امام جمعه دابو و دشت سر در خطبه های نمازجمعه:
3 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
رویکرد دشمنان تغییر تفکر انقلابی نسل جوان جامعه است / ضرورت حمایت از تولید داخلی و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی

 

بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه اول :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
 در این روز بزرگ ، در این ایام میمون و مبارک ، ماه رجب المرجب ، ایام معتکف شدن جانها و دلها  در مسیر معنویت و نورانیت و تقوا و خدا ، در این نماز جمعه محل وحدت و هم دلی و هم زبانی ، در این اجتماع بزرگ  ، در محضر شما بندگان خوب و مؤمن خدا بدواً خودم و بعد همه ی عزیزان را به تقوای الهی توصیه می کنم .
 تقواست که موجب محبت خدا و اهل بیت (ع) الهی و فرستادگان الهی در دل و جان مان خواهد شد . ای کاش می توانستیم حلاوت محبت خدا را در جسم و جان مان درک می کردیم .
ای کاش به ان درجه می رسیدیم که آن ارادت نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را نسبت به اُمتان و شیعیانش لمس می کردیم . این که اهل بیت طاهرین (ع) جزئی از رسالتشان هست که به زندگی مان مراجعت داشته باشند و نامه ی اعمال مان را تورق می زنند و تأیید خواهند کرد . همه ی این ها صرفاً از مسیر تقوای الهی ایجاد خواهد شد .
بهره وری از محضر خدا ، دوری از گناه جزئی از آثار تقواست و ما هر چه گرفتاری در این عالم داریم بواسطه ی تبعیت از هواهای نفسانی و بودن در مسیر گناه است . انسان گنهکار که نه خدا را دارد ونه فرستادگان خدا را دارد و نه آن حلاوت و شیرینی نورانیت خدا را در جسم و جانش احساس می کند . در صورتی که خدا بهترین آیات و نشانه های خودش را برای نجات بخشی بشر عنوان داشته است . متاسفانه برخی از مسائل در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها رخ می دهد که باعث فراق وصل می وشد. این وصلی که خدا امده برای ما قرارداده تا انسان را به تکامل برساند . به در جه ی مدال خلیفة اللهی خودش برساند . و اگر ما درک صحیحی از این موضوع داشته باشیم که رهبر عطیم الشأنمان ، علمدار نظام مان عنوان فرموده اند سبک زندگی دینی از منظر اسلام این منجی و نجات بخش است و این می تواند راه را به ما نشان دهد . ما آمدیم از قرآن تبعیت کردیم و از قرآن درس گرفته ایم . چه از قرآن ناطق و چه قرآن صامت و بهره وری کامل را از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ، این سخنوران قرآن کریم و هادیان الهی بهره برده ایم ازسیره ی علمی و عملی شان و زندگی مان را بر اساس گفتمان دینی رقم زده ایم تا زندگی ای بی دغدغه و بی اضطراب داشته باشیم . گرفتار زندگی مان نباشیم . در آمال و آرزوهای دنیوی زندگی مان فرو نرویم . لذا عرض کردیم که هم قرآن وظیفه ی نجات بخشی بشر را بر عهده دارد و هم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) . خانه و خانواده مان آباد . زندگی فردی و اجتماعی مان را بر اساس آتن رقم بزنیم . عرض کردیم متأسفانه یکی از مسائل و مشکلات در اجتماع مان که موجب مفسده می شود لقمه هایی است که بر اساس دستور دین رقم نخورد . با توجه به اهمیت های زیادی که دین نسبت به لقمه ی حلال داشته و دارد . توصیه های فراوانی که دین نسبت به کسب لقمه ی حلال به ما داشته است . دلسوزی هایی که توسط این لقمه ی حلال رقم می خورد . بنده چندین آثار فردی و اجتماعی لقمه ی حلال را امروز محضر شما فهرست وار عرض می کنم . ای کاش ما مکتب درک زندگی کردن را ترویج بدهیم . ای کاش هم همی توانستند از این فرصت جمعه استفاده کنند و توفیق بیشتر در نماز جمعه برایشان ایجاد می شد و یک دانشگاه معرفتی دین از این بلندگو سینه به سینه ، خانه  به خانه، محله به محله و شهر به شهر ایجاد میشد تا بتوانیم مدینه ی فاضله را رقم بزنیم  . ما از تشکیل خانه و خانواده گفتیم و انتخب همسر و تربیت فرزند تا رسیدیم به مسائلی که موجب مفاسد در اجتماع می شود تا رسیدیم به لقمه حلال و حرام که یکی از اموری که موجب ایجا مفاسد در اجتماع و محیط می شود لقمه حرام می باشد و قبلش آمدیم در مورد لقمه حلال صحبت هایی کردیم تا اینکه امروز آثار فردی و اجتماعی لقمه حلال را عرض می نمائیم .
یکی از آثار بسیار زیبای لقمه ی حلال این است که لقمه ی حلال منشأ هر خیری است . هر خیری که در این عالم می تواند رقم بخورد لقمه ی حلال کمک می کند . شما در جریان اصحاب کهف داستانش را شنیده اید و یا فیلمش را دیده اید . در آن لحظه  ای که برای خیرید یکی به نمایندگی جمع به بازار می آید توصیه ای که توسط جمع به این شخص نماینده می شود این است که لقمه یا غذایی که دارند تهیه می کنند حلال باشد .
 دوم موجب رشد معنوی انسان ها می شود . لقمه ی حلال می تواند انسان را در جریان معنویت ها را رشد دهد . کمک شایانی در این امر داشته باشد. یکی از مهم ترین آثار فردی در مسیر لقمه ی حلال موجب قرب انسان به خدا می شود . موجب تعالی روح می شود . تمام برنامه مان این است که ما روح مان را تعالی و پیشرفت دهیم .
همان گونه که اهل علم مستحضر هستید حلال از ریشه ی حلب به معنایی مخلوط شدن است . همان گونه که شکر ، نمک و چیزهای دیگر در آب مخلوط می شود و یکی شور می شود و دیگری شیرین ، اگر حلال هم در زندگی ما قرار بگیرد یک سری از آثار را برطرف می کند و یک سری را بر زندگی انسان بار می کند . گناهان را محو می کند .
سوم اینکه دیگر محبت انجام گناه در دلمان ایجاد نمی شود . دیگر کسی رقم برای انجام لقمه ی حرام نخواهد داشت اگر حلاوت تهیه ی لقمه ی حلال در جسم و جان مان محقق شود . عزیزان اهل قرآن سوره ی قصص در جریان زندگی حضرت موسی و دستور خداوند متعال به والده ی مکرمه ی حضرت موسی برای نجات بخشی از تفکر فرعون زمان ، این که فرزندش را نجات دهد و در گهواره قرار دهد . دستور داده  می شود این بار انجام می شود و خود این گهواره در دل طاغوت قرار می گیرد . در دل کاخ قرار می گیرد . این مدیریت الهی و بعد به نتیجه می رسد که کسی به این فرزند شیر دهد و بسیاری از خانم ها را آوردند  این امر رقم نخورده چون که این موسی باید از پستان حلال شیر بخورد . اگر موسی که قرار هست در کوه طور عبادت کند و با خدای خودش رازو نیاز کند ایشان باید لقمه اش حلال باشد و الا اگر از هر زنی شیر می خورد که لقمه اش حرام بود موسی کلیم الله تربیت نمیشد و این اثر لقمه ی حلال هست . این هست که صاحب ید بیضا می شود . این هست که بساط فرعون و فراعنه را می تواند از بین ببرد وگرنه اگر ما سر هر سفره ای قرار بگیریم نمی توانیم با طاغوت مبارزه کنیم . نمی توانیم با نفوذ مبارزه کنیم . نمی توانیم محبت علمدار نظام در دل ما قرار بگیرد . محبت ولی فقیه زمان در دلمان قرار بگیرد . آن لقمه ی حرام کار خودش را خواهد کرد .
سومین اثر لقمه ی حلال مشمول استغفار ملائکه می شود . خدا به یک سری از ملائکه دستور داد کسانی را که در مسیر لقمه ی حلال قرار گرفتند برای آها استغفار می کنند . طلب غفران و رحمت می کنند . چقدراین مسئله زیباست .
اثر چهارم این است که لقمه ی حلال سرچشه ی اخلاق حمیده است . تمام اخلاق هایی حمیده  و ستایش شده توسط ذات ربوبیت این لقمه ی حلال سرچشمه ی آنهاست . می تواند انسان را سوق دهد به این که در مسیری قرار بگیرد که مرضی خدا و اهل بیت (ع) باشد و رضایت حق در زندگی اش قرار بگیرد . این موجب تعالی و پیشرفت انسان می شود . لقمه ی حلال از دو هزار نماز مستحبی بالاتر است . نبی مکرم اسلام حضرت محمد ابن عبدالله (ص) فرموده اند : ترک یک لقمه  حرام در نزد خداوند متعال محبوب تر از دو هزار رکعت نماز مستحبی است و فرموده ترک یک ششم درهم حرام در پیشگاه خداوند متعال برابر با هفتاد حج مقبوله است و این دانشکاه معرفتی است . ما باید این را ترویج دهیم .
اثر بعدی لقمه حلال سروران عزیز و ارزشمند این است که  لقمه ی حلال منشأ کردار و گفتار پاک است . چرا گاهی اوقات کردارمان حسنه نیست . چرا گاهی اوقات گفتمان مان بر اساس دستور الهی نمی شود . چرا توفیق انجام گفتار و کردار خوب بر اساس دستور حق انجام نمی شود . لقمه ی حرام در شکم انسان می رود و مسیر انسان را عوض می کند .
اثر بعدی اینکه لقمه ی حلال از شرایط قبول روزه است . شرط قبول روزه این است که انسان افطارخودش را با لقمه ی حلال بکند چون فلسفه ی روزه گرفتن ریاضت معنوی است . از قوه ی شهوانی خود فاصله بگیرد آن وقت بیاید لقمه ی حرام بخورد این کار انجام نمی وشد . آن فلسفه ی اصلی روزه ایجاد نمی شود . لذا به واسطه ی لقمه ی حلال است که رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند .
دیگر آنکه  لقمه ی حلال باعث کاهش و دوستی  محبت به دنیا می شود . پیغمبر (ص) فرمود : هر کسی چهل روز لقمه ی حلال بخورد چنان که هیچ حرام نخورد ذات مقدس خداوند متعال دل ایشان را سرشار از نور الهی می کند . سرچشمه های حکمت را در جسم و جان ایشان قرار می دهد . این از آثار وضعی است  خوردن لقمه ی حلال موجب روشنی دل می شود . دل انسان را جلا می دهد . و لقمه ی حلال موجب استجابت دعا می شود . سعد امد محضر نبی مکرم اسلام (ص) و عرضه داشت یا رسول الله (ص) درخواستی از شما دارم که خدا دعایم را مستجاب کند . رسول خدا به سعد فرمود غذای پاک بخور و لقمه ی حلال بخور تا دعایت مستجاب شود
خطبه دوم :
اوصیکم عبادالله ونفسی بتقوی الله و نظم امرکم .
 در این لحظات عرفانی ، معنوی ، سراس نور ، در این ایام میمون و مبارک مولود مولی الموالی آقا امیرالمؤمنین علی (ع) ، در این اجتماع بزرگ در محضر شما عزع هی مکرم ، سروران عزیز در ابتدا خودم وبعد همه ی شما را به تقوای الهی دعوت می کنم .
 تقواست که عزت می آفریند . تقواست که سعادت را کسب می کند . تقواست که می تواند خدا را در زندگی مان راه دهد . تقواست که پیشرفت را ایجاد می کند . در مسیر تقوا بودن موجب جهش و پیشرفت و سعادت خواهد شد . کسی که خدا را ندارد  هیچ چیزی در زندگی خودش ندارد . کسی که در ظلمت گناه قرار بگیرد در زندگی خودش چیزی عایدش نمی شود . چوت محبت خدا و اهل بیت (ع) را از دلش دورمی کند . قلبش زنگار می گیرد . فرصت این ایام بهترین ایام آشتی کنان است . چه آنهایی که معتکف شده اند و چه آنهایی که حداقل روزه ی این روزها را گرفتند . بهترین فرصت هست برای تکامل چه جسم و چه روح و کسانی که این فرصت ها را از دست می دهند خسران بزرگی است که آیا تاریخ مراجعت خواهد کرد . یا نه ؟ آیا فرصت ایام البیض رجب را به انسان خواهند داد یا نه ؟ این مشخص نیست . هر روز مرگ آویزه ی گوشمان هست . مرگ فقط برای همسایه نیست برای من و شما هم خواهد بود . متوجه جسم و جانمان و اخلاق مان باشیم . من تعجب می کنم خدا انسان را با کیاست خلق کرد . زرنگی و بصیرت و هوشیاری داد . از امنیت و موهبت های این نظام ارتزاق می کند ولی باز منافق و دو رو است و می آید پیش ما یه چیزی می گوید و پیش مردم چیز دیگر می گوید . می آید پیش فلان مسئول چیزی می گوید و پیش دیگری چیز دیگر . وای به حال این تفکر . آن تفکر نفاق و دورویی مهلک خو دشخص و اجتماع است .
یکی از عوامل عدم پیشرفت نظام چه در شهر و چه در روستا وجود انسان هابی منافق هست . منافق این طور نیست که بیاید مرگ بر فلان بگوید . نیت تفرقه ی نظام را داشته باشد و ایجاد تفرقه کند این نفاق  و دو رویی است . چون دستور و حکم حکومتی ولی امر به همدلی و هم زبانی است . این را به نفس خودمان بیاموزیم و توصیه کنیم .
سیزده ماه رجب گذشت . تاریخ بسیار اعجاز آفرین مولود کعبه با توجه به هجمه های تبلیغاتی ای که وجود دارد . با توجه به اینکه همه ی پتانسیل ها از زمان بروز اسلام تا به امروز خواستند که اسلام نباشد . ماند و ماند و خواهد ماند زیرا این نورانیت را خدا محقق کرد و این نورانیت موجب نجات بشریت است و هدف خلقت نظام بر اساس ایجاد ولایت انبیایی الهی و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و مراتب بسیار اعجاز آوری در زندگی حضرت امیر المومنین علی علیه السلام وجود داشت که جای گفتگو هست و نیاز جامعه به بیان آن اعجاز ها و شجاعت ها از از لیلة المبیت و هجرت حضرت رسول گرفته تا حضور مقتدرانه در جنگ ها و جریان غار حراء و شنیدن صدای ناله شیطان و حتی گذشته اش که چگونه درست در ایامی که مردم در حال پرستش بت هستند در خانه خدا به دنیا می آید و یا اینکه تمسک انبیاء الهی به آقا امیرالمومنین علی علیه اسلام هست و امروز در عصر غیبت کبری امام زمان (عج) نمایندگان و نخبگان الهی ، مراجع اسلام ، علمدار نظام ولی فقیه زمان هست . اگر کسی از قافله ی بره وری ولی فقیه دور ماند ضرر کرد . هم چنان در تاریخ معاصر ائمه دیدیم مقابله گری با ولایت موجب منهدم شدن و به هلاکت رسیدن خود آن تفکر و جریان شده . این را دقت کنیم . سیزده و چهارده رجب را اگر از دست دادیم . فردا فرصت مناسبی است بیاییم در حضر خدا باشیم و بیشتر استفاده کنیم .
و نیز سالروز وفات شهادت گونه ام المصائب حضرت زینب علیها السلام می باشد سراسر زندگی این بانوی کریمه و جلیله داشنگاه هست از ولایت مداری ایشان و ذوب در ولایت شدنش تا ایمان قوی و عبودیت و بندگی و نیز شاگرد قرآن بودن و بهره وری از تفکر نورانی قرآن و تربیت شاگردان قرآنی و نیز صبر در مقابل شدائد روزگار و کم نیاوردن در مقابل سختی ها از شاخص ترین ابعاد شخصیتی حضرت زینب سلام الله علیهاست و نیز ایمان و عفت و پاکدامنی و حجابش که زبانزد خاص و عام می باشد بنده ضمن تسلیت به محضر امام زمان عج و نائی بر حقش امام خامنه ای و محضر شما عزیزان توصیه می کنم از زندگی سراسر نور ایشان درس بگیریم.
از دیگر مناسبت هایی که در این ایام رخ داد سالروز تأسیس سپاه است . یکی از نهادهایی که از مواهب الهی است . ما باید قدردان سپاه باشیم . ما باید قدردان این نعمت و موهبت الهی باشیم . سپاه ستون و قوام این نظام هست . یکی از ستونهایی که آمده در معیت بهره وری از تفکر انقلابی رهبر عظیم الشأنمان و موجب درخشش شده این سپاه عزیزمان بوده . نهادی است مقدس با تفکر انقلابی گری . و فرزندان مان را دارند تربیت می کنند که در راستای ادامه ی عرائضم که دیدار یک سری از عزیزان انجمن های اسلامی دانش آکوزی و دانشجوئی که با رهبر عظیم الشأنمان و چه دانش آموزی و دانشجویی در روزهای گذشته انجام گرفته . یکی از مراکز تأثیرگذار بعد تفکر انقلابی گری حوزه های مقاومت و سپاه عزیزمان هست یعنی با توجه به سخنان رهبری رسالت فرمانده های حوزه های مقاومت از عظیم شد . بسیج شویم . در کنار هم قرار بگیریم . بیاییم متوجه باشیم . یک تنبه و تذکر و هشدار بوده . مورد تهدید قرار گرفتیم . این سپاه مطیع محض و ذوب در ولایت هست و بنده به همه ی پاسداران عزیز تبریک عرض میکنم و شاکر خداوند متعال هستیم که این نهاد مقدس را به این نظام تقدیم کرد که این از برکت انقلاب است . از برکت تفکر مهندس و معمار کبیر انقلاب است که رحمت و رضوان متعال بر اما راحل (ره) باشد . و شهدای عزی مان ، شهدای انقلاب ، شهدای عرصه ی جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم . عزیزانم ، مسئولین محترم متوجه باشید که ما شرمنده ی شهدا نباشیم . دیروز روز پدر بود چه کردیم با پدران خودمان . آیا توانستیم وظایف خودمان را نسبت به پدر انجام دهیم ؟ آیا پدر را شناختیم ؟ آیا رسالت پدر نسبت به فرزند را درک کردیم ؟  پدران آسمانی چه شدند . فرزندانی که دیروز را در نیستی حضوری و فیزیکی پدران خودشان را در سر سفره شان را چطور پاسخ خواهیم داد ؟ شهدای عزیزی که بودند و امروز نیستند و فرزندان از خانواده ی خودشان پدر خوشان را می خواهند و دوست داشتند دیروز در کنارشان باشد این را باید پاسخ گو باشیم .
اما بیانات نورانی رهبر عظیم الشأنمان که بیشترین رویکرد  فرامایشات ایشان در این دیدار هجمه های استکبار جهانی ، رویارویی مستقیم استکبار جهانی و امپریالیسم و صهیونیسم و تفکر غربی در مقابل انقلاب و نظام مان . تفکر لیبرالی که امروز در مسیر جنگ نرم سر سفره های فرزندان مان قرار گرفته و توصیه های بسیار مهمی را رهبر عظیم الشأنمان عنوان فرمودند . آنها به دنبال تغییر هویت دینی مان هستند . به دنبال تغییر تفکر انقلابی جوانان عزیزمان هستند . می خواهند امید و نشاط و انگیزه را از جوانان مان بگیرند و تنها راه مقابله با این رویارویی که پنهان و پیچیده است نه این که مستقیم بیایند اهل این عمل نیتسند. گر چند که گاهی اوقات غلط اضافه می کنند چه عربستان صعودی و چه استکبار جهانی و دیگران که برخی اوقات ایران را به جنگ سخت تهدید میکند که هیچ غلطی نمی تواند بکند چون به فضل خدا به تجیزات مدرن نظامی با فناوری روز و تولید کشورمان دست یافته ایم و خانه ظلمشان را بر سرشان خراب خواهیم کرد . اما رسالت امروزمان تربیت جوانانی متدین ، انقلابی ، پاکدامن ، مصمم ، هوشیار ، پرانگیزه ، امیدوار ، شجاع و فداکار به عنوان افسران جنگ نرم هست . چه دانش اموزان عزیز و چه دانشجویان عزیز . یکی از چیزهایی که در مقابل چشم مان محسوس است تفکر انقلابی گری ماست که به وقوع پیوست که قطعاً این باید ترویج پیدا کند . و یکی از مسائلی که دشمن دارد برنامه ریزی می کند این استقلالی که برای ما محقق شده می خواهد این استقلال طلبی نباشد . این که ما هماند دوران گذشته ، رژیم پهلوی باییم دست نیازمان را به سوی آنها دراز کنیم  این که بیاییم این نخبه ها و این مغزهای متفکرمان نباشد چه در انرژی هسته ای ، چه در علم و فناوری ، چه در نانو و چه در ادوات نظامی و کشاورزی و همه ی این مسائل می خواهند ما مستقل نباشیم . در مسائل استقلال سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی یکی از عرصه هایی است که ما نیاز به قدرت و قوت و پرورش این موضوع داریم که این را باید دقت کنیم . از دیگر مسائلی که هست این است که آنها از این مسئله ناراحت هستند بحث پیشرفت مان هست و آنها آن ایرانی ذلیلی را می خواستند که در مقابل رژیم استکبار جهانی قد خم کند و دستشان را ببوسد ولی امروز خداوند متعال نعمت رهبری را به ما داده که یک سخنرانی اش تمام فتنه های شان را نقش بر آب می کند . آنها این را نمی توانند ببینند . باز یکی از مسائلی که برای ما محقق شده و آنها نمی توانند ببینند صف آرایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تقابل بلافصلی که امروز ایجاد دشه در مرحله ی علم و فناوری و دانش هسته ای . آنها در صدد ترور دانشمندان مان بر امدند . آنها فکر کردند که اگر دانشمندان هسته ای مان را شهادت برسانند می توانند که در مسیر هسته ای جلومان را بگیرند . یک سری از مسائلی که در نظام در حال انجام است و تعجب می کنم .
یکی از کارهای ناپسندی که از سوی دولت  تدبیر و امید انجام گرفته وزیر محترم امور خارجه انجام گرفته و واقعا جای تعجب هست که ایشان آدم زرنگی بود و کیاست داشت . بر چه اساسی رفتید پرچم ایران و آمریکا را تعویض کردید و عکس یادگاری انداختید ؟ بنده از مجلس محترم و نمایندگان عزیز و انقلابی می خواهم وزیر امور خارجه را بخواهید و از ایشان علت این عمل را سؤال کنید . آیا همان برجام دو و سه است . آیا براندازی نظام است ؟ آیا تفکرشان مقابله با ولایت فقیه است ؟ ریاست محترم و عالم جمهوری دقت کنید و کیاست داشته باشید . خودتان را در مسیر و آغوش دشمن قرار ندهید . رهبرمان دارد به شما توصیه می کند می فرماید بهترین راه پیشرفت نظام این است که ما به درون مان اعتقاد داشه باشیم . نمی دانم عزیزان دولت فیلم حضرت یوسف را می بیند یا نه . خدا رحمت کند مرحوم سلحشور را چقدر زیبا . امروز که متأسفانه از هر جایی صدایی می رسد  و صدا و سیما را تهدید می  کند . زیرا آنروز مصاحبه ی مقابله اوباما با برجام توسط صدا و سیما پخش شد و سلیقه دولت محترم امید نیومد و به مذاقشان نچسبید و آمدند بر فرض مثال بودجه ی فروردین ماه آنها را ندادند و انها را همش تهدید می کنند . مگر عرصه ی نظام مان عرصه ی آزادی نیست . شما می گویید ما آزادی داریم و باید داشته باشیم . لذا اینقدر مقابله نکنیم . نظام مان را دو قطبی نکینم این چه حربه ای هست چه فتنه ای است دو قطبی کردن نظام دست از این عمل بردارید. بیاییم در مسیر تبعیت از ولی فقیه قرار بگیریم . بیاییم از پتانسیل های درون مان استفاده کنیم . در جریان حضرت یوسف ببینیم چقدر زیبا اقتصاد مقاومتی را برای مان تعریف کردند . مقابله گری با خشک سالی که انجام گرفته . از منابع و نیروهای داخلی استفاده کردند و چقدر سعادتمند بودند که این را باید دقت کنیم . باز در رستای فرمایشات ایشان که حقیقتاً این است امروز ایران قدرتمند در منطقه که در مقابل شان ایستادگی میکند چه در آسیا و چه در جهان ، جریان فلسطین و موضوع مقاومت و موضوع سبک زندگی اسلامی می باشد که استکبار در صدد به وجود آوردن سبک زندگی غربی هستند و رواج فحشاء و فساد می باشند .
 دومین دلنگرانی ما از حضور اعضای محترم دولت تدبیر و امید در اجلاس سران اسلامی در ترکیه یبود . ای کاش که نمی رفتید . حالا رفتید می دانستید که ضایع شده نباید حضورپیدا می کردید و نکردید ولی ای کاش اصلاً در این جلسه حضور نداشتید .  چگونه و با چه نوع مدیریت اجلاس سران انجام می گرفت و چگونه در مقابل ایران قد خم می کردند  و امروز چگونه یک سری ورق های پاره شده ای در محکومیت قدرت و صلابت ایران و قدرت عزیزان  مقاومت مان را در دستور کارشان قرار می دهند.
سروروان عزیز و ارزشمند هم‌اکنون جنگ نرم بر ضد نظام اسلامی در جریان است و ما باید به‌جای دفاع صِرف، حمله نیز انجام دهیم و برای این امر نیاز به ایجاد قرارگاه می باشد و  اگر در قرارگاه و سنگرها، افسرانی متدین، انقلابی، مصمّم، هوشیار، پرکار، صاحب اندیشه، شجاع و فداکار داشته باشیم، می توان نتیجه گرفتن در این نبرد را حدس زد  اما اگر در این جنگ نرم، افسرانی تسلیم‌پذیر، فریب خور، اعتماد کننده به لبخند دشمن، بی انگیزه، بی فکر، بی اعتنا به سرنوشت خود و دیگران، و سرگرم غرائز، در قرارگاه و سنگرها باشند، نتیجه نبرد کاملاً مشخص است.
تفکر جوانان مان را و تفکر انقلابی جوانان عزیزمان را در دستور کارشان قرار داده ا ند این یک نوع جنگ نرم است و فرموده اند در جنگ نرم، دو افسر با دو هویت متفاوت می‌تواند وجود داشته باشد؛ یک افسر که مورد پسند جمهوری اسلامی است و یک افسر که مورد پسند جبهه استکبار است و حضور هر یک از این دو نوع افسر می‌تواند سرنوشت نبرد را تغییر دهد و غربیها به‌ویژه امریکاییها به‌دنبال آن هستند تا جوان ایرانی، عنصری بی ایمان، غیر شجاع، بی انگیزه، بی تحرک، ناامید، خوشبین به دشمن و بدبین به فرمانده و عقبه خود باشد، اما نظام اسلامی به‌دنبال تربیت جوانانی در نقطه مقابل خواست جبهه استکبار است و این کار با تقویت نیروهای درون و تربیت فرزندان شجاع و قوی انجام می پذیرد نه با ارتباط بی خردانه با آمردیکا ولی متاسفانه بعضی در داخل نسبت به ارتباط با آمریکائیها  می گویند  که اگر ارتباط نداشته باشیم نمیتوانیم نفس بکشیم  آفتاب برجام هم امروز در سایه ی ابر و تازه هم فرمودند که اقتصاد مقاومتی بر پایه ی برجام است . اقتصاد مقاوتی را چند سال گذشته رهبرمان فرموده . نه بر سایه ی برجام ایجاد شده . حالا خدا کند که در سایه ی برجام شما آن را درک کنید و انجام دهید که بنده چند مورد را عرض کردم و یک گروه دیگر افسران جنگ نرم جوانان عزیز با تفکر انقلابی گری شجاع و عالم و مقتدر و با صلابت و مومن می باشند و اینکه فرمودند آمورش و پرورش یکی از رسالت هی شان این است که دغده ی فکری شان این بوده که در بعضی از مدارس مقابله می شود با تفکر انقلابی گری جوانان مان این نوع برخورد مناسب نیست باید اصلاح گردد خوب ایام سالروز معلم است و بنده پیشاپیش تبریک عرض می کنم . رسالت بزرگ آموزش و پرورش تربیت فرزندان با تفکر انقلابی کری است . فرزندانی شجاع و نترس را تربیت کنیم . نترس و عالم چه در دانشگاه و چه در مسائل دیگر .
اما بنده ده مورد را در جریان اقدام اساسی در زمینه آمورش و پرورش تیتر وار عرض می کنم . که توصیه می کنم به مسئولین نظام گوش کنید و انجام دهید . شناسایی و تمرکز بر فعالیت ها و زنجیره های اقتصادی مزیت دار کشور . اتاق فکر تشکیل دهید تا این ها شناسایی شود . زنده کردن تولید داخلی . شصت درصد مراکز صنعتی مان امروز تعطیل است و این خسران و ضرر است . مدیران صنعتی مان چکار کنند . این را زنده و پویا کنید . جلوگیری از اتلاف منابع مالی پس از برجام . دقت کنید که اگر پولی آمد نیایید حقوق خود را چند برابرنکنید این مردم گرفتارند . جوانان مان اشتغالشان ، ازدواجشان و بیکاری تهدید است . خسرانی که در باد و طوفان برای ما ایجاد شده چه در حاشیه های برخی از استان ها گرفته و چه در استان ما و چه بخش ما . زود تر وارد شوید و نگویید که ما نداریم .
دانش بنیان شدن بخش های مهم و حیاتی اقتصاد . احیای بخش های اقتصادی که قبلاً در موردش سرمایه گذاری کردیم . پرا هر چیزی را ربط به دولت گذشته می دهید شما چیکار می کنبد و چه طرح و برنامه ای دارید و  شما چه چیزی برای انجام دادن داری ؟ انجام بده . دولت گذشته رفت . الآن که همه چیز دست در دشت شماست و الحمدلله در دست شماست . هر روز هم که تهدید می شویم یکی دلسوز می شود یکی دلواپس و یکی دل نگران . ولی واقعاً عمل نمیکنید. این مردم ما بسیار مردم خوبی هستند . سعی کنیم این مردم را از دست ندهیم . احیای بخش اقتصادی از مسائل عمده اقتصاد مقاومتی است . شرط انتقال فناوری در معاملات خارجی که رهبرمان به آن توصیه داشته و سعی کنیم که در معاملات خارجی آن فناوری و علمش را بیاموزیم که خود تولید کنیم . پرهیز از واردات تضعیف کننده تولید داخلی . تولید به رونق بنگاه های متوسط و کوچک . ارتقاء بهره وری انرژی . مبارزه جدی با فساد و ویژه خواری . امروز مردم مان از ویژه خواری ناراحتند . چرا یک عده از آقا زاده ها بخورند و این مردم ما نداشته باشند چرا وام های کلان را داشته باشند و این مردم ما نداشته باشند . وام ازدواجی که بنده خدا با سه میلیون قانع است . این مسائل را شما  باید حل کنید . مبارزه جدی با ویژه خواری . قاچاق در کشور . چرا معاملات در دست چند نفر هست که آنها به راحتی متأسفانه در ایام عید نوروز امدند با ان کمپانی انگلیسی سیگار قرارداد بستید . چرا دارید این کارها را می کنید حالا که خود دخانیات ممنوع است و مشکلاتی را ایجاد می کند . حالا باز در این هم پای دشمنان خارجی را می کشانید به نظام مقدس جمهوری اسلامی . الحمدلله خدمات خوبی هم انجام گرفته و ماهم منکر نیستیم . چه در امر راه آب چه در امر آب و چه در امر توصیه های روستایی ولی عرض ما این هست که انشاءالله با فرامین رهبری و در کنار رهبر بودن سعی بکنیم آنچه را وعده دادید یادتان هست که گفتید که ما دولتی را می خواهیم تشکیل دهیم که هشت شبش با نه صبحش یکی باشد . امروزش با فردایش یکی باشد . ما هر روز ی بینیم که بعضی از غذاها ، برخی از کرایه ها و چیزهای دیگر بسیار رشد غیرمأنوسی داشته و قیمت ها سرسام آور هست. نسبت به قیمت بنزین هم که در دستور کارتان هست . نسبت به آن یارانه ها و هزینه ی که به دوستان مان می دادید که عده ی بسیار زیادی را قطع کردید ان شاءالله مدیریت شود تا بتوانیم مشکلات مان را حل کنیم .
آخر عرضم به مدیران امر کشاورزی است . عزیزانم هر هفته دارم توصیه می کنم . دست مریزاد خدمات شایسته و بایسته ای را انجام دادید . سعی کنیم هر چه می توانیم برای این عزیزان خدمات دهیم . سم و کود مرغوب را بدهیم . بعضی از گزارشات نه آنهایی که از طریق مراکز دولتی تهیه می شود . می روند از بازار آزاد تهیه می کنند که جز شن چیز دیگر نیست . این مدیریت شود و اطلاع رسانی شود به عزیزان کشاورز . نسبت به کارگران عزیزمان هم مدیریت شود قیمت شان طوری نشود که عزیزان مان نتوانند از پسشان بر بیاند و مسائل دیگر بر بیایند و کشاورزان هم تقوا را فراموش نکنیم . بگویید خدایا نشا می کنم به امید از تو . تقوای کشاورزی داشته باشیم تا خدا کمک مان کند .
یکی از دستورات دین امر به معروف و نهی از منکر می باشد که در کنار نماز و روزه بدان اشاره شده است و الحمدلله این روزها از سوی نیروی محترم انتظامی نیروهای نامحسوس اخلاقی تشکیل شده تا با منکرات مبارزه بشود بسیار کار خداپسندانه ای هست و همه مردم مومن نسبت به این موضوع خوشحال اند خانواده ها نگران فرزندان خود بودند و این کار شما جلوی فحشا و فساد را خواهند گرفت بنده ضمن تقدیر و تشکر از این عزیزان سبز پوش و زحمت کش از دولت محترم می خواهم بجای تهدید کردن و فشار آوردن کمک بکنید این کار انجام بشود جای تعجب هست از سخنان بعضی از مسئولین آزادی ای که می گند تا چه اندازه و در چه موردی تا حدی که حیثیت خودمان را از دست بدهیم چرا مانع از بین رفتن فحشا می شوید چرا تبلیغات مسموم می کنید جواب خدا و رسول و ائمه و امام و شهدا را چه می دهید این همه در مقابل رهبری ایستادگی می کنید بس نیست نسبت به دستور دین ایستادگی نکنید سماجت نکنید به نفع خودتان نیست قرار نیست برای گرفتن آراء حیثیت نظام را بر باد بدهید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0