همزمان با روز معلم؛
13 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
نشست مدیر آموزش و پرورش آمل با خبرنگاران خانه مطبوعات آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حمید محمدنسب، مدیر آموزش و پرورش آمل در نشست با خبرنگاران خانه مطبوعات آمل که در دفتر خانه مطبوعات این شهرستان برگزار شد با بیان این که خبرنگاران تلاش های ارزشمندی صورت می دهند، گفت: اصحاب رسانه حامی و یاریگر ما هستند تا بتوانیم در راستای انجام وظایف خود کوشا باشیم.

محمدنسب با بیان این که در شهرستان آمل 8100 معلم داریم، گفت: 4432 نفر معلم و بقیه همکاران ما را معلمان پیشکسوت تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: 60107 دانش آموز در شهرستان آمل داریم که در 448 واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند و 2609 کلاس درس نیز در این شهرستان داریم.

محمدنسب ادامه داد: بیشترین جمعیت دانش آموزی که بیش از 50 درصد می باشد در مقطع ابتدایی است و 33 هزار دانش آموز در این مقطع داریم که قریب به 1700 پرسنل ما در این مقطع مشغول فعالیت هستند.

مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان این که در حوزه شهرستان ماموریت های مختلفی داریم خاطرنشان کرد: امسال حذف یک پایه را در متوسط دوم سابق داریم و استقرار اول دبیرستان را در برنامه ریزی خواهیم داشت.

وی بیان داشت: در دوره ابتدایی نمره توصیفی شده است که ارزشیابی هم باید در این راستا صورت گیرد که مورد پسند است و در حوزه ابتدایی طرح جابربن حیان را داریم که دانش آموزان به دنبال دست ساخته هایی با کمک خانواده و معلمان می روند و ایده ای خود را روی کاغذ عملی می کنند و کار دیگر دست ورزی است که با دست ها اقداماتی صورت می گیرد و مدارس خود را به سمت هوشمندسازی بردیم.

محمدنسب ادامه داد: قبل از ابتدایی، پیش دبستانی است که برای ما مهم می باشد و متولیانی دارد که مصوبه ای دولت داشته است تا تحت نظر آموزش و پرورش قرار گیرد و در این حوزه تلاش ما این است تا بازی و آموزش و مهارت در کنار هم باشد.

مدیر آموزش و پرورش آمل خاطرنشان کرد: مدارسی داریم که قرآن و فعالیت های آموزش و پرورش را در کنار هم دارد و مدرسه پژوهش محور در سطح شهرستان فعالیت می کند که ضرورت دارد کلاس، مدرسه و آموزش و پرورش به صورت مشارکتی اداره شود.

وی بیان داشت: طرح غربالگری سنجش داریم که بینایی، شنوایی و هوش دانش آموزان ارزیابی می شود و اگر دانش آموزی شرایط لازم را نداشته باشد باید در مدارس با نیازهای ویژه تحصیل کنند.

محمدنسب ادامه داد: در آمل حضور در رشته های تجربی و ریاضی فیزیک علاقمندان بسیاری دارد که بیشترین تراکم پشت کنکور را در رشته تجربی داریم و ما علاقه داریم دانش آموزان فنی و حرفه ای را انتخاب کنند که بیش از 70 درصد فارغ التحصیلان رشته فنی و حرفه ای با مدرک دیپلم بیکار نماندند.

مدیر آموزش و پرورش آمل افزود: یکی از راه های رفع بیکاری همین انتخاب رشته فنی و حرفه ای است که در حوزه هنرستان ها و دبیرستان با اکثر کارخانه ها و دانشگاه های شهرستان نشست برگزار کردیم تا رشته هایی را برای مقطع فنی و حرفه ای بیاوریم که فرزندان ما در همین شهرستان مشغول کار شوند و بازار کار، دانشگاه و آموزش و پرورش به هم مربوط است.

وی ادامه داد: در حوزه سلامت ورود پیدا کردیم و از شپش سر تا دندان دانش آموزان را با تفاهم نامه ای که با شبکه بهداشت و درمان منعقد کردیم مراقبت می کنیم.

محمدنسب تصریح کرد: نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس سالی 3 مدرسه از وزارت آموزش و پرورش قول گرفته است که در کل کشور بی سابقه است و این ها برای ما یک حسن است و با رایزنی با فرماندار برای جذب اعتبارات استانی تلاش بسیاری داریم.

وی تصریح کرد: هفته معلم را داریم که همایش بزرگ تجلیل از معلمان برگزار می شود و برای اعیاد شعبانیه و امتحانات و کنکور برنامه های ویژه ای داریم.

مدیر آموزش و پرورش آمل ادامه داد: 20 پایگاه ثابت برای اوقات فراغت دانش آموزان در نظر گرفته می شود که در کانون ها و مدارس شهری و روستایی برنامه های خوبی داریم که در تابستان کار ما تازه شروع می شود و بهسازی و بانشاط سازی مدارس از جمله فعالیت ها است.

محمدنسب افزود: برگزاری کلاس های ضمن خدمت برای معلمان به ویژه ابتدایی برگزار می شود که مدیران و معاونان هم حضور دارند و ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت های ما در راستای سوادآموزی است که سنین 10 تا 49 ساله را پوشش می دهیم.

مدیر آموزش و پرورش آمل افزود: آمل همیشه در دهه های اخیر بیشترین افتخارات را در عرصه های مختلف آموزش و پرورش داشته است و ماموریت های زیادی داریم که تلاش می کنیم در راستای انجام درست وظایف خود کوشا باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0