فروش بيش از 43 ميليارد و260 ميليون تومانی کاهو توسط آملی ها در سال جاری
22 فروردين 1395 ، دیدگاه 0
مدير جهاد کشاورزی آمل خبرداد: فروش بيش از 43 ميليارد و260 ميليون تومانی کاهو توسط آملی ها در سال جاری

سيد حسين اسلامی، مدير جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: کشاورزان سخت کوش شهرستان آمل همه ساله پس از برداشت کشت برنج، اقدام به کشت دوم از جمله کشت کاهو می کنند که امسال نيز سطح کشت کاهو در شهرستان آمل به 1690 هکتار رسيد.

وی گفت: ميزان توليد محصول کاهو در سالجاری با عملکرد 32 تن در هکتار به 54080 تن رسيد که خوشبختانه با قيمت خوب و مناسب بازار مصرف کاهو، فروش حاصل از آن در سال جاری با متوسط قيمت 800 تومان در هر کيلو گرم ، به 43 ميليارد و 264 ميليون تومان رسيد.

اسلامی خاطرنشان کرد: کشت کاهو در شهرستان آمل به عنوان کشت دوم همه ساله بعد از برداشت محصول برنج در مزارع شاليزاری و باغات انجام و درآمد حاصل از آن کمک شايانی به اقتصاد خانوار روستايی می کند.

مدير جهاد کشاورزی شهرستان آمل افزود: در دوازده ماهه سال 1394 ،  28  مورد مجوز صدور و تمديد پروانه بهره برداری دامداری دام سبک و سنگين  روستايی در شهرستان آمل صادر و تحويل دامداران شد.

وی تصريح کرد: صدور پروانه بهره برداری گاو شيری 6  مورد با ظرفيت 50  رأس، گوسفند و بزداشتی يک مورد با ظرفيت 50  رأس، تمديد پروانه بهره برداری گاو شيری 17  مورد با ظرفيت 201 رأس  و  گوساله پرواری 4  مورد با ظرفيت 65  رأس بوده است که پس از صدور و تمديد مجوز،  پروانه بهره برداری تحويل دامداران عزيز شده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0