مدت اقامت زائران در مدينه كم شد
28 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
اجراي طرح توسعه‌ي مسجدالنبي (ص)، مدت زمان اقامت زائران در مدينه را تا چهار روز كاهش داد.

به گزارش خبرنگار سرويس حج و زيارت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پيش از اين زائراني كه براي عمره به عربستان سفر مي‌كردند، شش روز در مدينه و شش روز در مكه بودند؛ اما حالا به‌خاطر اجراي طرح توسعه‌ي مسجدالنبي (ص) و تخريب بسياري از هتل‌هاي شهر مدينه، گروهي از زائران ايراني مجبورند اين سرزمين را زودتر ترك كنند. البته به گفته‌ي مدير روابط عمومي سازمان حج و زيارت، هيچ اجباري براي انتخاب اين كاروان‌ها كه اقامت كمتري در مدينه دارند، وجود ندارد و زائران كاملا اختياري اين كاروان‌ها را انتخاب مي‌كنند.

علي‌اكبر غيرتي ـ مديركل حوزه‌ي رياست و مدير روابط عمومي سازمان حج و زيارت ـ درباره‌ي اين مسأله به خبرنگار ايسنا توضيح داد: مدت زمان اقامت زائران در موسم عمره به‌طور كلي كاهش پيدا نكرده است، بلكه گروهي از كاروان‌ها به‌خاطر تخريب برخي هتل‌هاي مدينه، مجبور شده‌اند اقامت كوتاه‌تري در اين شهر داشته باشند كه به جاي آن، مدت زمان بيشتري (هشت روز) در مكه هستند.

او اطمينان داد كه اين گروه از كاروان‌ها به هيچ‌وجه زودتر از موعد مقرر سفر عمره، يعني 12 روز عربستان را ترك نمي‌كنند.

اما در حالي كه مسؤولان سازمان حج و زيارت توجيه كار خود را براي كاهش مدت زمان اقامت زائران در مدينه از دست دادن تعدادي از هتل‌هاي اين شهر مي‌دانند و معتقدند اجباري براي انتخاب اين گروه از كاروان‌ها نبوده است، برخي زائران كه با اين كاروان‌ها به سفر عمره رفته‌اند، حالا نسبت به شرايط‌ شان و مدت كم اقامت‌شان در مدينه معترض‌اند، چراكه ورود تعدادي از اين كاروان‌ها به مدينه از فرودگاه جده است كه طي مسافت آن از اين فرودگاه تا شهر مدينه با اتوبوس نزديك به چهار ساعت طول مي‌كشد. اين زائران معتقدند: سازمان حج و زيارت پيش از ثبت نام، اطلاع‌رساني كاملي در اين‌باره نداشته است و آن‌ها نگران بودند اگر امسال براي اين سفر اقدام نكنند، به‌خاطر جمعيت زيادي كه در نوبت هستند سال‌هاي ديگر اين فرصت را به‌دست نمي‌آورند.

غيرتي در پاسخ به اين اعتراض‌ها به خبرنگار ايسنا گفت: كاروان‌هايي كه مدت اقامت‌شان در مدينه چهار روز است، كاملا مشخص شده‌اند و پيش از ثبت نام، شرايط آن‌ها به زائران توضيح داده شده و زائر هم براساس اين توضيحات، كاروان خود را انتخاب كرده‌اند.

او همچنين تأكيد كرد: اين شرايط شامل حال همه‌ي كاروان‌ها نمي‌شود و تنها بخشي از كاروان‌هاي عمره را شامل شده است كه آن هم قبل از ثبت نام به زائر اطلاع داده بوديم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0