کمال نیوز گزارش می دهد؛
8 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
بازدید شهردار و اعضای شورای شهر آمل از دفتر حضرت آیت الله جوادی در آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام محمودی، رییس دفتر آیت الله جوادی آملی در آمل در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار آمل با اشاره به گشایش دفتر آیت الله جوادی آملی برای نخستین بار درمازندران در آمل، گفت: امیدواریم که در آینده نزدیک درهر استان یک دفتر این عالم گرانقدر راه اندازی شود.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که زادگاه این عالم بزرگوار در آمل است استقبال خوبی خواهد شد و با هدف پاسخگویی به مسائل شرعی و شبهات دینی و شناساندن جایگاه مرجعیت در میان مردم افتتاح شده است.

رییس دفتر آیت الله جوادی آملی در آمل با تاکید بر این که تمام علمای بزرگ جهان تشیع از آثارشان شناخته می شوند ، بیان داشت: آیت الله جوادی آملی توانستند با چاپ آثار فراوان در تمام زمینه های دین، اخلاق، سیاست و هنر مخاطبان خوبی را در تمام سطوح جذب کنند و به عنوان دریای بیکران قلمداد شوند.

 حجت الاسلام محمودی ادامه داد: در مذهب تشیع همه ما پیرو مکتب اهل بیت معصومین(ع) هستیم و مکتب تشیع در مقابل دیگر مکاتب دنیا صدرنشین است که علما و بزرگواران دینی رسالتی همانند رسالت انبیای الهی را برعهده دارند.

وی با بیان این که از نشانه های یک مکتب تربیت بزرگان و رجال دینی است، گفت: دراسلام و به برکت و هدایت قرآن کریم روحانیان و رجال دینی وجود دارند که در هیچ جایی سراغ نداریم.

 رییس دفتر آیت الله جوادی آملی در آمل افزود: تاریخ مرجعیت دینی بعد از عصر غیبت امام زمان(عج) شروع شده و تاکنون ادامه دارد.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: مرجعیت دینی در تمام عصرها همیشه پاسخگوی مردم بودند که به عنوان سنگربانانی در استقلال و هویت تشیع نقش موثری داشته و چه در زمان مشروطیت و در زمان امام خمینی(ره) که انقلابی را در دنیا بوجود آوردند در دنیا بی نظیر بود.

وی با بیان این که در شهرآمل علما و بزرگانی بودند که در هر دوره خوش درخشیدند ، گفت: در عصر حاضر حضرات آیات جوادی و حسن زاده آملی به عنوان دو ستاره درخشان در آسمان علم و فقاهت می درخشند و مایه افتخار این شهرستان و کشور هستند.

 رییس دفتر آیت الله جوادی آملی در آمل تصریح کرد: متاسفانه در جوامع فعلی سبک زندگی به سمت غرب می رود که امیدواریم بتوانیم با انتشار و توزیع کتاب های ارزشمند آیت آلله جوادی آملی در سبک زندگی مردم در تمام زمینه ها تغییراتی صورت گیرد و شهر آمل به عنوان الگوی سبک زندگی دینی در کشور و دنیا معرفی شود.

 وی بیان داشت: حضرت آیت الله جوادی آملی عالم وارسته و شخصیت عظیمی است که جهان ایشان را به عنوان سرمایه علمی و معنوی اسلام و مکتب تشیع می داند که با آن اندیشه ناب و متعالی خود همچون سراج منیر، هدایتگر مشتاقان و طالبان سعادت هستند.

اسدالله تورنگ، رییس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به عظمت وجودی آیت الله جوادی آملی، گفت: در چندین مرحله همراه با صنعتگران به حضور این عالم گرانقدر شرفیاب شدیم که آگاهی کامل بر مشکلات صنعتگران داشتند و راهکارهای عملی را در خصوص پیشبرد امور بیان کردند.

وی با تاکید بر اینکه شهر آمل شهر عالم پرور است، افزود: شهرآمل توانسته است علما و بزرگان دینی را همانند آیت الله جوادی و حسن زاده آملی تحویل جامعه دهد که امروزه به عنوان ستارگان درخشان در دنیا بی نظیر هستند.

 احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل با ابراز خرسندی از افتتاح دفتر آیت الله جوادی آملی درآمل بیان داشت: همه ما از ارادتمندان ایشان هستیم و در ملاقاتی که با این عالم گرانقدر داشتیم با آرامش و متانت به مسائل شهری نگاه ویژه ای و پیگیر امور شهری هستند و نسبت به شهرشان تعصب دارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0