امام جمعه آمل در خطبه های نمازجمعه:
28 اسفند 1394 ، دیدگاه 0
نوروز فرصت ارزشمندی برای تحول درونی انسان است / تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه کاهش اتکای بودجه کشور به نفت می شود

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل امروز در خطبه های نمازجمعه شهر آمل با بیان این که تقوامحوری زندگی انسان را در مسیر سعادت و تعالی قرار می دهد، گفت: افتخاری است که در محضر اهل بیت معصومین(ع) قرار داریم و کفران نعمت کردن عواقب وخیمی برای انسان دارد.

وی خاطرنشان کرد: در میان اقوام و ملل بشری رسومات مختلفی نقل شده که با آمدن اسلام بعضی از امور تایید شده است که پیروی از آن منعی ندارد.

حجت الاسلام رحمانی آملی افزود: نوروز به مفهوم روز نو است که پیش از اسلام وجود داشته و اهل بیت معصومین(ع) نیز آن را تایید کردند و زمانی اقدام بشر خداپسندانه باشد اشکالی ندارد.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که نوروز فرصت ارزشمندی برای تحول درونی انسان است، گفت: نیاز است از ایام نوروز بهره گیری شایسته ای داشته و صله رحم ها و احترام به همدیگر را ترویج دهیم.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: اگر انسان با تحول طبیعت هماهنگ شود و زمینه تحول وجودی خود را فراهم کند اقدامی ارزشمند و ماندگار است که تغییر درون باید از خود انسان ایجاد شود.

وی تصریح کرد: اگر با گردش زمین خود را متحول کردیم اثرگذار است و در غیر این صورت در نوروز هم به دنبال گناهان برویم ارزشی ندارد که باید تغییرات را در وجود خود ایجاد کنیم که آن زمان جای خوشحالی دارد.

امام جمعه آمل با اشاره به این که اگر دو روز مومن مانند هم باشد اشکال دارد، افزود: باید تغییر و تحول را در امور خود به بهترین نحو ممکن نهادینه کرده و پوشش تقوا را در خود قرار دهیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی خاطرنشان کرد: گلیم وجود انسان با رذایل اخلاقی تاریک شده است که باید به دنبال بهره گیری از فضایل و تحقق آن در زندگی خود باشیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به روز ملی شدن صنعت نفت افزود: نفت از دست اجانب و انگلیسی ها خارج شد که دست به غارتگری های بسیاری در کشور ما زدند.

وی با بیان این که تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه کاهش اتکای بودجه کشور به نفت را فراهم می کند، بیان داشت: ضرورت دارد به سرمایه ها و ظرفیت های موجود در کشور به درستی توجه کرده و امکان توسعه تولیدات داخلی را فراهم کنیم و عزم شایسته ای برای کاهش اتکای بودجه کشور به نفت وجود داشته باشد.

امام جمعه آمل افزود: در مصرف آب باید صرفه جویی را رعایت کرده و از اصراف خودداری کنیم که بانوان می توانند در این عرصه اثرگذاری شایسته ای داشته باشند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به سالروز عملیات فتح المبین خاطرنشان کرد: فتح المبین از عملیات های اثرگذار دفاع مقدس بود که شهدای گرانقدر نظام اسلامی زحمات بسیاری برای ما کشیدند و در ایام نوروز می توانیم با دیدار خانواده های شهدا مقداری کمی از دین خود را به این بزرگواران ادا کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0