فرماندار ویژه آمل خبرداد:
13 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
تشکیل دبیرخانه کمیته اقتصاد مقاومتی در آمل / حمایت از تولید داخلی ضرورت دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی آمل با بیان این که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم گفت: باید در راستای تحقق شعار سال گام برداشته و اهتمام شایسته ای داشته باشیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نبوده بلکه اقتصادی انبساطی بر مبنای ظرفیت های درونی است که باید از داشته های خود شناخت کاملی داشته و بتوانیم ظرفیت های بالقوه خود را به فعلیت برسانیم.

منفرد بیان داشت: آمل دارای قابلیت های خاص و ویژه ای است که باید از این ظرفیت ارزنده استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: با تحقق اقتصاد مقاومتی ضربه پذیری اقتصاد خود را کاهش می دهیم که ما را در برابر تحریم ها واکسینه می کند.

منفرد ادامه داد: حمایت از تولید داخلی ضرورت دارد که باید مدیریت مصرف هم صورت گیرد.

وی  با بیان این که نیمی از صنعت مازندران در آمل قرار دارد که بخشی از صنایع ما قابلیت های والایی داشته و برند بین المللی هستند، بیان داشت: بخشی از صنعت ما دچار مشکل شده است که جلسات در راستای رسیدگی به مشکلات صنایع برگزار شد.

وی تصریح کرد: بانک ها مساعدت های لازم را داشتند اما مجموع مسائل رکود سبب شد تا توان بازپرداخت تسهیلات اعطایی را نداشته باشند.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به این که مشکل دوم در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده است که صنایع با آن مواجه می باشند، گفت: بدهی صنایع به سازمان تامین اجتماعی از دیگر مسائل است.

منفرد بیان داشت: نیمی از تجارت خارجی استان توسط صنایع آمل صورت می گیرد و در عرصه کشاورزی فعال و پیشرو هستیم.

وی با اشاره به این که 75 کارگاه تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی و گرم آبی با تولید بیش از 8 هزار تن داریم، خاطرنشان کرد: 11 درصد تولید مرغ استان و 2 درصد تولید مرغ کشور به آمل اختصاص دارد.

منفرد با بیان این که برای برداشت گیاهان دارویی در آمل گام های خوبی برداشته شده است، ادامه داد: آمل در حوزه گردشگری ویژگی های منحصربفری دارد که باید آمل را به قطب گردشگری تبدیل کنیم.

فرماندار ویژه آمل از تشکیل دبیرخانه کمیته اقتصاد مقاومتی در فرمانداری ویژه آمل در راستای پیشبرد بهتر امور خبرداد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0