حجت الاسلام جوادی آملی مطرح کرد:
1 اردیبهشت 1395 ، دیدگاه 0
مرجعیت شیعی فرصت ویژه ای برای نظام ولایی است / ضرورت شناساندن مکتب قرآن و عترت

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در آیین گشایش دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی که در حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: اتفاق فوق العاده مبارکی در خطه ولایت مدار مازندران و آمل در حال وقوع است.


وی تصریح کرد: مرجعیت شیعی که قله اسلام را در عصر برعهده دارد حافظ دین بوده و است و این امانت سنگین را تا ظهور امام عصر باید امینانه و شایسته تقدیم حضورش کند.


حجت الاسلام جوادی آملی افزود: دین برترین حقیقتی است که خدای عالم به بشر عطا فرموده و که حتی پیامبر نیز تابع آن است.


استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: همه انبیا و اولیای الهی در پیشگاه انبیا و اولیای الهی در پیشگاه پروردگار برای دین شربت شهادت را نوشیدند تا انسان ها با دین زیست کرده و با اراده تشریعی حضرت حق حیات خود را بسازند.


رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء خاطرنشان کرد: انبیا امدند تا این خط هدایت و صراط مستقیم دیانت برای بشر بماند که بشر منهای دین در گمراهی و صلالت است.


وی افزود: خدای عالم دین را به گونه ای معرفی کرد که اعوجاج و کجی در آن راهی ندارد و از هر شائبه ای مصون و پاک است.


حجت الاسلام جوادی آملی تصریح کرد: بسیاری از افراد دنبال آن هستند کجی در راه دین و معارف آن ایجاد کنند که مرجعیت والای شیعی پاسداران دین هستند.


استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: مرجعیت شیعی به مفهوم پاسداری از صیانت و حقیقت دین در ابعاد مختلف است که فقها طلایه داران احکام و فقه اسلامی هستند.


حجت الاسلام جوادی آملی خاطرنشان کرد: مکتب تشیع این افتخار را دارد که در تمام حوزه های علم و معرفت بهترین ها را ارائه کرده است.


رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء خاطرنشان کرد: باید جایگاه ویژه ای برای مرجعیت شیعی تعریف کنیم که فرصت ویژه ای برای نظام ولایی است و به هر میزانی به مرجعیت توجه کنیم که در تحکیم پایه های حکومت دینی و نظام ولایی نقش اساسی دارند.


حجت الاسلام جوادی آملی ادامه داد: استحکام و تقویت نظام اسلامی به برکت مرجعیت شیعی است که باید بهتر شناخته شود تا از آن نظام جامعه و بشر انتفاع بیشتری ببرند.


وی بیان داشت: امروز در راس دولت اسلامی ما روحانی فاضلی است که از جریان حوزه برخواسته و نماینده تفکر اسلام اصیل که از مکتب قرآن و اهل بیت معصومین(ع) زمینه می گیرد است.


استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: مکتب شیعه به حکومت رسیده و قدرت آن را دارد از معارف خود به درستی دفاع کند و هنری در مکتب تشیع وجود دارد که به جهان نشان داده می شود.


رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء ادامه داد: فرصت طلایی نشان دادن مکتب قرآن و عترت است که باید به درستی به جهان نشان داده شودو مراجع تقلید دارند جریان دین را تقویت می کنند.


حجت الاسلام جوادی آملی خاطرنشان کرد: ما این افتخار را داریم که تحت اندیشه متعالی و فکر عظیم قرار داریم که اوج معرفت های انسانی جا گرفته و مازندران نیز جایگاه علمای گرانقدری است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0