عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور:
8 فروردين 1395 ، دیدگاه 0
زمینه پیشگیری از مفاسد اقتصادی در کشور صورت گیرد / ضرورت اصلاح ساختار بانک ها

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور امروز در گفتگوی ویژه خبری ساعت 14 رادیو ایران با بیان این که برای مبارزه با مفاسد اقتصادی با زحمات شبانه روزی پرونده هایی تشکیل شده و نتیجه هم داشته است است، گفت: بحث این است اتفاقاتی که صورت گرفت دیگر نمی شود یا همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: اگر قضیه فاضل خداداد که به اعدام محکوم شد پس چرا پرونده شهرام جزایری را داشتیم و چرا همین طور پرونده های مفاسد اقتصادی ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اینجا است برای پیشگیری از مفاسد اقتصادی اقدامی صورت نمی دهیم و آمدیم مقابله و مبارزه در موارد خاصی را صورت دادیم.

یوسفیان ملا ادامه داد:  اگر در پرونده مفاسد اقتصادی فردی محکوم به اعدام شد پرونده از نظر قضایی مختومه می شود اما از نظر پیشگیری و برای بانک ها و دستگاههای اجرایی تازه شروع کار است که باید بررسی و هم اندیشی شود تا دوباره چنین اقداماتی صورت نگیرد.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور با بیان این که قوانین با توجه میزان مقابله با فساد به اعتقاد ما کافی است، گفت: اگر واقعا بخواهیم مبارزه با فساد را گسترش دهیم و آنچه حق است صورت گیرد نیاز به قوانین دیگری داریم اما فقط به معوقات بانکی و زمین خواری توجه کردیم و دستگاههای اجرایی و بانک ها یک قدم در مقابله با فساد برنمی دارند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: نمی توانیم فساد اقتصادی را در کشور اسم ببریم که از مسیر بانک ها عبور نکرده باشد.

وی با بیان این که باید زمینه پیشگیری از فساد در کشور صورت گیرد، گفت: در قانون برنامه پنج ساله آمده است که بانک مرکزی مکلف است ساختار خود را تغییر دهد و به تبع آن بانک ها به دنبال تغییر در ساختار باشند.

یوسفیان ملا ادامه داد: با تعارف و تکریم نمی شود کاری از پیش برد و ریاست جمهور بیان کردند ما از بانک ها می خواهیم این کارها را انجام دهند اما کاری صورت ندادند که خود دستگاههای دولتی باید اصلاح شوند تا زمینه پیشگیری از وقوع جرم فراهم شود.

وی تصریح کرد: تا بانک ها، سازمان امور اراضی کشور و وزارت جهاد کشاورزی اصلاح نشود بقیه اصلاح نمی شوند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0