در گفتگو با کمال نیوز مطرح شد؛
8 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
انتقاد رییس کانون ناشنوایان آمل از برگشت قانون حمایت از حقوق معلولین

 

حبیب الله روحی، رییس کانون ناشنوایان شهرستان آمل، در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با انتقاد از برگشت لایحه بازنگری و بازبینی قانون حمایت از حقوق معلولین به مجلس تصریح کرد: به خاطر داشتن ایرادات قانونی این لایحه در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی تصویب و براساس اصل ۸۵ قانون اساسی به شورای نگهبان ارائه شده بود.

وی افزود: شورای نگهبان، تصویب این لایحه در کمیسیون تخصصی مجلس را مطابق اصل 85 ندانسته و آن را به مجلس برگردانده است.

روحی تاکید کرد:  ضرورت دارد این لایحه هر چه سریع‌تر به قانون تبدیل و ابلاغ شود تا معلولین بتوانند به حقوق خود دست پیدا کنند که امری مهم و اساسی است.

رییس کانون ناشنوایان شهرستان آمل با بیان این که در کشورهای اروپایی معلولین حق کار کردن ندارند و دولت به معلولین حقوق و منزل می دهد افزود: متاسفانه در چند سال اخیر بیش از ۲۰ ناشنوا استان از ایران به  کشورهای  اروپایی رفته و در آنجا اقامت می کنند.

وی ادامه داد: تاسف ما از این است سازمان بهزیستی کشور از زیاد شدن ناشنوا جلوگیری می کند و به جای دادن سمعک و امکانات رفاهی به آنها کمک هزینه کاشت حلزون جراحی شنوایی می پردازد.

روحی با بیان این که مسئولین استانی و کشوری توجهی به معلولین ندارند، گفت: هیچ مترجمی در ارگانی وجود ندارد و براساس آماری از استان مازندران هرساله از تعداد مترجمین این استان کاسته می شود.

رییس کانون ناشنوایان شهرستان آمل با اشاره به این که ضرورت دارد مترجمان در دادگاه ها هم استخدام و مشغول به کار شوند خاطرنشان کرد: امیدواریم این امر در دادگاه های استان عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: مدیران در راستای حمایت از حقوق معلولین گام های ارزنده ای برداشته و در راستای عملی کردن وعده های خود قدم بردارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0