امام جمعه آمل در دیدار اعضای ستاد هفته کار و کارگر:
7 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
حل معضل بیکاری شهرستان آمل ضرورت دارد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل در دیدار با اعضای ستاد گرامی داشت هفته کار و کارگر شهرستان آمل با اشاره به این که اصل تکریم از کارگران در دین مبین اسلام توصیه شده است، گفت: كارگران شريف‌ ترين انسان های اجتماع هستند که کار در دین ما  از اهمیت بسیاری برخوردار است.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران افزود: ارزش كار و تكريم كارگر بايد در امور مختلف مورد توجه  باشد و در منطق اسلام، كار و عمل صالح عبادت است كه اين جايگاه و ارزش كارگر را در نظام اسلامی نشان می دهد.

امام جمعه آمل با انتقاد از مدعیانی که خود را حامی کارگر در دنیا قلمداد می کنند، افزود: استکبار جهانی هیچ ارزشی برای کارگر قائل نیستند تا به آنها احترام کنند و درکی از مفهوم حقوق بشر ندارند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با تاکید بر این که کار و تلاش برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد، گفت: اهتمام در راستای رفع نیازهای اقتصادی و معیشتی ضرورتی است که باید از سوی هر فردی به صورت جدی پیگیری شود.

وی با اشاره به این که همه در پیشگاه خداوند منان یکی هستیم، گفت: کارفرما به کارگر ستم نکند و کارگران باید براساس وظایف محوله کارانجام دهند تا بتوانند در راستای انجام درست فعالیت ها موفق باشند.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که حل معضل بیکاری شهرستان آمل ضرورت دارد، تصریح کرد: امروز وظیفه ما نسبت به گذشته بسیار زیاد است که باید تلاش ما در این راستا باشد تا شاهد معضل بیکاری نباشیم.

امام جمعه خاطرنشان کرد: همه ما موظف هستیم نسبت به رفع معضل بیکاری چاره اندیشی کنیم که در غیر این صورت خطری برای جامعه محسوب می شود.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به نام گذاری سال 95 از سوی رهبری معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تصریح کرد: ضرورت دارد اقدامات شایسته ای در مسیر تحقق شعار سال صورت گیرد.

وی ادامه داد: کارهای زیادی باقی مانده است و همه باید حرکت کنیم تا زمینه اجرایی شدن شعار سال فراهم شود که با حرف زدن اقدامی نشده و باید به فکر اقدام و عمل باشیم.

ولی الله چلابی، رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل با اشاره به این که 44 هزار کارگر در شهرستان آمل مشغول به کار هستند، گفت: تمام سعی و تلاش ما این است که بتوانیم جلوی معضل بیکاری را در جامعه بگیریم.

 وی افزود: تنها قشری که در جامعه نیازمند حمایت بوده کارگر است که بر خود وظیفه می دانیم تا پیگیر امور آنان باشیم و زمینه احقاق حقوق این فعالان عرصه کار و تلاش را فراهم کنیم.

درپایان اعضای ستاد گرامی داشت هفته کار و کارگر شهرستان آمل با خانواده های شهدای جامعه کارگری دیدار کردند

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0