کمال نیوز گزارش می دهد؛
20 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
همایش بزرگ مجمع عمومی و مجمع فوق العاده کارگران ساختمانی آمل برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ همایش بزرگ مجمع عمومی و مجمع فوق العاده کارگران ساختمانی آمل با هدف ترویج بیمه کارگران ساختمانی، آموزش ایمنی کارگران و انتخابات هیئت مدیره و بازرسین انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل، با حضور رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جانشین فرماندهی انتظامی آمل، اعضای شورای اسلامی شهر و کارگران برگزار شد.

مسلم مکاری، رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل اظهارداشت: برنامه های ویژه ای داریم و تا هستیم اجازه نمی دهیم کسی حق ما را بخورد.

وی با بیان این که رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل با مدیریت مدبرانه خود امنیت و آرامش را برای همه تشکل ها برقرار کردند، تصریح کرد: به سبب رکودی صنعت ساختمان کار کم بود و این برای همه است.

مکاری با اشاره به این که خواستار حضور اعضا در دفتر هستیم که دفتر برای همه شما عزیزان است خاطرنشان کرد: در مجمع سال گذشته قرار بود زمین را محقق کنیم که از نماینده مردم آمل در مجلس تشکر می کنیم که نامه اهدای زمین را از وزیر گرفتند و اعضای شورای شهر هم زمین را مصوب کردند که 350 متر زمین در شهرکت نبوت برای احداث مکان دفتر انجمن صنفی کارگران ساختمانی به ما دادند.

رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل افزود: ساخت این زمین مسلتزم همکاری همه عزیزان است که احداث ساختمان اداری، اتاق کنفرانس و کلاس آموزش ایمنی را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به این که کلاس آموزش ایمنی برای تمام کارگران ساختمانی در سال 95 اجباری شده است، گفت: برای آموزش ایمنی کار بزرگی کردیم که 1600 نفر آموزش دیدند و با این کار 26 درصد آمار حوادث ناشی از کار پایین آمده است.

مکاری تصریح کرد: مجموعه انجمن صنفی کارگران ساختمانی را با پرداخت حق عضویت دو هزار تومانی گردش می دهیم که در کنار آن وجود کارگران برای ما بسیار اهمیت دارد.

رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل با بیان این که در سال آینده سیستم پرتال بیمه کارگران ساختمانی اجرایی می شود و کسی کارگر نیست از گردونه خارج خواهد شد، گفت: این قول را می دهیم هرکسی در این مجموعه باشد در حد توان خودمان هیچ کوتاهی نداشته باشیم.

مکاری خاطرنشان کرد: کارگران باید قرارداد داشته باشند که اگر این قرارداد تنظیم نشود نمی توانیم هیچ دفاعی از شما داشته باشیم.

ولی الله چلابی، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل اظهارداشت: اقدامات صورت گرفته در سایه تعامل اعضای هیئت مدیره و بازرسین انجمن صنفی کارگران ساختمانی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است.

وی تصریح کرد: هیچ کدام از انجمن ها نتوانستند به اندازه انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل در راستای فعالیت و احقاق حقوق فعالیت داشته باشند.

چلابی خاطرنشان کرد: 5700 کارگر ساختمانی در آمل داریم که حدود 3 هزارنفر بیمه شده هستند و وظیفه ما است دنبال بیمه باشیم.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل افزود: هرچه خواستیم دکتر یوسفیان انجام داده و حمایت های ویژه ای داشتند که نمونه آن تلاش برای گرفتن زمین است و از شهردار و اعضای شورای شهر قدردانی داریم.

چلابی بیان داشت: 1600 کارگر ساختمانی در سال گذشته آموزش دیدند که عمده دلیل حوادث به سبب ناآگاهی در ایمنی بود و آموزش سبب شد تا حوادث کاهش پیدا کند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل افزود: بازدید مشترک سازمان نظام مهندسی، اداره کار و هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی هر هفته انجام می شود که در سال گذشته از 220 دستگاه ساختمان بازدید کردیم و 10 دستگاه تا مرز پلمپ پیش رفتند.

وی اظهارداشت: پایش افرادی که بصورت غیر قانونی وارد شدند امسال صورت می گیرد و این افراد را از خدمات محروم خواهیم کرد که از همه می خواهیم در این شناسایی ما را کمک کنند.

چلابی اظهارداشت: برنامه ریزی برای نیازها و توسعه فعالیت ها، سعی در بهبود کیفیت تولید، کوشش در هماهنگی آموزش و ارتقای مهارت نیروی کار از جمله وظایف هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی است.

گفتنی است؛ در این همایش به قید قرعه از تعدادی از اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل قدردانی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0