در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آمل مطرح شد؛
14 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
آسیب های حوزه جوانان شناسایی شود / ضرورت برگزاری باشکوه برنامه های هفته جوان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آمل با بیان این که جوانی کیفی ترین و بهترین دوران زندگی است که اگر قدر دانسته شود آینده و سعادت دنیوی و اخروی انسان را تامین می کند، گفت: آینده هر جامعه ای در گرو جوانان است که جوانان در همه عرصه ها نقش آفرین هستند.

وی تصریح کرد: حدود 120 هزار جوان در شهرستان آمل داریم که حضور این تعداد جوان می تواند فرصت مغتنمی باشد که نقطه قوت بزرگی برای تعالی بخشی جامعه است.

معاون استاندار مازندران افزود: جوانان در عرصه های مختلف حضوری پرشور و ارزنده دارند که ما در قبال جوانان وظایفی داریم و باید در راستای تحقق آن کوشا باشیم.

منفرد ادامه داد: به واسطه تهدیدها، آسیب هایی در معرض جوانان قرار دارد که بیش از 25 درصد ازدواج ها منجر به طلاق می شود و رشد فزاینده اعتیاد داریم که این ها واقعیت های جامعه است و باید آن را مطرح کنیم.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به این که کاهش سن اعتیاد یک تهدید است، تصریح کرد: اگر در دوران دفاع مقدس جوانان ما را مورد هدف قرار می دادند امروز نیز دشمنان به نحو دیگری وارد شدند که وظیفه ما سنگین است.

وی بیان داشت: ضرورت دارد جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان مرتب برگزار شود که صرف برگزاری جلسه کافی نبوده و باید تصمیمات راهگشایی در امور جوانان اتخاذ شود.

منفرد ادامه داد: گسترش شبکه های ماهواره ای به دنبال ایجاد ناهنجاری های مختلف در جامعه است که می تواند تهدید کننده نسل جوان جامعه باشد و نیاز است تا آسیب ها را شناسایی کنیم.

معاون استاندار مازندران افزود: ضرورت دارد صورت مساله و عوامل تهدیدی را بشناسیم تا بتوانیم براساس آن مسائل جوانان را حل کنیم که می طلبد از کارهای پژوهشی استفاده کنیم.

حجت اله حیدری، معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران با بیان این که ضرورت دارد در حوزه جوانان با جدیت وارد شویم، گفت: حوزه جوانان یک فرصت است و باید کمیته تخصصی ساماندهی امور جوانان در شهرها تشکیل شود که 22 دستگاه مسئولیت ساماندهی امور جوانان را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: می توانیم با برنامه ریزی کارهای خوبی در حوزه جوانان انجام دهیم که دستگاههای موظف هستند در این عرصه کوشا باشند.

حیدری ادامه داد: نیاز است تهدیدات حوزه جوانان اولویت بندی شده و کارهای پژوهشی صورت گیرد و از هر 3.7 ازداوج 1 مورد منجر به طلاق می شود و نرخ بیکاری مازندران 11.4 درصد و نرخ بیکاری جوانان استان 22.9 درصد می باشد.

معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران با بیان این که در سراسر کشور 8 میلیارد تومان بودجه امور جوانان است که مازندران نیز 220 میلیون تومان بودجه دارد، تصریح کرد: ضرورت دارد برنامه های هفته جوان به نحوی شایسته برگزار شود.

وی به برنامه های هفته جوان در مازندران اشاره کرد و افزود: مراسم ازدواج زوج های جوان، دیدار با خانواده شهدای جوان، دیدار جوانان با مسئولان، غبارروبی مزار شهدا، ارائه امکانات ورزشی به صورت رایگان یا با تخفیف ویژه به جوانان و تجلیل از جوانان در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0