت: وجود مناطق زیبا و بکر در حاشیه این رودخانه به ویژه در فصول بهار و تابستان و همجواری با دیگر جاذبه های طبیعی چون چشمه آب معدنی لاریجان و آماده بودن امکانات رفاهی و اقامتی مورد اقبال خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی  قرار می گیرد.

محمد رضا شیدفر رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آمل گفت: رودخانه هراز اولین قطب گردشگری ایران انتخاب شد و توسط انجمن رفتینگ ایران ، رفتینگ یا قایقرانی در رودخانه هراز انجام می شود.

وی افزود: قایقرانی در رودخانه  یکی از جذاب ترین فعالیت های توریستی و طبیعت گردی است که در آن مسافران سوار بر قایق های بادی مخصوص در رودخانه ها سفر کرده، از میان مناظر طبیعی نظیر جنگل ها، کوه ها، دشت ها و روستاها گذر کرده و از تماشای طبیعت سوار بر قایق و عبور از امواج رودخانه لذت می برند.

کیانوش محرابی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن رفتینگ ایران گفت: این فعالیت تفریحی ورزشی بسیار جذاب و هیجان انگیز بوده و یکی از بهترین نمونه‌های سفرهای اکوتوریستی، توریسم ماجراجویانه و ورزشی به حساب می آید.

وی رفتینگ را یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های گردشگری عنوان و اظهار داشت: شرکت‌های بسیاری در سراسر دنیا بصورت تخصصی اقدام به طراحی و اجرای اینگونه سفرها می‌ کنند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن رفتینگ ایران با تاکید بر اینکه رفتینگ به عنوان متفاوت ترین جشنواره تفریحی ورزشی می باشد بیان داشت: رودخانه زیبای هراز در روزهای بهاری خود شاهد متفاوت ترین جشنواره تفریحی ورزشی خواهد بود و رویدادی که با وقوع آن پرونده جدیدی از قابلیت های گردشگری مازندران در ابعاد ملی و بین المللی باز خواهد شد.

محرابی تاکید کرد: این جشنواره از ۲۸ اردیبهشت تا ۲ خرداد بر روی رودخانه هراز آمل با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دستگاههای اجرایی آمل برگزار می شود.

وی اشاره کرد: در این جشنواره برگزاری کارگاهها و رقابت های مختلف تفریحی، پاکسازی رودخانه ، گردشگری رودخانه ، حفاظت از رودخانه، برگزاری مسابقات رفتینگ برای کودکان، خانواده ها، مسابقه امداد و نجات و دیگر فعالیت ها انجام می گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0