سخنی با سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان آمل؛
21 فروردين 1395 ، دیدگاه 0
جوانی که دیده نمی شود!!!

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، جوان منبع انرژی و تلاش است که می تواند با اراده والای خویش کوههای سختی را بپیماید و به قله های افتخار و سعادت دست یابد.


 جوان مغز متفکر هر جامعه ای است که می تواند با استعداد فراوان خود زمینه های رشد و تعالی کشورش را فراهم گرداند که ضرورت دارد مدیران زمینه های لازم در راستای پیشرفت و تعالی و رفع مسائل و مشکلات او را فراهم کنند.


در حوزه جوانان همواره شاهد شعارهای بسیاری از سوی مدیران بودیم که نتوانستند آن گونه که شایسته و بایسته است خواسته های نسل جوان جامعه را عملیاتی کنند تا این نسل پویا و آینده ساز بتواند کارکرد واقعی و مفید خود را در جامعه ایفا کند.


پس از ادغام سازمان ملی جوانان با سازمان تربیت بدنی و تبدیل آن به وزارت ورزش و جوانان نوید آن می رفت تا در حوزه جوانان حرکت های خوبی صورت گیرد اما کار خاصی در حوزه جوانان انجام نشده است.


در شهرستان آمل شاهد حرکت آنچنان خوب و اثربخشی در حوزه جوانان از سوی اداره ورزش و جوانان نبودیم و این در حالی است که انتظار می رفت با توجه به جامعه آماری بالای این شهرستان اقدامات شایسته ای صورت گیرد.


ضمن تشکر از تلاش های محمود ناییج در اداره ورزش و جوانان آمل امیدواریم ناصر نصری بتواند تا حدودی مطالبات نسل جوان جامعه را محقق کرده و درصدد اجرایی کردن آن گام های شایسته ای بردارد.


یکی از مشکلات جوانان نبود برنامه ای در راستای سپری کردن اوقات فراغت آنان بوده که همین عدم توجه سبب شده است تا آمار قلیان سراهای شهرستان روز به روز در حال فزونی باشد که اداره ورزش و جوانان می تواند با اختصاص سالن های ورزشی و استخرهای شهرستان با قیمت کم زمینه اقبال جوانان  شهرستان را به ورزش در راستای سپری کردن اوقات فراغت فراهم کند.


از دیگر مشکلات جوانان شهرستان در خصوص بیکاری است که امید می رود اداره ورزش و جوانان شهرستان با رایزنی ها و تلاش های خود زمینه اعطای تسهیلات بانکی کم بهره به طرح های خوب و اشتغال زا برای جوانان را فراهم کند که می تواند دستاوردهای ارزشمندی داشته باشد.


ازدواج یکی از مسائل در حوزه جوانان است که اداره ورزش و جوانان می تواند با همکاری دیگر ادارات مرتبط امر نسبت به برگزاری دوره های مختلف در راستای آموزش های پیش از ازدواج و مشاوره و پیشگیری از طلاق نقش بسزایی را ایفا کند.


تجلیل از جوانان نمونه و نخبه شهرستان نیز نیازمند توجه است و آن هم نه سالی یک بار بلکه به مناسبت های و برنامه های مختلف این امر صورت گیرد که می تواند نقش بسزایی در معرفی جوانان نمونه به مدیران و همشهریان عزیز آملی داشته باشد.


برگزاری همایش های ترویج سبک زندگی اسلامی و در کنار آن کارآفرینی نیز می تواند در حوزه جوانان اثربخش باشد تا با کمترین هزینه ها دستاوردهای بسیاری را کسب کنیم.


در پایان شایان ذکر است جوانان شهرستان آمل همواره در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی دارای افتخارات بزرگ و ماندگاری بودند که این روند همچنان ادامه دارد و امید می رود روز به روز بر دامنه آن افزوده شده و شاهد حمایت های بیش از پیش مسئولان از جوانان شهرمان باشیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0