جاودانی در آمل:
30 فروردين 1395 ، دیدگاه 0
جشنواره رسانه های مازندران برگزار می شود / تبیین نقش رسانه در توسعه ارزش ها و تعالی جامعه

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست سالانه خبرگزاری مهر مازندران در آمل اظهارداشت: از همه رسانه ها می خواهیم نشست های آموزشی و هم اندیشی را با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران خود برگزار کنند که برکات و دستاوردهای خوبی دارد.

وی تصریح کرد: کارکردهای رسانه تولید انتظار است که بلندگو و چشمان مردم هستند و باید بر عملکرد متولیان امور نظارت داشته باشند.

جاودانی افزود: رسانه ها به دنبال ایده های جدید باشند که اگر این امر صورت گیرد نشان می دهد آن رسانه با تفکر و ایده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: امروز کسی نمی تواند نقش رسانه ها را نادیده بگیرد که دارای جایگاه ویژه ای هستند و رسانه ها توانستند جامعه بشری را بسیار کوچک کنند که یک خبر در کمترین زمان به سراسر جهان مخابره می شود.

وی ادامه داد: جامعه ای اخبار نداشته باشد از مسیر عقب می افتد که ضرورت دارد اخبار و اطلاعات را تولید کنیم و امروز نمی شود بشر را نگه داشت که در همین انتخابات اخیر رسانه ها کارکرد بسیاری در فضای مجازی داشتند و نمی توانیم جلوی انتشار اخبار را بگیریم که فضا را به نفع گروه یا طیفی عوض می کند.

جاودانی خاطرنشان کرد: در عصر رسانه و اطلاعات قرار داریم و اصحاب رسانه باید نقش خود را بسیار پررنگ ببینند که بسیار اثرگذار هستند و کار رسانه باید به سمت واقعیت ها و حقایق سوق داده شود که به توسعه ارزش ها و تعالی جامعه کمک می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: همه افراد در رده های مختلف متوجه نقش رسانه ها شدند که این جایگاه برای همه روشن است که رسانه ها هم باید در تولید اخبار و انعکاس آن دقت لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: بهره گیری از کارکرد درست رسانه ها می تواند چشم انداز جامعه را به خوبی برای ما به تصویر بکشد که می طلبد در این راستا کوشا باشیم.

جاودانی اظهارداشت: در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می کنیم تا در راستای بهبود وضعیت معیشتی خبرنگاران گام هایی برداریم که الزام رسانه ها به بیمه خبرنگاران و پرداخت حقوق براساس اعلام وزارت کار از جمله آن است که تحقق آن زمان می برد.

جاودانی افزود: ساماندهی خبرنگاران مازندران بررسی و راهکارهای آن مشخص شد که این کار را به خانه مطبوعات استان سپردیم که مقداری کار جلو رفته است و تا روز خبرنگار سالجاری به جمع بندی در این راستا می رسیم و کارت خبرنگاری در اختیار خبرنگاران قرار می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری جشنواره رسانه های مازندران خبرداد و تصریح کرد: فراخوان این جشنواره با هماهنگی صورت گرفته با معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد که این فراخوان رسانه ای می شود.

وی افزود: افراد منتخب در مراسم روز خبرنگار سالجاری مورد تجلیل قرار می گیرند که به دنبال آن هستیم فضا را به سمت رقابتی شدن ببریم.

محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل اظهارداشت: شهرستان آمل از جمله شهرهای پیشگام در عرصه رسانه است که چهار هفته نامه فعال و یازده سایت خبری فعال مشغول فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: همه کشورهای دنیا ایران را به عنوان کشوری فرهنگی می شناسند اما نگاه فرهنگی در کشور ما ضعیف است و اصحاب رسانه می توانند این نگاه را تقویت کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه رویکرد فرهنگی را مورد توجه قرار دهند که می توانند مدیران سیاسی و عمرانی را نیز به سمت فرهنگ سوق دهند و زمانی کشور به رشد اقتصادی می رسد که رشد فرهنگی داشته باشد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل افزود: اگر نیم درصد بودجه عمرانی به فرهنگ اختصاص پیدا کند بسیاری از مشکلات حل می شود که با کمبود بودجه در عرصه فرهنگ مواجه هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0