عبدی خبرداد:
31 فروردين 1395 ، دیدگاه 0
درخواست مجوز راه اندازی 240 دهیاری جدید در مازندران به وزارت کشور ارسال شد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خیری کمال نیوز ، جان اله عبدی مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری مازندران افزود: اقدامات اولیه برای راه اندازی دهیاری های جدید در استان ایجاد شده و همه این تعداد دهیاری در نیمه نخست امسال راه اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تاکنون یکهزار و 917دهیاری در روستاهای مازندران ایجاد شده و از این حیث استان جزو استانهای برتر کشور در راه اندازی دهیاری در کشور است.

وی اضافه کرد: امسال همچنین در روستاهای با جمعیت بیش از 20خانوار در استان ایجاد خواهد شد و دراین راستا  روستاهای مرزی استان در اولویت هستند.

مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری مازندران گفت: درخواست برای راه اندازی 240 دهیاری جدید در روستاهای بالای30خانوارمازندران و مجوز به وزارت کشور ارسال شد.

وی همچنین به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در روستاهای استان اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون در حدود 60درصد بخش های استان در حال انجام است.

عبدی افزود: به همین منظور پارسال تعداد 140خودروی حمل زباله در روستاهای دارای اولویت استان توزیع شده و امسال هم توزیع خودروهای مکانیزه حمل زباله انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی ایجاد شده با شهرداریهای استان ، شهرداری هایی که دارای کارخانه کمپوست هستند، زباله روستاها نیز به این کارخانه حمل خواهد شد.

عبدی یادآورشد: تاکنون بیش از 150 ایستگاه آتش نشانی در دهستان های استان راه اندازی شده و برای مدیریت بحران در روستاهای نیز با همکاری هلال احمر تاکنون در 113روستای مازندران خانه های هلال راه اندازی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0